Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
Fórum
Az európai baloldal meghozta koncepciós ítéletét
2012. február 16., 14:11
Képmutató, hogy az EP baloldali többsége úgy hozta meg a határozatot, hogy az EB és a magyar kormány közötti egyeztetések hamarosan lezárulnak, és a kérdéses jogszabályok módosítása is heteken belül megtörténik.
Az Európai Parlament csütörtöki plenáris ülésén a szocialista, liberális, zöld és kommunista frakciók megszavazták a Magyarországot elítélő határozatot. Az állásfoglalást annak ellenére hozták meg, hogy az Európai Bizottság és a magyar kormány közötti egyeztetések hamarosan lezárulnak. Ez az eljárás a koncepciós perek gyakorlatát idézi. A határozat Magyarország önrendelkezését súlyosan sértő pontokat tartalmaz, és kilátásba helyezi az Európai Unióról szóló szerződés hetedik cikkének alkalmazását is. Az állásfoglalás kezdeményezői között van az MSZP két képviselője, Göncz Kinga és Tabajdi Csaba is - tájékoztat közleményében a Magyar Néppárti Képviselőcsoport.
Azt értem, hogy érdekeket sértettünk (magánnyugdíjpénztár, bankadó, válságadók) lásd. egyszeri intézkedések, csak azt nem értem, hogy az Eu Bizottság miért vállalja magára, hogy ezeket megbosszulja.
Figyelmesen elolvsatam írásodat és próbáltam mondanivalódat az általam elképzelt " mérleg" két serpenyőjébe tenni. Írásod első részében úgy véled, hogy a kilépés számunkra igen jelentős hátrányokkal járna. Konkrétumokat nem jelöltél meg érved mellett.
Írásod második részében viszont felsoroltál egy sor szinte antagonisztikusnak látszó ellentmondást az EU töekvéseivel szemben.
Mielőtt tovább próbálnám elemezgetni mondandódat, hogy LACÓ Barátunk szavaival éljek, " akkor most mi is van itt ..."? Lépjünk vagy maradjunk és harcoljunk?
Emlékeztetlek, hogy én is csupán ideiglenes tagság - felfüggesztésről beszéltem, amig rendbehozzuk itthoni dolgainkat. Úgy érzem ez a cél ebben a környezetben nem fog sikerülni. Bár csak tévednék!
Kérlek folytassuk ezt a témát, hátha mások is bekapcsolódnak.
Egyszer valaki kiállhatna, elmondhatná az EP parlamentben,hogy minek kell büntetni a magyar népet,hogy talán talán tovább tépje a balsors.Nem elég volt Trianon és a ruszkik, ha nincs, Európa vezető állama vagyunk és most mi diktálnánk a többieknek. Ezt is elintézték. Nézzük a lényeget miért nem nyertük meg a 2012 EB-t sem, mert pénz jött volna az országba. Ezt is elintézték.A hitelminősítők mikor elharasztaltak minket ezt is elintézte az eu baloldal és bankok kartellje.Bovlik lettük, holott elsőként álltunk volna talpra a válságból 2011-ben csak ez nem tetszett Európának.Ja és még most amit művelnek velünk: azt sem tudják mi van az alkotmányban csak össze vissza beszélnek.Kohéziós alap megvonás, hát igen nem szenvedtünk még eleget. Kitartás -Viktor, kormány, fidesz megcsináljátok, és megmutatjátok -a sok kínzás ellenére, mely a mélybe ránt minket - hogy megl ehet csinálni, hogy túléjük a válságot és erős Magyaroszágot építünk, mert veletek vagyunk, úgy ahogy 2002 és 2006, 2010-ben is!
Szerintem itt nem kilépésről kell beszélni, hanem arról, hogy a Liszaboni Szerződés valóban a szupranacionális szervezet irányába való lépés jogi hátterét megalapozza-e. Itt egymagunknak kilépni roppant kínos lenne. Bár az ördög nem alszik alapon mintha akár erre is játszanának sokan az eu-ban. Hisz ettől nem lesz kevesebb az eu-nak, vélik ők. A mi kiválásunkat nem éreznék meg. Viszont mi jelentősen.
Itt az országok jól felfogott érdeke lenne átgondolni, hogy valóban erre az erősebb irányra van-e szükség. Ugyanis az ötlet, mint eu egy. államok nem rossz, de kivitelezhetetlen, mert nagy kulturális és társadalmi szakadékok vannak az országok között.
Ráadásul az egyes országok tehervállaló képessége sem azonos, ezért elhamarkodott az erősebb kötelék. Ezen veszthetnek az átlag alatti teljestményű országok, és nyerhetnek a jobbak, mert saját gazdasági, kulturális, politikai stratégiájukat, s ezzel erőfölényüket tudják a többiekre rákényszeríteni.
A serpenyő másik oldala: én nem tudom megítélni, hogy gazdaságilag milyen előnyökkel jár nekünk az EU-s tagság. Ez pénzügyi kérdés. Tételezzük fel, hogy ez a szaldó nekünk pozitív. Akkor meg azt kell mérlegelni, hogy ez a "pozitívum" gazdasági oldalon ér e annyit, mint a politikai nyomás a másik serpenyőben? Előző írásomban már idéztem azt a két pontot / 1./-2./ amit rossz esetben követhet egy 3.-4.-5...pont is. Hol lesz az a határ ahol azt mondjuk, emberek nincs tovább, nekük itt pillanatnyilag nincs helyünk. Nem e lesz ez már késő? Az emberek hangulata gyorsan romlik, nem lenne érdemes egy esetleges későbbi visszalépés eselyeit is kockáztatni!
