fidesz.hu főoldal
Hírek
Interjú
Publicisztika
Európai Unió
Mondatok
Botrány a Dél-dunántúli Regionális Fejlesztési Tanácsban
2007. szeptember 27., 08:37
Elmozdították állásából Miszler Miklóst, a Dél-dunántúli Regionális Fejlesztési Ügynökség igazgatóját. Távozása "közös megegyezéssel" történt, miután Wekler Ferenc, a Dél-Dunántúli Regionális Fejlesztési Tanács elnöke a tanács tegnapi ülésén ismertette Bajnai Gordon önkormányzati és területfejlesztési miniszter levelét, ebben "egy vizsgálat eredményére" hivatkozva javasolja, hogy ne Miszler Miklós legyen az ügynökség vezetője. A Magyar Hírlap írása.

Miszler Miklósnak, a Dél-dunántúli Regionális Tanács igazgatójának felajánlották munkaviszonyának közös megegyezéssel való megszüntetését, ezt az igazgató elfogadta, mert úgy látta, nem élvezi már a tanács többségének bizalmát. Ezután az ellenzéki tanácstagok, Somogy, Tolna és Baranya megye közgyűlésének jelen lévő három elnöke, valamint Kaposvár és Szekszárd polgármesterei tiltakozásul kivonultak a teremből.

Értesülésünk szerint a közös megegyezéssel történő menesztés hátterében a Wekler Ferenc és Miszler Miklós között az elmúlt időszakban elmérgesedett ellentét áll. Értesüléseink szerint a konfliktus a Pécsváradi Inkubátorház Kft. pályázatának elfogadása kapcsán mélyült el, amelyet a regionális fejlesztési tanács innovációs bizottsága nem javasolt támogatásra, de a regionális tanács mégis elfogadta. A támogatás odaítélésének megtárgyalásában részt vett Wekler is, de miután a tanács egyik tagja szóvá tette, hogy Wekler családtagjainak cégei is érdekeltek benne, az elnök nem szavazott.

Egy magát megnevezni nem kívánó forrásunk elmondta, hogy az Inkubátorház Kft. pályázatával kapcsolatban a "rejtett beruházás" gyanúja vetődött fel, amely az ominózus pályázatban érdekelt Gyémántfürt Kft.-t és a Németh News-News Bt.-t érintette. A pályázat nem is kapta meg a szükséges pontszámot a bizottságtól, a tanács mégis megszavazta a több mint húszmilliós támogatást, majd 2007. június 29-én úgy döntött, elrendeli ennek a pályázatnak az ellenőrzését.

Úgy tudjuk, ez a vizsgálat jelenleg is tart. Befejeződött viszont a Dél-dunántúli Regionális Közigazgatási Hivatal vizsgálata, az erről szóló jelentést megküldték Bajnai Gordon önkormányzati miniszternek is. E jelentés alapján azonban bajosan lehetett levonni azt a következtetést, hogy a tanács működése során feltárt szabálytalanságok miatt az ügynökség igazgatóját kell meneszteni.

Miszler Miklóst a régióban kiváló szakemberként ismerik, politikai nézetei az MSZP-hez köthetők. A Wekler és Miszler közötti ellentét Bajnai-féle megoldása súlyos lelkiismereti kérdést vetett fel néhány helyi szocialista politikusban. Szabó Loránd, Dombóvár polgármestere például tiltakozásul el sem ment a tegnapi tanácsülésre, mert nem értett egyet Miszler menesztésével.

Szabó a Magyar Hírlapnak ezt azzal is indokolta, hogy a pályázatok elbírálásának folyamatában a szakmailag országosan elismert Miszler Miklós ügynökségigazgatói pozíciója fontosabb, mint a csupán politikai döntéshozó tanács élén álló elnöké.

Információink szerint Wekler már korábban is el akarta mozdítani Miszlert, de eddig nem sikerült, mivel a tanácsba delegált szocialista tagok a fideszes szavazatokkal együtt megerősítették pozíciójában.Ennek ellenére Wekler hónapok óta nem volt hajlandó aláírni az igazgató munkaszerződését.
Szita Károly, Kaposvár polgármestere szomorúnak tartja, ami tegnap a tanácsülésen történt. "A regionális tanács a koalíciós pártok vitája miatt pártcsatározások színterévé vált, majd figyelmen kívül hagyva a régióban élők érdekeit, megegyeztek." Hozzáfűzte: a résztvevők nem ismerhették meg a Bajnai-vizsgálat eredményét. Sőt Wekler Ferenc tegnap azt mondta, ő sem ismeri. Szita Károly szerint, ha egy vizsgálatban kiderült, hogy Miszler Miklós hibázott, akkor nem lehet közös megegyezéssel, végkielégítéssel elküldeni.

Torkos Matild, Magyar Hírlap


fidesz.hu