Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
Fórum
Tarlós: Én ragaszkodom nagyon a múlthoz
2011. november 17., 14:45
A főpolgármester az m1 reggeli műsorában azt mondta: ha valamit az eredeti formában szeretnének visszaállítani, annak nagyon pozitív jelentőségtartalma van a mai időkben.
Ma van a főváros napja. 138 évvel ezelőtt, 1873. november 17-én jött létre a Duna keleti partján fekvő Pest, valamint a nyugati partján elterülő Buda és Óbuda városának egyesítésével Budapest. Tarlós István csütörtökön az m1 Ma reggel című műsorában elmondta, hogy Budapestet már sokkal korábban akarták egyesíteni. Kifejtette: 1849-ben a forradalmi kormány már elhatározta az egyesítést, csak nem volt ideje végrehajtani. 1851-től már közös rendőrsége volt Pestnek és Budának és 1868-tól közös közszolgáltatási voltak – mondta. Hozzátéve: „érdemes a múltban elmélyedni (…) én ragaszkodom nagyon a múlthoz és hiszek abban, hogy aki a múltat nem becsüli, a jövőt nem érdemli” – közölte.
Tisztelt Tarlós Úr! Ahogy idősödik az ember, egyre jobban és egyre többet gondol vissza a múltra.Ez így természetes. De én például sok mindenhez nem ragaszkodnék a múltból olyan nagyon, ha tehetném. Nem csak dicshimnuszok és óriási tettek voltak a múltban, hanem gyalázatosnak nevezhető események is. Amit jó, ha nem tévesztünk szem elől. Akkor megóvhatjuk magunkat, a jővő kudarcaitól. Vagy legalább is jócskán tompíthatjuk azokat. Mert az élet állandóan változik. És halad előre az idővel egyetemben. Legyünk büszkék a múltunkra úgy, hogy belátva a múltban elkövetett hibáinkat, azokból tanulva, éljünk a mának, de közben gondolva a jövőre is,a fiatalok jövőjére, nekünk már azért kell legfőképp tennünk és cselekednünk. Ezt tették a múltban is nagyjaink.Küzdöttek a jelenben, de tették ezt a jövőért. A jövő Magyarországáért. Előre tekintettek. "Hol sírjaink domborulnak, unokáink leborulnak..."
A budapesti szakképző intézmények sorstörténetét, tragédiáit feldolgozás céljából össze kell gyűjteni, amíg élnek azok a pedagógusok szakoktatók akik még tudják mi történt és hogy élték meg a mostani helyzethez vezető utat a legutóbbi John-Ifi által erőszakolt tiszkesítési módszert. A képzésben résztvevők és oktatóik, és mi lett az átalakítás "eredménye"