Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
Fórum
"Az a fontos, hogy visszajöjjenek"
2012. június 19., 16:23
Az Európai Unió és az Európai Tanács ajánlása, hogy minden országban hozzanak létre nemzeti ifjúsági tanácsot, amely a kormánnyal folytatott párbeszéd egyik cselekvője - jelentette ki portálunknak Navracsics Tibor.
A Nemzeti Ifjúsági Tanácsnak (NIT) elsősorban kormányzati cselekvési terveket kell megvitatnia, de reményeim szerint ez nemcsak egyoldalú beszélgetés lesz, hanem a fiatalok is időről – időre jelezhetik, hogy milyen lépéseket kellene szerintük tenni azért, hogy Magyarország a jövőben barátságosabb, és terveik megvalósítására alkalmasabb hely legyen – nyilatkozta portálunknak Navrcsics Tibor miniszterelnök-helyettes, illetve a közigazgatási és igazságügyi tárca vezetője a Nemzeti Ifjúsági Tanács alakuló ülése után, kedden. Ugyanitt Mihalovics Péter ifjúságpolitikai miniszteri biztos érdeklődésünkre azt emelte ki: rá kell ébreszteni az embereket, hogy az új nemzedék jövője nemzetstratégiai ügy.
A beszélgetést én indítottam el és örülök, hogy ilyen sokan kifejtik véleményüket.
Az UNIÓ a szabad mozgásról szól minden vonatkozásban. Tőke, áru, munkaerő stb. Tehát nem sírni kell, hanem feltételeket teremteni. Minden oda áramlik, ahol kedvezőek a feltételek. Per pillanat Magyarország nem egy cél talán egyik csoportnak sem. Tehát a mai helyzetben Magyarországról minden kifelé áramlik. A tőke, a munkaerő és folytathatnám. Magyarországon már minden UNIÓS szinten van, csak a munkaerő ára nem. Na most ez következik végre, mivel szakember hiány lesz mindenből. Az orvos társadalom csak a nyitány. A kérdés csak az lesz, hogy meddig marad működőképes az ország adófizető állampolgárok hiányáben.
Kedves Nyugalmazott Tanár! Önnek igaza van amikor erkölcsi részét feszegeti a dolognak, de azoknak is igazuk van, akik azt mondják, hogy a szabad mozgás és munkavállalás az EU "érték" , bár bizonyos átmeneti korlátozásai elfogadottak. Az elfogadott korlátozások között azonban nem szerepel az, hogy a kitanító ország megakadályozhatja a kitanított külföldre távozását. Talán kompromisszumot kellene kötni. Például lehetne úgy, mint ahogy a rendszerváltozás elött a vállalati tanulmányi ösztöndíj szerződéseket kötötték: Kb minimálbérnyi támogatás, munkaidőkedvezmény és tanulmányi szabadság fejében a támogatottnak vállalnia kellett, hogy a tanulmányai befejezése után annyi évet fog a szponzornál dolgozni, ahány évig az ösztöndíjat igénybe vette.
Nem az a gond, hogy a végzettek hosszabb-rövidebb időre külföldre szerződnek.
A baj az, ha itthon hiány van abból a szakemberből, akit az állami támogatással képeztek ki, majd a markába röhög és odébbáll. Sőt, még vádaskodik is.
Ennek azért véget kellene vetni.
Nagyon sokszor olyanok höbörögnek a támogatás visszafiizetése ellen, akik nem is voltak rászorulók annak idején.
Amikor valaki más pénzét fogyasztja, akár támogatott képzés részeseként is, tudnia kell, hogy aki fizet, annak joga van követelni is. Ráadásul ebben az esetben egy kifosztott országot hagy cserben az, aki a friss diplomájával csak a maga pillanatnyi hasznára figyel.
