ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 
"Vissza kell szerezni a hazai piacokat és a fogyasztókat"
2012. február 4., 19:26
Ha valamit üzenni akarunk a magyar mezőgazdaságról a fogyasztói világnak, akkor a jelmondatunk: tiszta agrárkörnyezetben tiszta élelmiszert termelünk - jelentette ki Font Sándor a fidesz.hu-nak.

Font Sándor, a parlamenti vizsgálóbizottság fideszes társelnöke portálunknak adott interjújában vázolta a folyamatát annak, hogyan jutottunk el a tucatnyi magyar tulajdonú cukorgyártól a brazíliai kitérőn át a duplájára nőtt cukorárig. A szakpolitikus többek között beszél a magyar termékek meghatározásáról, és arról, hogyan érhető el, hogy a vásárlók a magyar élelmiszert vegyék meg a sokszor nagyon rossz minőségű import helyett.

Teljes cikk>>

Kapcsolódó

Ügyészi vizsgálat a cukorgyárak privatizációjáról + videó
 
* Hozzászólás csak regisztrált tagok számára lehetséges.
Ezt mutasd: 
7.
Dembinski
Lemberg
2012. február 18.,
03:43
nincs előzmény | válasz erre
Álmodik a nyomor! A törpebirtokok csak saját fogyasztásra termelni képesek.  Szövetkezetek kellenének, feldolgozóipar és kereskedelmi láncok olyanok mint a CBA. Másképp soha sem lesznek versenyképesek.
 
6.
Adámy Sándor
Miskolc
2012. február 5.,
12:00
nincs előzmény | válasz erre
Ebben a körben lehetne aktivizálni „összhangban a vonatkozó EU-s célkitűzésekkel” a vidéki erőforrásokat, kiemelten a termőföld és természetes vízkészleteket a vidéki turizmust,  a faluközösségek és önkormányzatok által támogatott hosszú-távu bérlési rendszerekkel, az indulási feltételeket segítő hitel, s derogált adópolitikával. Egy ilyen irányú komplex kezdeményezésben döntő szerepet kell biztosítani a már működőképes, vagy azzá tehető akár civil, akár politikai szerveződésű falugazda hálózatnak.
 
5.
Adámy Sándor
Miskolc
2012. február 5.,
11:59
nincs előzmény | válasz erre

A „Darányi-célok” alapvetően jók lehetnek, s bíztatóak. Természetes, hogy itt is a részletekben van a nehézség. Kiindulásnak talán a nehézségek ellenére is eddig tevékenykedő, megújuló, a családtagokat rokonságot is bevonni képes faluközösségek, s önkormányzatok által szervezetten, intézményesen támogatott háztáji gazdaságok,  tekinthetők fokozatosan bővülve egyfajta (bedolgozó) családi (farmer)gazdaság irányába. A civil, és/vagy önkormányzati kezdeményezés az értékesítés, értékesítési szövetkezés kialakításában, folyamatos  alkuviszonyban és együttműködésben a már létező kis, közepes, illetve nagyüzemi gazdálkodással, vállalkozásokkal.

 
4.
.János János.
2012. február 5.,
11:20

2.3.Tisztelt No.1APA !

Egyetértünk, tőlünk nem a multik vették el a piaci lehetőségeket. Az a politika és gazdasági szemlélet, ami kizárólag a stabil bevétel irányából közelíti meg a problémát. A háztáji, a kis vagy közepes birtok meglehetősen érzékeny az időjárás és a piaci viszonyok változásaira. Hiába magyarázod egy makro, adóoptimalizáló, gazdásznak, hogy érzékenyek, de mégis összeségében rövid és hosszabb távon gazdasági, természetvédelmi, munkanélküliségi, egészségügyi szempontból is ebbe az irányba kellene menni. Ők csak, központosítani, onnan jön az adóbevétel meg a kenőpénz. Ha beüt valami gond akkor meg beleöntenek néhány 100 milliárdot, de abból ők is részesednek. Az egész törvénykezésük ezt a kóros elmeállapotot mutatja, a jogalkalmazóik meg viszik tovább. Ehhez párosul még csáberőnek a 8 forintos zsemle ! Meg a zöld paradicsom, gyorsérlelővel megszórva ! És nem jut el az agyukig, éppen ezzel teszik tönkre népünk többségét ! Mert nekik olcsó az is ami másnak a legdrágább. 

