Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
Fórum
"Magyarországon működik a fékek és ellensúlyok rendszere"
2012. február 9., 15:54
A magyar kormány elkötelezett az unión belüli intézményekkel való együttműködés mellett - jelentette ki Navracsics Tibor Brüsszelben.
A magyar kormány elkötelezett a szabadság, a demokrácia és a jogállamiság mellett – jelentette ki Navracsics Tibor az Európai Parlament (EP) Polgárjogi, igazságügyi és belügyi bizottságának (LIBE) csütörtöki ülésén, amelynek napirendjén hazánk is szerepelt.
<p class="MsoNormal" style="text-align: justify">
folyt:
<p class="MsoNormal" style="text-align: justify">
<p class="MsoNormal" style="text-align: justify">
ettől eltérően még egyeztetésre sem hívta a magyar feleket! Balliberálisok az egyoldalú egyeztetés hívei Magyarországon, hasonlóan az uniós balliberálisokhoz, ennek köszönhetően vehetett részt a Klubrádió vezérigazgatója is az ülésen, NMHH elnöke viszont nem. (?) Ez így elfogadhatatlan és felháborító.
<p class="MsoNormal" style="text-align: justify">
<p class="MsoNormal" style="text-align: justify">
Szembemennek önmagukkal a balliberálisok, nem ismert előttük egyedül az európai uniós média szabályozás (?) a tagországokra kivetett szabályozást nem akarják ismerni. Elutasítandó még a feltételezés is Magyarországgal szemben mint uniós tagország, hogy nem az európai normák szerint jár el. Viszont megvetendő, ha a biztos asszony direkte eltekintett a magyar Nemzeti Média és Hírközlési Hatóság elnöke által megírt levelétől és abban foglaltaktól, nem volt hajlandó elfogadni a magyar hatóság segítségét,
<p class="MsoNormal" style="text-align: justify">
az országok egy globális kulturának, politikai, társadalmi és gazdasági értelemben? A liberálisok ezt nem tudják elfogadni, hogy ezek az országok erre még képtelenek, még küzdenek saját hagyományaikkal, kulturájukkal jó és rossz értelemben egyaránt. Diktátum szerűen pedig nem megy, ez csak ellenállást szül. Ráadásul minden társadalomnak meg van a maga zártsága. A franciáknál sokkal nagyobb a kasztrendszer mint gondolnánk. Ott is gettók vannak, csak nem fizikálisan, hanem a fejekben. Mi tapasztalatlan magyarok kimegyünk, elmondjuk a sirálmainkat, mintha ez érdekelné is őket. Nekik ez cirkusz és show-műsor. Ezért szégyen, amit Göncz Kinga is ott tett. Szégyen családi multjára. Az apja biztosan erre a cirkuszra képtelen lett volna.
Nem azért mert itt minden rendben van. Sok dolog nincs rendben, de ne várjuk, hogy Brüsszel rendet tesz, vagy igazságot. Sajnos, amikor két fél nem tud megegyezni, ott a bíró csak elcseszni tudja a dolgokat, mert ő nem igazságot, hanem jogot oszt.
Az európai emberek többsé gét - márcsak gazdasági erőfölénye miatt is - kevésbbé érdekelte kelet-európa. Legfeljebb a kelet-németek tudhatnak rólunk többet, de igazán nyugat-európát legkevésbbé sem fogalkoztatta, hogy itt mi történik. Mi mint ország, mint nép soha sem voltunk érdekesek számukra. Ráadásul a fejlettségük révén mindig is a szegény kelet-középeurópaiként tekintettek ránk. Rólunk keveset tudnak, még azt sem talán, mi a fővárosunk neve. Nekik nem kuriózum ide eljönni, nekünk az, és dicsőség, ha az ő városaikba, országukba mehetünk. Ezért a világot elégszűk látókörűen látják, s elsősorban úgy akarják láttatni, ahogyan az náluk van. Ami náluk természetes, arról azt képzelik, hogy itt is az. Az eu azért nem tud az amerikai e.államok mintájára szerveződni, s ez a vita is mutatja a parlamentben, mert a nemzeti és kulturális örökség és mult sokkal különbözőbb, mint amerikában. Ezt a multat akarják eltörölni, elvenni. Az egész vitán ez érződött, hogy miért is nem adják át magukat
<p class="MsoNormal" style="margin: 0cm 0cm 10pt">
De legyen itt példa végre a szabadság, s a nyilvánosság sajátos értelmezésére, annak erejére, funkcióképességére, hasznosságára.
<p class="MsoNormal" style="margin: 0cm 0cm 10pt">
A nyilvánossághoz való jog álszent eszközlése pl. a látvány, ahogy a neutrális informálásra kényszerített televíziós hírközlés nagy nyilvánosságot biztosít annak a tízes nagyságrendű „demonstratív éhségmenetnek” Miskolc, és BP között. Ahol is egy frissen munkanélkülivé vált egyszerű embert, annak szerencsétlen helyzetét kihasználva egy alkalmatlan, Celeb, konjunktúralovag parlamenti képviselő manipulál, maga előtt meglódít, majd alamuszi módon meglapul, eltűnik a képről. Ezt a gerincet, már has(z)on-társaival együtt előzőleg is láthattuk az Opera előtti „demonstráció” során.
