Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
Fórum
Orbán: Érveket várunk, nem politikai véleményt!
2012. január 12., 18:48
Nyitottak és rugalmasak vagyunk, készek vagyunk minden pontot megvitatni, de nem politikai véleményre, hanem érvekre van szükségünk - jelentette ki Orbán Viktor külföldi újságírók előtt.
Magyarország kész megvitatni az Európai Unió (EU) és a Nemzetközi Valutaalap (IMF) kifogásait az új alaptörvényével szemben, de érveket vár, nem pedig politikai véleményt - hangoztatta Orbán Viktor miniszterelnök csütörtökön külföldi újságíróknak tartott angol nyelvű tájékoztatóján az irodájában.
Szóval a legitimitást nem kérdőjelezheti meg senki, még akkor is, ha ez nagyon más az eu-ban megszokotthoz képest.
A szocialisták és a liberálisak nyilván nehezen tudják azt megemészteni, hogy kiépített gazdasági hídfőállásaik mellett nincs állampolgári támogatás, és vissza kell vonulniuk és tudomásul kell venniük, hogy marginálissá válták az emberek szemében.
Minden országban a kormányzó párt hozza meg a képviseleti demokrácia szabályai szerint a törvényeket. Ha erre van felhatalmazása megteheti, ha nincs akkor nem. Ha ez az embereknek nem tetszik, akkor majd szavaznak erről a következő választáson. Ez nem így műküödik mindenhol? Vagy az egyik 2/3 erősebb a másiknál? Ez lenne európa demokrácia mércéje és felfogása?
Azon nem gondolkoznak el, hogy mi vezetett oda, hogy egy párt szinte lesöpörte az ellenfelét?
A fidesz a 2010-es választásokon nagyon nagy felhatalmazással nyert. A választás tiszta, nyilt és szabad volt. Mindenki élhetett választási jogával, sokan még akkor is éltek ezzel, ha erre hajnalig kellett várni. Azért nyerhetett ekkora többséggel, mert az emberek nagyon nem akarták, hogy az elmult 20 évből 12 év kormányzást maga mögött tudó szocialisták ismét kormányzó erő legyen.
Ekkora felhatalmazást az eu-ban sem a zöldek, sem a liberálisak, sem a demokraták nem tudnak maguknak. Szívfájdalmuk is ez.
Miféle demokráciaértelmezés az, ahol elfogadjuk azokat a jogszabályi változtatásokat, amelyek olyan 2/3 alatt születtek meg, ahol ezt a támogatást több párt hozta meg, legiitimnek tekintjük. És azt, melyet egy párt hozza meg amiatt, hogy önmaga rendelkezik felhatalmazással, az nem legitim.
Felháborító. A pénzvilág azt várta tőlünk, hogy a kormány hozza meg azokat a reformokat, nagy ellátórendszerbeli változtatásokat amire szükség van. Meghozta.
"- Isten után nekem van szavam hozzátok! Ezelőtt harmincnégy nappal megesküdtünk, hogy a várat meg nem adjuk. Eskünket megállottuk. Úgy dacolt a vár eddig az ostrommal, mint tenger viharával a tengerben álló kőszikla. Most az utolsó próba következik. Az Istent hívtuk segítségül. Bűntelen lélekkel, halálra készen kell küzdenünk a várnak és hazánknak megmaradásáért! Példátlan az a küzdelem, amellyel eddig megtartottuk a várat, s példátlan az a gyalázat, amely itt a törököt eddig is érte. Bízom a fegyverünkben, bízom a lelkünk erejében, bízom Szűz Máriában, aki Magyarország patrónája, bízom Szent István királyban, akinek a lelke vele van mindig a magyar nemzettel, és legjobban bízom magában az Istenben! Induljunk, testvéreim!"
[Gárdonyi: Egri csillagok]
Példátlan gyalázat fogja érni nyugatot, szocialista csatlósaival egyetemben.
