ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 
Orbán: A kormánynak és jegybanknak együtt kell működni+videó
Orbán: A kormánynak és jegybanknak együtt kell működni+videó
2012. január 6., 12:29
A jegybank felelőssége, hogy a magyar fizetőeszköz értékálló legyen, és az ehhez szükséges intézkedéseket a kormány támogatni fogja - jelentette ki Orbán Viktor pénteken.

A forintba vetett bizalom megerősítése érdekében a kormánynak és a jegybanknak a lehető legszorosabban együtt kell működni - hangsúlyozta Orbán Viktor pénteken, a jegybankelnökkel folytatott tárgyalása után. A miniszterelnök ugyanitt arról is szólt:,a kormányban fel sem merült, hogy hozzányúljon az emberek banki megtakarításaihoz. A betétesek pénze a betéteseké, a kormány nem is foglalkozik ezzel a kérdéssel, ez a bankok és ügyfeleik magánjogi szerződésének kérdése – szögezte le.

Teljes cikk>>

Kapcsolódó

MNB: Matolcsy folyamatosan egyeztet a jegybankelnökkel

Megbeszélés kezdődött a jegybankelnök részvételével
 
* Hozzászólás csak regisztrált tagok számára lehetséges.
Ezt mutasd: 
11.
józsef
Székesfehérvár
2012. január 8.,
14:13
nincs előzmény | válasz erre

Egyébként az MNB tud arról, hogy együtt kell működnie a kormánnyal?

Még mindig a fizetések körül folyik a csata?

Ne kellene Simor Andrásnak segítenie hogy azok a béremelések a munkahelyeken is megtörténjenek?

Hogy ne kelljen a jegybank elnöknek ingyenebédet osztania.

 
10.
józsef
Székesfehérvár
2012. január 8.,
13:48

T. Feamatar!

Úgy tudom az MNB veszteséggel zárta a 2010-es évet, nem tudom a 2011 milyen volt, de gondolom minél nagyobb a tartalék annál nagyobb a veszteség.

Ez se semmi.

 
9.
józsef
Székesfehérvár
2012. január 8.,
13:44

T. Feamatar!

És akkor hogy vagyunk most azzal a forint stabilitással?

Én mindig csak a kamatok emeléséről hallottam.

Ez jelenti a forint stabilitását? Nem látok összefüggést.

A tartalékokról pedig annyit hallottam csupán, hogy kamatot kell a MNB- nek fizetnie és a betett pénzt pedig kevés kamatot biztosító valutában tartja.

Ez se semmi üzlet. 

 

 
8.
No.1APA
Bp
2012. január 7.,
20:48
nincs előzmény | válasz erre
Tisztelt FEAMATAR! Véleményét tiszteletben tartván, egy pár gondolat. Én is úgy gondoltam, hogy a jó háztartásban a tartalékok felélése előtt természetesen magán szorít az ember.Ezt én evidensnek véltem... Nos, ami a barátokat illeti, természetesen megbecsülni kell őket, nem elkergetni.Hátha sikerül valakinek segítenie, még tanáccsal is esetleg, mielőtt a max. 45%-os THM mutatójú bankokhoz fordulna az ember...Az, hogy kinek ki a barátja, azt már döntse el önmaga. Nyilván nincs könnyű helyzetben a Magyar Nemzeti Bank, ami a deviza-forint irányítását illeti.De egy biztosan látszik, a forint egyre gyengébb, a devizatartalék egyre több.Ami pedig a forint értékét,(általában leértékelését!) és magát magyarországot is illeti,azt Ön sem gondolhatja komolyan, hogy azt a valós Magyar gazdasági eredmények tükrében tették az elmúlt 1-2 hónapban? Természetesen én is azt mondom, hogy az a normális, ha a jegybank és a kormány együttműködik.Ez is evidens egy normális országban.
 
7.
feamatar
Debrecen
2012. január 7.,
18:43

Nem, a jegybank célja a stabil forint.  Ezért nem logikai hiba amit ön állít. Mert a deviza értéke pont a forinthoz viszonyítva fontos. Ha erős a forint, akkor devizát vehetünk belőle, így a forint gyengül, míg ha gyenge akkor devizát adunk el. 

Ez megy nap mint nap, és részint ennek felelős gazdálkodása a jegybank dolga, hisz deviza nélkül sem maradhatunk, viszont a Forint sem szállhat el. A Magyar Nemzeti Bank célja az árstabilitás elérése és fenntartása. 

