Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
Fórum
"Magyarországon működik a fékek és ellensúlyok rendszere"
2012. február 9., 15:54
A magyar kormány elkötelezett az unión belüli intézményekkel való együttműködés mellett - jelentette ki Navracsics Tibor Brüsszelben.
A magyar kormány elkötelezett a szabadság, a demokrácia és a jogállamiság mellett – jelentette ki Navracsics Tibor az Európai Parlament (EP) Polgárjogi, igazságügyi és belügyi bizottságának (LIBE) csütörtöki ülésén, amelynek napirendjén hazánk is szerepelt.
Azt hiszem, ha ez a társadalmi berendezkedés úgy omlik össze, ahogy a mai "látomások" szerint látszik, annak az őserdei népek sem fognak örülni. Pedig, ők igazán nem tehetnek semmiről.
De hát ez dívik manapság. A hatalomért semmi sem, és semmi, senki élete sem drága ! Azokban a körökben sosem azt számolgatják mennyi kárt okoznak az emberiségnek. Csak azt nekik mennyi hasznot hoznak azok a jog ügyletek. Fékek, ellensúlyok ? Ha tisztában lennének fogalmakkal, törvényszeűségekkel, nem zárkóznának be a maguk külön burok világába !
Addig nincs is baj a jó tartással és a büszke néppel, amíg van mire.
De nap mint nap találkozunk olyanokkal akiknek nincs tartásuk de büszkék. Hogy mire azt ők sem tudják. Na ezek az emberek keserítik meg a mindennapi életét a munkásosztáynak. Annyi léhűtő vezető került be az államigazgatásba az állami vállalatokhoz, de tartásuk semmi. Fülük farkuk behúzva, mert az az érdekük, hogy a hülye főnöküknek szót fogadjanak, nem mintha összefogva a hülye főnöküket nem penderíthenék ki a bársonyszékből. Ja hogy az mizériás. Az ,hogy ezzel a dolgokat teljesen ferde útra viszik az nem zavarja őket?
Természetesen mindezért felveszik a zsíros fizetéseket. A semmiért.
Tehát ha így is nézzük, működik a fékek és ellensúlyok rendszere?
A nagypolitika sokat számít az ember közérzetében, de a mindennapi megaláztatás a napi küzdelem az éhbérért az felmorzsolja az embert. Az, hogy ezek után az alacsonyabb szinten az igazságérzet még mindég működik, az a mi országunk szerencséje semmi más.
Köszönöm írásodat. Az a terület amelyre most mi ketten is "ráléptünk" -törvényalkotás- igencsak sikamlós és buktatókkal teli. Azon is el szoktam gondolkodni, hogy a természeti népek - valahol az őserdők mélyén- vajon, hogyan tudnak boldogulni a civilizált világ által alkotott " nagyszerű" törvények nélkül? Előbb-utóbb erre biztosan ráfizetnek.
Ahogyan én -jogi szaktudástól nem zavart fejjel- látom a mai jogalkotást az már igazából nem szabályoz semmit. A "törvényeket " mindenki saját maga alkotja önmagának és a szerint is él. Éppen Ti polemizáltatok LACÓ-val a közlekedési morálról. Hát van itt egy alapszabály, miszerint elsőbbsége annak van, akinek megadják! Túl bonyolult már ez a világ ahhoz, hogy írott törvényekkel szabályozni lehetne azt és csak egyre rosszabb lesz! Az emberek a vesztüket érzik és hovatovább már semmi sem szent előttünk - az anyagiakat kivéve-
Ennek a folyamatnak csak útját állta volna az alkotmányozó nemzetgyűlés lehetőségét, s igényét megvalósítani képes szabadság és demokrácia. Így alkottatott meg az a fajta „jogállamiság”, melyre, mint a rendszerváltást befejező folyamatra folyamatosan apellál, a népet butító és nemzeti vagyont kisajátító „szocialista” genezis. Ez az a jogállamiság, s ügyesen retardált igazságszolgáltatás az, melynek védőernyője együtt az EU-s jogkörnyezet asszisztenciájával súlyos, nemzetellenes politikai, s gazdasági (bűn)tettek nyertek, netán nyerhetnek elévülést, mentességet. Ezért a reakció, s fenyegetőző ellenállás, amit az EU a bíróságokra vonatkozó törvényalkotásunk folyamatával szemben kifejt.
A társadalmi szélességű rá és átlátást és értelmezést nélkülözni kénytelen Nemzeti Kerekasztal létrejöttén, működésén, az internacionális gazdasági befolyás és nyomás diszkrét homályban tartatott, közvetlenül, s azonnal nem volt érzékelhető. Az a sorrend, ami egy valódi forradalmi (rendszer)változást, egyfajta tabula rasa-t jelentett volna európai környezetünkben szóba sem jöhetett. Ennek egyik garanciáját jelentette az átmenet, amely a rendszerváltást jellemezte. A hatalmától, bennfentes befolyásától meg nem fosztott önmagát baloldalinak tituláló szocialista nomenklatúra jelenlétében meglehetősen sajátosan módon vette kezdetét, s zajlott a „rendszerváltás”. Hamarabb alkottatott meg a kínosan, s keservesen toldozott, foltozott, agyonmódosított, agyonragozott, az akkori törvényi közeget gúzsba kötő negyvenkilenc-húszas (bolsevik) alkotmány.