<p class="MsoNormal" style="margin: 0cm 0cm 10pt">
A Demokrácia, és a Négy Szabadság értelmezésének önkényessége ott, ahol a be nem vallott, vajúdó európai válsághelyzet kénytelen, kelletlen „befogadta” a „rendszerváltás” és nemzetté válás súlyos terheivel nyilvánvalóan igencsak vajúdó Kelet-Közép Európai országokat jellegzetes tünete azoknak a jelenlegi és jövőbeni éretlen állapotnak, súlyos ellentmondásoknak, s helyzetnek amit Európa egészének, illetve az EU-nak nem csupán megoldania kell, immár inkább túl élnie kellene. Ebben a helyzetben a kellemetlen precedenseket, nem kívánt kockázatokat tartalmazó „Magyar Kérdés” kiváló túsz, kiváló eszköz és lehetőség a ködösítésre, időhúzásra, a felelősség áthárítására, terítésére.
<p class="MsoNormal" style="margin: 0cm 0cm 10pt">
Valóban csábító gondolat lenne egy precedens értékű időleges távolmaradás az EU-tól. Az EU minden esetre megérdemelné. Jómagam vállalnám, hogy hátralévő életemben csak proletár szendvicsre tellene. A baj csak az, hogy földrajzi helyzetünk, geo-fölrajzi környezetünk, történelmi múltunk és geopolitikai helyzetünk…Trianon… és annak elháríthatatlan politikai sokkhatásai előzetesen, jelenleg és a jövőben is súlyos, aránytalan nemzeti kockázatokat tartalmaznak. Meglehetős, érzékletes a jelenség, ahogy a „negatív kampány” tudományos, „értékmentes” értelmezése áll szolgálatában, az EU Parlamentjében a neoliberális, globális gazdasági, politikai hatalmi túlsúlynak, amiként „nyegle testtartással, merev érzéktelen tekintettel” engedi el füle mellett a nyilvánvalóan bizonyítható, tagadhatatlan ellenérveket.
Szégyen, hogy emberek roma, vagy hajléktalan kérdéssel mennek Brüsszelbe. Ez a kérdés és probléma nem ma keletkezett és nem is ezalatt a kormány alatt fog befejeződni, ez súlyos örökség, hagyaték és ez már ezelőtt 30 évvel is az volt. Szégyen, hogy a TASZ, ilyen - a nevéhez súlyosan méltatlan kérdést és témát vitt a plénum elé -. Mindenesetre arra jó volt, hogy rájöjjenek az emberek, hogy ez a sok ön magát a civil társadalom egy csoportjának emberi jogi képviseletére hivatkozottnak tartott szervezet csak a probléma felszinét karcolja, azt is hihetetlen beszűkült módon.
Stevének javasolnám, hogy menjen el Prágába és látni fogja, hogy ott nemhogy lefeküdni nem lehet a Vencel tér környékén, hanem szemünk láttára küldték el a hajléktalan kinézetű embereket és nem engedték, hogy a belvárosba belépjen, mert a túristák által látogatott hely nem arra való, hogy ott valaki padon aludjon, meg megágyazzon magának, vagy éppen ott egyen, igyon, maga alá vizeljen. Előbb világot kellene látni!
Nekünk ma kell lépni, de úgy, hogy közben az emberek ráeszméletek arra, hogy a demokráciára, a véleményszabadságra, a beleszólásra a civil kurázsira szükség van. Az információáramlást nem lehet kalitkába zárni, ezért ma már mindenkinek van véleménye, beleszól, észrevételez, s közben a gazdaságról, a társadalomról, súlyos kérdésekről kell dönteni, amik sajnos ezt a hosszu egyeztető és beleszóló mechanizmust nem tudják kibírni. Ezt nem tudja az eu felfogni, hogy mi nem vagyunk gazdaságilag, társadalmilag, szociálisan készek erre az egyeztetős-időigényes demokráciára, ugyanis alapvető dolgaink nincsenek rendben, s a régi módon már nem fenntarthatóak.
Érdekes volt egy német képviselő; "nem érti mit csinálnak itt a bíróság nyugdíjaztatásával, nálunk 20 évvel ezelőt lecsökkentették a nyugdíjkorhatárt és senki nem csinált cirkuszt, így van már 20 éve. Harc a biliben.
Szóval lemaradtunk és kimaradtunk a rendszerváltozás szükséges változtatásaiból, és ezt sajnos nem tudjuk meguszni.
Sajnos Navracsics nem eléggé volt perfekt a vita során. A brüsszeli képviselőknek nem mutatta be kellően, hogy Mo. valóban egy sajátos utat jár be ma Eu-ban, mert igazán a rendszerváltozás minden poltikai és gazdasági, társadalmi hozadékára most ébrednek rá az emberek. Azokat a változásokat, amiket nem tettünk meg 89-ben most kell megtennünk, és ezzel már tovább várni, demokratikus játszákban, hosszu tárgyalássorozatokkal már nem lehet levezényelni, mert már ebben rég lépéshátrányban vagyunk. Azok a demokratikus intézkedések és folyamatok, amiket a nyugat számon kér tőlünk valóban szükségesek, de ha ezekre várunk, akkor nem 10 évet, hanem 20-at fogunk lemaradni. Valóban nyugaton semmit nem lehet ezen folyamatok lejátszása révén lefolytatni, de le lehetett 20 évvel ezelőtt, és ma ezeket a törvényeket természetesnek tartják, mert velük élnek 20-30 éve. Mi nem tudunk ennyit várni, hogy ezeket majd átbeszéljük, kiérleljük, demokratikusan meghozzuk. Nekünk ma kell lépni.