Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
Fórum
A kormány két évét értékelhetik a képviselők
2012. június 14., 11:28
A második Orbán-kormány utóbbi két évéről tart vitanapot csütörtökön az Országgyűlés.
A képviselők a 13 órakor kezdődő ülésen először arról a kormányzati törvényjavaslatról határoznak, amely alapvetően a Miniszterelnökség szerkezetének átalakításáról szól, de ez az indítvány teremti meg annak lehetőségét is, hogy kormányrendeletben a miniszterelnök is kijelölhető legyen központi hivatal irányítására.
Köszönöm soraidat. Igen az ellenzék valóban egy bizonyos féket jelent a mindenkopri hatalommal szemben, miután Ő úgy gondolja, hogy Ök jobban csinálnák ezt vagy azt. Itt lépne be az én elképzelésem a képbe. Nosza kapjanak egy részterületet és próbálják megoldani. Ha sikerül akkor a regnáló kormányt ösztönzik, ha nem sikerül mert rosszul döntöttek, akkor ez igazolja azt, hogy egyenlőre csak az ellenzéki szerep juthat Nekik!
Ne féljünk feladatokat bízni rájuk! Tudom ez két élű fegyver mert visszafelé is elsülhet de a lényeg az, hogy az országnak legyen hasznos. Egy 2/3-os többség ne féljen ettől! Kíváncsi leszek a szlovák kormány döntésáére a kissebbségi ügyek intézésével kapcsolatban. Ez is csak egy próbálkozás.
Rájuk bíznám például a magyar termőföld védelmének kidolgozását. Úgy is annyira féltik, hát intézkedjenek benne! Tetszik vagy nem tetszik, konkrét feladatokat kell rájuk bízni és a végén elszámoltatni Őket!
2. -ra: Az ellenzékiség azért van, mert nem ért egyet a hatalommal. A probléma ott van, hogy amikor egy-egy ellenzéki több, mint 50%-ban egyetért a kormányoldallal, akkor is ellenzékiként viselkedik, mert a párthűség-és a vele járó lehetőségek- kötelezi hogy úgy mondjam. Igen, a furcsaság abban áll a józanul gondolkodók szemében, hogy nincsen politikai, erkölcsi, személyi következménye a döntéseknek alapvetően. A politikus alapvetően el tud bújni a saját maga által kreált jogviszonyban. Ez létező veszély, ezért vannak permanensen forradalmak.
Újra csak az értékelő beszédekből szemezgetek tovább. Nos igéretemnek megfelelően megfogalmaznék néhány "eretnek" gondolatot amin esetleg érdemes elgondolkodni. Ne adjuk meg az ellenzéknek azt a lehetőséget, hogy minden felelősség nélkül pocskondiázza a kormányt! Ismerjük el azt, hogy legalább a legnagyobb ellenzéki párt is sok ember véleményét tükrözi! Ennek megfelelően a kormány üljön le pl. M. Attillával és kérdezze meg Tőle, melyik országos probléma megoldásában kíván résztvállalni, és adjuk !meg Neki az ehhez való jogosultságot is! Természetesen a fokozatosságot betartva! Ilyen még úgysem volt ebben az országban, hát próbáljuk ki a gyakorlatban! Nem helyes minden hatalmat kivenni az ellenzék kezéből, ez bizalmatlanságot és abszolút felelőtlenséget szül az ellenzékben! Kíváncsi vagyok mások véleményére is! Szerintem ez lenne az igazi demokrácia!
Nem állítom azt, hogy elejétől végig figyelemmel kisértem az elmult két évi kormányzati munkát értékelő beszédeket, de néhányat végig hallgattam. Nos ebből szemezgetnék néhány -számomra érdekes és megszívlelendő- mozzanatot, csak úgy ide-oda kapkodva.
1./ A mondandótól függetlenül pozitívan értékeltem Mesterházi Attila beszédét. Az ujraválasztása óta sokkal kevésbé bántó hangnemet használ. Saját pártja hibáit sem kendőzi el,sőt még Gy. Ferenccel szemben is kemény hangot ütött meg. Végül is ami nekem tetszett ebben: képes volt 20-25 percet folyamatosan beszélni " felolvasás" helyett! Felmerül a kérdés, valakinek mondanivalója is van, vagy csak "felolvasni "valója.? A Mi politikusaink sajnos csak " felolvasnak"! Ez bizony nagy hiba!
Persze mondhatnám azt is, hogy könnyű más" ujjával" a csalánt verni! Az ellenzék multbeli felelőssége nem vitatható! Csak, hogy erre rá kell Őket ébresztenünk! Hogy, hogyan? Azt is le fogom majd Írni!