Egyértelmű, hogy a gazdasági lobbinak politikusi arca van. Brüsszel által kifogásolt törvényekkel valóban húzzák az időt, és Brüsszelnek nem érdeke, hogy itt bármi változás történjen, ami a meglévő rendszer rögeit próbálja feltörni.
Javasolnám a parlamentben egy elnöki beszédet, ahol a miniszterelnök feltenné, hogy mégis kinek az érdeke az, hogy magyarországon egy külföldi multik által uralt versenynélküli helyzet csontosodjon meg? Kinek az érdeke az, hogy néhány multi - még a munkahelyteremtése mellett is, de kiviszi a profitot az országból - és más nemzetet gyarapít? Miért tetszik ez az ellenzéknek
Érthetetlen, kikből is áll Brüsszel, a mi brüsszeli biztosunk miért nem áll ki az országért, miért nem szólal meg az ország érdekében?
Eu képviselőink miért nem nyujtanak be egy irányelv javaslatot, hogy az eu foglalkozzon azzal a kérdéssel, hogy hogyan lehet az elhibázott, és egyértelműen külföldi multik hatalmába került kelet-közép eu. országoknak saját nemzeti vállalataikat megerősíteni.
Nem érdekel senkit a valóság, csak az, hogy hányan mondják amit mondanak. És az, hogy ez kinek mit hoz.
Érdekes módon mindig pénzügyi érdekek állnak a szépen hangzó szólamok között. Lehet, hogy az európai unióban kezd kialakulni egy új "államforma".
A sötét feudalizmus, majd a szabadversenyes kapitalizmusa és a kísérleti kommunizmus használható gazdasági elemeit kiválogatva, a köztársaságok és az alkotmányos monarchiák talaján kifejlődött a haszonelvű merkantildemokrácia.