Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
Fórum
Mély válságba jutott az egész baloldali elit
2012. február 22., 10:39
A baloldal is jól tudja, hogy rendkívül rosszul áll a szénája, nem kapja meg a támogatottságot a társadalomtól - hangsúlyozta Schöpflin György a Magyar Hírlapnak adott interjújában.
Vérre megy a hazánk ellen indított nemzetközi lejárató kampány, mert az európai baloldal olyan válságba került, amikor már csak ezekkel az ócska trükkökkel tud védekezni – fejtette ki a Magyar Hírlapnak adott interjúban Schöpflin György fideszes európai parlamenti képviselő és politológus.
(folytatva...) Ahogy én látom egy vitára okot adó alapvető probléma az, hogy egy kijelentést, nyilatkozatot nagyon sok szempontból lehet minősíteni. Mondok egy példát: Ép ma hallgattam meg Volner János úr véleményét, mely szerint EZ az Európai Unió már nem AZ az Unió amibe annak idején beléptünk. (következéskép sok probléma megoldódna ha kilépnénk) - erről lehet vitatkozni, DE a legkorrektebb megoldás, hogy kérdezzük meg az embereket - szavazás útján - hogy mi a véleményük erről és ne a politikusok döntsék el, hogy mi a helyes illetve üdvözítő.
Ez egy védhető, korrekt álláspont - lehet vele egyetérteni, vagy nem egyet érteni. De eléggé állságos az a kijelentés, hogy Volner János úr populista (nem a politikai elit, hanem az átlagember érdekeit tartja szem előtt) Ja! és lehet az állítás ellen védekezni vagy egyszerűen kijelenteni, hogy NA ÉS...
Nekem az a véleményem Adámy úr, hogy a politika a hatalomról szól - és ez sok esetben sok mindent megmagyaráz...
Kicsit nagyívű körmondatokban fogalmaz, de írott formában azért megérthető. Tulajdonkép egyet tudok érteni Önnel az utolsó két mondat kivételével, mikoris sajátmagával kerül ellentmondásba. " Érthetetlen tehát a FIDESZ évtizedes és a kormányzat jelenlegi védekező magyarázkodó, védekező reakciója, retorikája"-ahogy írja. Teljeséggel nyilvánvalóan elvárható, hogy egy kormányzat ismertesse az álláspontját egy fontos kérdés eldöntésénél (motivációs szempontok) ezt természetesen lehet magyarázkodásnak minősíteni, DE ezzel meg az a baj, hogy elfogadhatónak tartja az Európai Néppárt politikai palettáján az obstrukciót (egy ügyet elakasztó, késleltető agyonbeszélést), mivel véleménye szerint: "Ideje az Európai Néppárt politikai, jogi ellenlökésének, aktivitásának, szükség esetén obstruktívitásának." - és a Fidesz az Európai Néppárt tagja.
No ilyenkor szokták mondani, hogy akkor most hogy is van ez...
Folytatás: Ennek időszerű felismerése, belátása az, amely lehetővé és kötelezővé teszi az Európai Néppárt számára az eddiginél markánsabb nemzetállami megjelenítést és hangsúlyt az EU föderációs politikájában, a Liszaboni Alapszerződés, mint meg nem nevezendő alkotmány sarkalataiban, törvényeinek szellemében, azok alkalmazásában, végrehajtásaiban, melyek láthatóan nincsenek tekintettel az EU-t alkotó nemzeti értékekre. Érthetetlen tehát a FIDESZ évtizedes és a kormányzat jelenlegi védekező magyarázkodó, védekező reakciója, retorikája az „A”, és „R” fegyver rágalmaira, jelenleg pedig a magyar alkotmány értékeire vonatkozóan. Ideje az Európai Néppárt politikai, jogi ellenlökésének, aktivitásának, szükség esetén obstruktívitásának.
<p class="MsoNormal" style="margin: 0cm 0cm 10pt">
Vérre megy a hazánk ellen indított nemzetközi lejárató kampány, mert az európai baloldal olyan válságba került, amikor már csak ezekkel az ócska trükkökkel tud védekezni – fejtette ki a Magyar Hírlapnak adott interjúban Schöpflin György fideszes európai parlamenti képviselő és politológus.
<p class="MsoNormal" style="margin: 0cm 0cm 10pt">
Miért e Védekezés, magyarázkodás? „Az alkotmány maximálisan tiszteletben tartja az európai értékeket” Vajh az Európai Alkotmány és a befektetők tiszteletben tartják nemzetalkotóinak értékeit, azok méltóságát? Az EU-t alkotó nemzetek történelmileg eltérő civil-kulturális, gazdasági, politikai állapota, s helyzete, az egész integrációs folyamat egyoldalú, globális gazdasági ihletettsége, penetrációja miatt „megalkotott” jogkörnyezet súlyos koherencia-hiánya jól tükröződik a Liszaboni Szerződésben, a szerződés szegések nemzeti kényszereiben, s az EU-s Bizottság eltérő, ellentmondásos, adott esetben diszkriminatív reakcióiban.
Azt az elitet sosem foglakoztatták lekiismereti kérdések. Sosem hatotta meg őket néhány millió ember nehéz helyzete, elvesztése. A válságukat csak úgy érthetjük, hogy már tűrhetetlen még az ő számukra is az a mértéktelen hiány amit réges régen számon kelett volna kérni rajtuk. Nincs kire mutogatni ? Nincs kit besározni ? Nincs kit lenézni ? Gazdaság élénkítést ne azért akarjanak, hogy még több feneketlen zsákot tömhessenek közpénzzel !