<p class="MsoNormal" style="margin: 0cm 0cm 10pt">
A magyar kormány elkötelezett a szabadság, a demokrácia és a jogállamiság mellett – jelentette ki Navracsics Tibor az Európai Parlament (EP) Polgárjogi, igazságügyi és belügyi bizottságának (LIBE) csütörtöki ülésén, amelynek napirendjén hazánk is szerepelt. A fékek és egyensúlyok materiálisan moderált, belső arányainak, súlypontváltozásainak világában szomorú látni, hallani Navracsics Tibor magyarázkodó, védekező, bizonygató kijelentéseit. Szomorú ismételten látni, hallani, tapasztalni a védekező magatartást, amely a FIDESZ-t, mint pártot szinte folyamatosan jellemezte, jelenleg pedig a FIDESZT-t, mint kormányzó pártot, illetve a magyar kormányt, annak politikáját jellemzi. Az „A” és „R” érdekelt eszközeivel, fegyverével alattomosan romboló neoliberális interdependencia és penetráció eddig is, de úgy tűnik a jövőben, s tartósan kívánja meghatározni rendszerváltásunkat.
Hasonlók gondolataink. Fékek, ellensúlyok - egyszerűsítés, túl bonyolítás. A törvénykezés legjobb példája az őskáosznak amit feltehetően szándékosan idéznek elő. Ma sem akarom elhinni, hogy akik ezeket megalkotják szavazásra bocsájtják kivétel nélkül mind idióta. Akik megszavazzák miért teszik, egy népképviseleti demokráciában, nyilvánvalóan a választóikra nézve káros szabályozókat ? Azon nem csodálkozom. Ami még zavaróbb az a láthatóan hülyét megjátszók hada akik ezeket alkalmazzák is a maguk torz, alkalomhoz illesztett értelmezésük szerint. Igen a Tíz parancsolat, jó erkölcs alapokra épít. A jog nem igen ismeri el az emberek jó erkölcs iránti fogékonyságát. Ellenkezőleg táplálja, az ellenségeskedést, a hagyományos érték normák levetkőzését ami tulajdonképpen minden normális ember vele született erénye. Ma sem tesz jót magának az ember ha elhiszi, hogy amit láttatnak vele az az is. Az emberek fejlődnének. A politika és kiszolgálói ? Üdvözöllek !
<p class="MsoNormal" style="margin: 0cm 0cm 0pt">
A magyar kormány egyes intézkedéseit és a magyar parlament törvényalkotási munkáját az EU intézményeiben bizonyos tisztségviselők nagy elszántsággal kritizálják és próbálják befolyásolni mind ésszerű, mind irracionális érvekkel, és segítőik néha a durva rágalmaktól sem riadnak vissza. Gyakran halljuk védekezésként, hogy az egyik vagy másik bizottság által kifogásolt új törvényünk vagy rendelkezésünk más EU tagállamban is létezik és kettős mércét alkalmaznak velünk szemben. Ez bizonyára így is van, de nekünk inkább abból lehet kiindulni, hogy nem követtünk el EU jogsértést és ezért nem is kell másokhoz hasonlítgatni az eljárásunkat, inkább önmagában a meghozott új törvényeink EU kompatibilitását és az EU kinyilvánított szellemiségének érvényesítését kellene hangsúlyoznunk. Igy hosszabb távon egyre több partnerre találhatunk majd törekvéseink megerősítésében, ahogy erre szaporodnak is a példák.
<p class="MsoNormal" style="margin: 0cm 0cm 0pt">
Dr. Udvardy-Nagy Éva gyógyszerkutató és munkatársa
Ha már törvénykezési ügyben szólunk hozzá, lenne egy költői kérdésem. Mi baja az EU egyes "tisztségviselőjének" a birák és ügyészek 62 éves korban való nyugdíjazásával? Ugyanis ez az általános korhatár jelenleg. Vagy esetleg valami hátsó szándék húzódik meg a bírálatok és támadások mögött? Azt nem hiszem, hogy úgy általában a magyar igazságszolgáltatással, bűnüldözéssel van a bajuk. Az elmúlt 8 évben nem hallottunk sem a nyomozásokkal sem az ítéletekkel kapcsolatban egyetlen szót sem. Pedig voltak, amik eléggé furcsán végződtek. Voltak esetek, amikor megvárták az elévülés idejét. Voltak olyanok, akik megszöktek a bíróságról az ítéletkihírdetés előtt. Ezek az események nem aggasztották a mostani itthoni és külföldi bírálókat. Úgyhogy, Navracsics Úrnak azt kívánjuk, hogy ne hátráljanak meg a bírók ügyében SEM! A régi közmondás igaz manapság is: A kutya ugat, a karaván halad.
Való igaz ami ezen a téren folyik az már a hülyeség határait feszegeti. Én is így gondolom. Ugyan akkor azon is elgondolkodom, hogy egy országnyi közösség dolgait, az ország rendjét miképpen is lehetne humánus keretek között tartani.? Nyilván mint minden törvény a keresztény világban a mózesi 10 parancsolatra épül! Nekünk is csak 11 kellene és ez a 11.-ik garantálná az első 10 betartását! Ehhez minden megyében kellene egy " kádi" aki egyszemélyben eldöntené az ügyet és adott esetben kiróná a büntetést. Szerintem akkor sem lenne rosszabb az itélkezés mint most. Ezt szoknák meg az emberek!
És ezen a ponton fel is ébredtem és visszazökkentem való világunkba. Még is azt mondom, hogy e téren is az egyszerűségre, az érthetőségre és az átláthatóságra kellene törekedni. Ami most itt ezen a téren van arra mondjuk azt, hogy " őskáosz". Az ügyvédek aratnak, a bírák jól élnek az emberek meg káromkodnak! Bizony!