 
3.
No.1APA
Bp
2012. február 5.,
07:59
nincs előzmény | válasz erre
Elsősorban azzal tudnánk a piacokat visszaszerezni, ha piacokat nyitnánk illetve bővítenénk. Minden városban és faluban legyen piac. A helypénz (amire nagyon okosan hivatkozol) legyen olyannyira minimum,hogy szinte ingyen árusíthassanak a termelők és a gazdák. Az adózást persze ők sem kerülhetik ki, mert az minden állampolgárra vonatkozik.Ez lehet az egyik út. A másik a felvilágosítás. Ha úgy tetszik, a reklám.Ha idegen országok termékeit vásárolják az emberek, akkor nem a Magyar ipart, mezőgazdaságot, és nem a Magyar munkaerőt támogatjuk. Csak növeljük a munkanélküliséget.Ezt kell sújkolni az emberek felé nap mint nap. No meg tenni érte, természetesen. A kormány kezében van minden lehetőség, az emberek legfeljebb csak élni tudnak vele.Ha hagyják.A harmadik a jó minőségű termények és termékek.Az árról mindig magas hőfokú viták folynak, de tény, ha sokkal drágább a Magyar termék,(ami helyben készül!)akkor az nem lesz piacképes.Jobb a sűrű fillér, mint a ritka forint, én azt mondom.
 
2.
No.1APA
Bp
2012. február 5.,
07:38
nincs előzmény | válasz erre
Tisztelt .JÁNOS JÁNOS! Teljesen nyilvánvaló, hogy a multi nem fogja a saját üzletét rontani azáltal, hogy Magyar beszállítóktól vásároljon. Akkor hátrányba hozza a saját népét.Én olyan ritkán megyek be külföldi áruházláncba, hogy a két kezemen meg tudom számolni az elmúlt öt év alatt. Mégis mindent be tudok szerezni, amire szükségem van...Nekem nem azzal van bajom, hogy külföldi multinacionális áruházak vannak az országban. Hanem a mennyiségükkel! És itt van a kutya elásva. Mert nem lett szabályozva, hogy városonként vagy megyénként hány darab lehet belőle.Hát persze hogy terjeszkedtek, mint a gomba. Ez azt is eredményezte, hogy a Magyar termelőket kiszorították a piacról.A saját hazájukban. A külföld meg vígan él. Az ő terményeikből és termékeikből, amik sokszor a minőségi minimum szintet se ütik meg. Persze nem mindenre igaz ez.Legfőképp a műszaki cikkekre nem, bár azok is a fogyasztói társadalom kórós szemléletében szenvednek már.(legtöbbjük úgy romlik el, hogy vegyél másikat...)
 
1.
.János János.
2012. február 4.,
21:20
nincs előzmény | válasz erre
Vissza kell szerezni. Azért ettől többre lesz szükség. A multik kedvezményeikkel bármikor letörik a hazai termelés lelkesedését. A munkaigényesebb zödségek, gyümölcsök termesztését fillérekből nem lehet kihozni. Rengeteg a szezonális munka. Eleve adózási és más szempontokból is vert helyzetből indulni ? Hozzá se fogjunk. A megtermett árut hol fogják eladni ? Nyitnak megint MDF piacokat ? Azt talán nem gondolják komolyan, hogy a multi szívesen fogja forgalmazni azt ami nem az ő üzlete. Kötelezni fogják a magyar termelők áruinak árusítására ? Szerintem annyira átalakították a kiskereskedelmi hálózatokat, hogy valószínű nem is kalkulálták bele a hazai mezőgazdaságot igazán. Ha munkát akarok adni sok munkanélkülinek pl. mondom: termessz cseresznyét. Mit fog csinálni a szerencsétlen ? Néhány fa terméséből nem képes beszállítóvá válni, a ...láncnál. Legfeljebb valamelyik heti piacra megpróbálhat beférni. Jön a helypénz, az adózás. Mai állás szerint esélyét sem látom az újra kezdésnek ! 
 
1
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések