Józsa László meggyőződését fejezte ki, hogy a magyar társadalom döntő többsége hisz és bízik az ország EU-csatlakozásában. Az MNT elnökét azonban elszomorítja, hogy az elmúlt hetek politikai kampányai nem tudták kellő mértékben mozgósítani a szavazópolgárokat.
- Az alacsony részvétel miatt az a sajnálatos kép alakul ki, hogy a magyar társadalomnak majd a fele közönyös az EU-csatlakozás iránt. Az alacsony részvételi arány számomra hihetetlen, mert Magyarország a többpárti demokrácia bevezetése óta töretlenül igyekezett mindent megtenni annak érdekében, hogy az ország és szélesebb értelemben a nemzet Európához tartozónak érezhesse magát. Ettől függetlenül tekintélyes a 84 százalékos eredmény - mondta Józsa László, a délvidéki magyarság "miniparlamentjének" az elnöke.
Magyarország EU-csatlakozása miatt kénytelen novembertől vízumkényszert bevezetni Szerbia-Montenegró polgáraival, így a délvidéki magyarsággal szemben. Józsának erről az a véleménye, hogy Magyarország EU-csatlakozása olyan pozitív folyamat, amelyet nem árnyékolhat be az sem, hogy emiatt rövid ideig némelyik határon túli közösség hátrányt szenved.
- A délvidéki magyarság kétségkívül hátrányt szenved, de azt kell előtérbe helyezni, hogy ez emberi léptékkel számítva is rövid ideig tartó megtorpanás lesz. Arról szeretném meggyőzni önmagamat és a vajdasági magyar közösséget, hogy az az ország, amelyben élünk, mostantól talán gyorsabb léptekkel fog felzárkózni azon az úton, amelyen Magyarország számottevő előnyre tett szert - fogalmazott Józsa.
Az MNT elnöke végül rámutat arra, hogy Magyarország EU-csatlakozásának erkölcsi haszna van, mert a délvidéki magyarság egy olyan nemzethez tartozik majd, amelynek anyaországa EU-tag lesz.
- Ez mindenképpen emeli a délvidéki magyarság presztízsét Szerbia-Montenegróban. Ha a nemzeti büszkeség értékelhető kategória, akkor Magyarország EU-csatlakozása mindenképpen a délvidéki magyarság javára szól - mondta Józsa László.
MTI - fidesz.hu