További intelmek az EU-val tárgyaló delegációnak: "26Ne féljetek hát tőlük! Hiszen semmi sincs elrejtve, ami nyilvánosságra ne kerülne, s olyan titok sincs, ami ki ne tudódnék. 27Amit sötétben mondok nektek, azt mondjátok el fényes nappal, és amit a fületekbe súgnak, azt hirdessétek a háztetőkről! "
Azt mondják : " Rendszerszintű kockázatok vannak az euróövezetben "
Ez amúgy köznapi nyelvre fordítva annyit tesz, Úgy rossz az egész ahogy van ? Kár energiát és pénzt fordítani rá mert csak még rosszabb lehet ? No igen ! A kocsiba fogott lovaknak korlátozzák a látóterüket. A politikusoknak és az őket kiszolgáló hivatalnokok seregének mijüket korlátozzák ? Mert valamijük nagyon korlátozott. Ha egyszer az életük során felfognák mit csinálnak, mit tettek, valószínű elborzadnának önmaguktól.
Tehát nem elég sminkelni az "Istennőt", értelmesebbre kell cserélni !
Tisztelt Orbán Viktor Miniszterelnök ÚR ! A válság pénzgazdasági oka A MAGAS KAMAT ÉS A kÜLÖNFÉLE KÖLTSÉGEK, AMELYEK KORLÁTLANOK, CSAK A PÉNZÜGYESEK SZERÉNYSÉGE KORLÁTOZZA , HOGY NEM A CSILLAGOS ÉG A FELSŐ HATÁR,..Édesapám MNB emlékei : egy sor könyvelés egy forint volt...igaz akkor "a jó forint veri a dollárt"szólam .A kamattörlesztés ne előzze meg a tőketörlesztést. Baj esetén "" a tőketartozást egyszerre , vagy az adós "csődhelyzetéből adódó csökkentéssel Tv. szerint kelljen visszafizetni..Más:.A BANK minden dolgozójának összes járandósága egy füzetben benne volt,(előkereshetem, csak drága a vonat, egy ny.díjasnak.)Tisztelettel: iszapbúvár.
Jézus után mondhatnánk: Az vesse ránk az első követ ki önmaga bűntelen. De, a "kődobálók" feltehetően nem szokták tanulmányozni az Ó kor bölcsességeit. Pedig szinte csoda számba sorolható az emberi elme tudása amit ezer évek múltán is érdemes lenne megfogadni.
Nyilván nem az érdekli őket, hogyan lehet megoldani a problémát, csak az, hogy legyen probléma, csak az hogyan lehet új gyarmati bevételeket szerezni. Szabadságról demokráciáról emberi jogokról papolnak, valós szándékaikat próbálják palástolni. A bűnbak keresés sem az új kor "terméke". Szóval, Öreg a hiba, Elvakult, idiótizmust hirdető, maguknak köztiszteletet követelő köpönyegforgató semmihez sem értő, csak a rablást, gyilkolást látó "lótolvajok", amiket a normális társadalmak nem tűrtek meg, terjesztik a hülyeség tanait. A nagyobb baj az, hogy vannak, erre fogékony rétegek.
Elgondolkodhat Kelet-Európa, hogy a pénzügyi rendszereken azok szabályozatlan elvadultságán keresztül, hogyan próbálja Nyugat-Eupa maga alá gyűrni Magyarországot. Senkinek ne legyen kétsége, hogy a volt szocialista országok ugyan úgy a mi cipőnkben járnak.
Az IMF-el történt előkészítő tárgyalás fényében bátran kijelenthetjük, hogy az IMF gyakorlatilag átpasszolt bennünket az EU-nak.
Tehát csak az EU-n múlik, mi történik Európa keleti felében.
Föl kell tenni egész keletnek a kérdést, mennyit adunk le a szuverenitásunkból, hogy ne cohnbenditek szava határozza meg sorsunkat.