Ha hirtelen esni kezd a forint egy gazdasági jelentés okán(mondjuk 2 forintot),  akkor az MNB dönthet forintvásárlás mellett, és ez esetben korrigál 1 Forintot. 

 Ha hiteltörlesztésre fordítjuk a pénzt, akkor egy nagyon fontos ellensúlyt vesztünk el. 

 

 
6.
értetlen
bp
2012. január 7.,
15:31
nincs előzmény | válasz erre

"Gondolja csak el, mi történik a tartalékkal, ha Ft lefele tart a lejtőn? A tartalék értéke egyre nő a Ft-hoz képest, tehát a Ft-t értékét egyre inkább a tartalékba helyezett deviza adja"

Elgondoltam, és mostmár értem, hogy az MNB nak érdeke, hogy gyengüljön a forint.  Tehát ezért nem lépett közbe.:)

Csak egy kis bicsak van a logikában ugyanis a devizatartalék reálértéken nem nő, csak a forinthoz képest. 

 
5.
feamatar
Debrecen
2012. január 7.,
15:18
És még annyit talán, hogy egy jó háztartás először a nadrágszíjat szorítja meg jó alaposan, mielőtt feléli a tartalékait, és nem a baráti társaságát kergeti szét.
 
4.
feamatar
Debrecen
2012. január 7.,
01:28

Tisztelt No.1APA!

 Mivel az állam mindig deficitesen működik, ezért államkötvényeket bocsájt ki. Ez is hitel, amiből az állam évről évre él. A hitelek kifizetését a gazdasági növekedés teszi lehetővé. Ez a hagyományos működési modelje az államnak. Ez azért lehet így, mert a felvett hitelt értelmesen elkötve gyorsítja az ország gazdaságának növekedését.

 Az MNB tartaléka azonban nem az éves hiány, és ezáltal a hiteleink finanszírozására van fenntartva. Az MNB tartaléka a Forint védelmét szolgálja. Pont ezért független, és szolgálja hazája gazdaságát. Hisz a Ft stabilitása kulcsfontosságú.

 Gondolja csak el, mi történik a tartalékkal, ha Ft lefele tart a lejtőn? A tartalék értéke egyre nő a Ft-hoz képest, tehát a Ft-t értékét egyre inkább a tartalékba helyezett deviza adja. Amely épp a Forint hitelek tarthatóságát segíti elő. Ha nem a jegybank gazdálkodik a tartalékkal, akkor a Ft értéke kérdőjeleződhet meg.

 
3.
No.1APA
Bp
2012. január 6.,
20:31
nincs előzmény | válasz erre
Tisztelt PINKPONT! Maximálisan értelek.Csak azt szeretném megtudni, hogy a Magyar Nemzeti Bank tartaléka nem a Magyar Nemzet tartaléka? Mire is tartalékolunk? Egy jó háztartásban, a szűkösebb időkben mihez nyúl az ember először? A tartalékhoz, vagy rohan egyből kölcsönkérni? Nekem csak ez a bajom. De lehet, hogy csak én gondolkodom rosszul...
 
2.
pinkpont
budapest
2012. január 6.,
16:02
nincs előzmény | válasz erre

Jó, ha a kormány a jegybankkal leül tárgyalni, mert normális esetben a jegybank és a kormány egymást segítik, támogatják. Azt is tudatosítani kell, hogy a  Simor elleni támadás nem a  jegybank elleni támadás, és  nem a jegybank függetlensége kérdőjeleződik meg. Nem Simor személye testesíti meg a jegybanki függetlenséget, hanem mindaz a jogszabályi környezet ami működését meghatározza, a jegybankban végzett munka stb.

Simornak az a feladata, és felelőssége, hogy ezt betartsa, de ez nem jelenti azt, hogy az ő szakmaisága nem kérdőjeleződhet meg. Vagy, ha megkérdőjeleződik, akkor annak az  lenne az értelmezése, hogy a jegybanki függetlenség csorbul. 

Nyilván a külföldet a saját érdeke érdekli, hogy legyen a banknak kellő devizatartaléka, egyrészt az adósság, lejáró kölcsönök, külföldiek profitkivételének deviza finanszírozására.

Fel van adva a lecke, ha olyan okos Simor és szervezete, találjon megoldást arrra, hogy a hihetetlen magas devizatartalék hogyan segítheti a gazd. növekedését.,

 
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések