Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
Fórum
"A legfontosabb, hogy erősödjön a magyar vidék" + videó
2012. március 31., 17:28
A kormány hadat üzent a zsebszerződéseknek, a spekulánsoknak - hangzott el Giró-Szász András, Fazekas Sándor és Jakab István közös sajtótájékoztatóján.
Számunkra a legfontosabb az, hogy a magyar agrárium, a magyar vidék erősödjön – jelentette ki Jakab István, a MAGOSZ elnöke Giró-Szász Andrással és Fazekas Sándorral közös sajtótájékoztatóján, csütörtökön. Ugyanitt a vidékfejlesztési miniszter hangsúlyozta: a kormány hadat üzent a zsebszerződéseknek, a spekulánsoknak
Nem mennék ilyen messzire, de gy valami biztos. ha az unión kívülről származó szutykot itt akar eladni egy cég, akkor fizessen vámot. Ezt tudtommal egyetlen szerződés sem tiltja! Belül termelt holmival szemben a szerződések kötnek minket, de ha marokkói zöldséget akarnak velünk megetetni, és a hasznot Németországban elkölteni, abba nekünk is kell hogy legyen beleszólásunk.
Ahogy én látom alapjába véve vélemény azonosságon vagyunk. Ideje lenne - cél érdekében - "csúnya, gusztustalan, SZÁMUNKRA! eretneknek minősített dolgokról is beszélni, főleg akkor ha a támogatás szempontjából ennek nincs különösebb költségvonzata DE! működik. Mire gondolok?
Protekcionizmus. Mindenki arról beszél, hogy támogatáskép első sorban mindenki magyar mezőgazdasági termékeket vásároljon. Mi van akkor, ha a termőre fordulás időszakaában szezonálisan bevezetjük a (védő) behozatali vámokat. Ekkor minden presszionáló duma nélkül egyszerűen megéri megvenni a magyar terméket, mivel az a behozatali vám hiányában egyszerűen olcsóbb? Ellentétes az UNIÓ elveivel? ÉS a hipermárketek anyaországából ide ömlesztett termékeket meg nyeljük le mint a "békát"? Hozhatnak bármit, DE ha magyarországon ebből a termékből szezonális dömping van akkor behozatali vámot KELL fizetni a termék beszállításakkor - ennyi...
Azt hogy külföldiek így vagy úgy megszerezzék a nem használt földek tulajdon- vagy haszonbérleti jogát, lehet tiltani, de megakadályozni nem.
Az állam viszon a SAJÁT földjével azt csinál amit akar! Meg kell vásárolni minden olyan földterületet, amit nem a tulajdonos használ, és védelmet adni neki a haszonlesővel szemben. Törvénnyel meg lehet támogatni, hogy ha már úgysincs rá magyar vevő, az állam hajlandó megvenni... Ha a németnek, franciának, üzbégnek jó üzlet, akkor a magyar államnak is megéri termelni rajta. Még közvetlen intervenciós lehetőséget is ad a mezőgazdaság szabályozására. Az állami gazdaságokkal nem az állami tulajdon volt a probléma, hanem a bolsevik elvek alkalmazása.
Én személy szerint örülök neki, hogy ha lassan is, de magára fog találni a vidék. Meg reményeim szerint a feldolgozó ipar is, hiszen ezek azok a lehetőségek többek között, amik munkaerőt szippanthatnak fel a munkanélküliség csökkentésére. Az, hogy államosítani kell azokat a termelő és feldolgozó kapacitásokat, amelyekkel az export mennyisége fenntartható illetve növelhető, az nem kérdéses.Viszont ezt úgy kell megtenni, hogy közben azokat a kissebb termelőket és vidéken gazdálkodásból és állattenyésztésből élőket támogassuk,akik még akarnak és tudnának dolgozni, fejlődni.Fenntartani folyamatosan, hosszútávon a vidék "városellátó" szerepét is csak úgy lehet, ha van kikre támaszkodni.Magyarul: ha mindig lesz fiatal utánpótlás is, aki akar a földdel, az állattenyésztéssel foglalkozni.Nos, elég sok probléma van még annak ellenére, hogy a folyamat jó irányba indult el. Ángyán úr is erről beszél illetve maguk az érintettek is.
A Darányi-programmal, mint KERET-programmal egyet lehet érteni, nincs is ezzel semmi baj DE! ez egy dolog és egészen más dolog az ágazat állami beruházásokkal történő KONKRÉT megsegítése - és HA! "fút a szekér" ezek a beruházások el is adhatók. NEM! az állami szektor mindenáron való növeléséről szól a történet...
(az angol acélipart többször is (állítólag nyolcszor) államosítottak, MERT az ország éedeke így kivánta. NEM! hitellel támogatták hanem államosították! Én most ÚJ állami tulajdonról beszéltem)
Fazekas Sándor (miniszter) kiemelte: az agrárexport 2011-ben 17 százalékkal nőtt az előző évhez képest, értéke elérte a 6,9 milliárd eurót.
Na ez az ami miatt nagyon idekivánkozik Kardeván Endre élelmiszerlánc-felügyeletért és agrárigazgatásért felelős államtitkár úr mosonmagyaróvári kijelentése (12.01.31.) aki a hazai termelői és feldolgozói pozíciók erősítését emelte ki egyik fő feladatnak. Mint mondta, fontos a tájegységek önálló termelése. Bár a miniszter úr szerint (12.02.16) "A magyar juh-és kecskehús export gyakorlatilag a jövő héten megindulhat, csak a magyar szállítókon múlik, mennyit tudnak eljuttatni az orosz piacra ezekből a húsfélékből." - azért az is belátható, hogy alap- és nyersanyagok exportjához képest messze-messze nagyobb eredményt lehet realizálni a magasabb feldolgozottságú termékekkel. Így Kardeván úrnak tökéletesen igaza van a feldolgozás erősítésében. DE!!! úraim ennek érdekében ideje lenne tenni valami tevőlegeset! - és NEM támogató hitel folyósítást!!!