Kíváncsi lennék mások, hogyan ítélik meg ezt a kérdést?
Még egyszer és nyugodtan felteszem korábbi kérdésemet, íme: nem lenne e célszerűbb most szépen elmagyarázni az EU-nak, hogy kilépünk de egyben be is jelentjük, 3-4 éven belüli visszalépési szándékunkat. Nézzük meg a mérleg két oldalát.
Egyik oldal: most nagyon rossz véleménnyel vagyunk az EU iránt mert úgy érezzük minden jogos alap nélkül bánt minket. Az emberek és vezetőink is jogosan háborodnak fel országunk, kormányunk elmarasztalása miatt. Mélyül az elválasztó szakadék, nem látszik a kiút., mind egy, hogy mit csinálunk, alul maradunk! A bajokat csak tetézi az, hogy az ellenzék mind ezt kihasználja, gerjeszti. Csak hátrálunk és hátrálunk lassan elérjük a falat, ahonnan nincs tovább még hátra sem! Én azt mondom, most ki kell lépni és elsősorban itthon kell az országot rendbetenni a többsáégi felhatalmazás birtokában. Ha kilépünk senki nem szólhat bele dolgainkba! Ez lenne a tiszta út.
Az eu bürokratikus, lassan reagál a különböző nemzetközi kihívásokra. A gazdaságilag erősebb országok saját gyakorlatukat akarják ráerőltetni a többi országra, amely nem biztos, hogy a 21. században járható ut.Alacsony döntési kreativitás, ráadásul nem tud mit kezdeni a különböző gazdasági potenciálokkal. Nincs megfelelő alternativája a válság kezelésére, egyen receptekkel akarja a válsággócokat megoldani. A támogatási rendszere bürokratikus, nem az országok adottságához igazodik. Sok esetben a jövőt illetően olyan fejlődést tart kívánatosnak, amelyre országok még nem érettek. Lényegtelen dolgot fontosabbnak tart a lényegesnél. Lényeges, hogy a tyukok milyen ketrecben vannak, de lényegtelen, hogy egy céget -pl. malév - tönkretesz az eu, amely révén több ezer ember veszíti el egzisztenciális lehetőségeit, az ország pedig piacait. Sok esetben a kisebbségi igények, elvárások felülreprezentáltak a többséghez képest. Az ésszerű döntések helyett, az érzelmieket helyezi előtérbe.
Ahogy kezd az eu. szupranacionális intézménnyé válni, úgy ássa meg saját sírját. Az eu sajnos ezen eljárások mellett is egyre inkább mutatja, hogy alkalmatlan szerveződés arra, hogy az am. egyesült államok példájaként működjön. Mig amerikában van integritás, amely megnyilvánul a nyelvben, a közös nemzetben való gondolkodásban, közel azonos gazdasági és társadalmi, mentális értékekben, az egyes államok eltérő kulturájának nem gyengítő, hanem a sokszínűséget erősítő értékében. A közös állam iránti elkötelettségben és ebből adódó nemzeti büszkeségben. Addig az eu ezeket sem sa, sem a jövőben nem fogja tudni produkálni. Minél erősebben akarja ezt a köteléket az eu, annál inkább saját torkát szorítja el. Az eu nem tud nemzeti integritás lenni, a nemzeti sokszínűség nem kohézió, hanem szétválasztó erő. A kulturák különbségét az eu nem szinességként, hanem magasabb és alacsonyabb rendű kulturáltságként éli át. A nemzet nyelvében él bölcsesség sem létezik, és nem tud integritásként szolgálni.
Írásaidat olvasva egy fél mondat ragadta meg a figyelmemet : " ...óriási hiba volt "!...stb-stb. Nos ebben a fél mondatban csak az a hiba, hogy nem így írtad: Ó R I Á S I HIBA VOLT! Alapvető tévedés azt hinni, hogy bármelyik, nálunk fejlettebb EU- tagállam a saját jóléte terhére a gyengébbeket fogja támogatni. Náluk is állandó sztrájkok és utcai zavargások tarkítják az életet. És akkor még itt vagyunk a nyakukon mi is! Korábbi írásomban kérdeztem, hogy nem e lenne célszerűbb most kilépni és néhány év mulva megerősödve visszalépni Minden harag nélkül! Kérdésemmel egyedül maradtam, senki nem reagált rá! Most meg mindenki az EU-t szidja.- Mi értelme van ennek?
Az eu sajnos egy óriási vízfej, olyan döntéshozatali mód, amely messze van a valóságtól. Ráadásul, ha egy olyan biztos van, aki maga még fizikailag is távol megy ettől.
A biztosnak szakpolitikát kell képviselnie, ez biztos, nem kifezetten nemzetet, de egyáltalán nem pártpolitikát.
Az elmult 8 év arról szólt, hogy az én párt emberem neked tesz majd be, a Te párt embered pedig nekem.
Az igazi vesztes az ország.
Az uniós biztosunk súlytalan, ismeretlen, és mostmár alkalmatlan is feladatára, mert egy ilyen döntésről nem hiányozhat, ahol milliárdok sorsáról van szó.
A biztosunk mit tesz a magyar emberek külföldi foglalkoztatásáért. Hol kapnak a magyarok külföldön a külföldivel azonos munkabért? Talán ezzel kellene foglalkoznia, nem pedig ujabban a magyar mt.könyvével. No meg azzal, hogy a multi cégeknél miért is kell napi 8 óra helyett 10, meg 12 órát dolgozni, ami itthon pusztán elvárt. Külföldön ilyennel nem találkozunk.