Nem tudom mi oka van Önnek panaszkodni, hiszen a lánya "megfogta az isten lábát". Örüljön neki. Persze fennáll a veszélye, hogy külföldön férjhez megy, de nyaralni majd Keszthelyre jönnek. Ön nem értékeli kivételesen előnyös helyzetét. Keszthely híres üdülőhely, a Dunántúl közepe. Ott van az agráregyetem, a környéken a szőlőművelés, borászkodás, egyéb vállalkozási lehetőségek. Győr, Sopron, Szentgotthard munkahelyeket kínálnak. Nem tudom hogy az Ön hivatala milyen pótcselekvéssel foglalkozik, ha 70.000 nettót (108.000 bruttót) fizetnek. Ez az összeg kevés egy rendes lakás fenntartására (nekem 82.000 a közös költség + távhő + villany). Ha valaki hajlandó 70.000 nettóért zabot hegyezni, csak ne kelljen Keszthelyről kimozdulni, annak bizonyára nincs is igazán szüksége erre a pénzre, mert más forrásból a családja el van látva. Abban Önnek igaza van, hogy Magyarországon általában tragikusan alacsonyak a jövedelmek.
Tisztelt Dallos úr! Lehet , hogy Önt megrázta ez a probléma ami először érinette a családját. Talán nem vette észre, hogy nagyon régi szokás a "valcolás". Egyes szakemberek nem vártak arra, hogy a "sült galamb" házhoz jöjjön, hanem maguk indultak el oda ahol volt kereslet a munkaerejükre. Igy jöttek Magyarországra Goldberger, Mechwart, Ganz, Clark, zeneművészek Haydn, Bethowen, és mentek el külföldre Liszt, Bartók, Munkácsy, Zichy Mihály. 1949 után lehetőség volt magyar ösztöndíjjal egyes külföldi egyetemen tanulni és az 1960'-as évektől szervezett formában számos magyar vállalat folytatott külföldön vállalkozói tevékenységet magyar munkaerővel (szakmunkások, mérnökök, külkereskedők). Ebben az időben került Magyarországra számos külföldi hölgy ("menyasszonyimport") A rendszerváltás után annyiban módosult a helyzet, hogy ismét egyénileg kellett a külföldi munkalehetőség után menni, bár vannak munkaszervező cégek, de igy is nehezebb és kockázatosabb a dolog.
Tisztelt DALLOS Úr! Az írás, amit most Ön leírt, teljesen helytálló!Sajnos! Úgy látszik, Keszthelyen is ugyan az a helyzet, mint Budapesten vagy Nyíregyházán.Most csak annyival kapcsolódnék be, hogy az Ön által emlegetett közgazdász fizetés illetve a közalkalmazotti bérezés valóban szégyenteljes ma, Európai Uniós szinten, EU-s tagállamként pláne... De hadd legyen egy megjegyzésem is. A lakatosnak, a festőnek, a villanyszerelőnek vagy akár az autószerelőnek miért is kell szintén SZÉGYENTELJES fizetésekért dolgozni ma Magyarországon? A lakatosnak (tűz és robbanásveszélyes munkakör!), a villanyszerelő (nagyfeszültségű áramütés) a festő (a sok vegyianyag és leesés veszélye a létráról!) vagy az autószerelő szakmunkás, aki szintén rengeteg vegyianyaggal is dolgozik és ha hibázik, EMBERI ÉLETEKBE KERÜL!, annak miért is megalázó a fizetése? És ez mind fizikai munkakör kérem,amit felsoroltam. Nos, nem csodálom, hogy az Ön leánya is egyenlőre másképp látja a visszatérés lehetőségét...
Napjainkban a fiatalok a lábukkal szavaznak és igazat kell, hogy adjak nekik. A jelenlegi tendenciával Magyarország a naplopók (akik tudnának dolgozni, de nem teszik, mert szociális segélyen, családi pótlékon és egyebeken tengődnek, mert ez a nívójuk és ez őket kielégíti), a nyugdíjasok (mert hová mennének) és a nyugdíjban reménykedők (közel a nyugdíj korhatárhoz) országa lesz. De nyugdíj az nem lesz, mert nincs termelő munka, nincs tisztességes fizetés és lassan már adófizető állampolgár sem.
Lehet sötéten látom a jelent, a jövőt, de ez a véleményem.
Önkormányzati fenntartású költségvetési intézmény vezetője vagyok és vállalom a nevem is. Nem sunyiskodom. Az általam vezetett intézményben lassan egyenfizetés lesz. Mindenki egységesen bruttó 108 ezer forintot fog keresni, mivel a közalkalmazotti bértábla be van fagyasztva és az A1-es kutrica talán 50000 Ft-on stagnál. Minden dolgozó fizetését ki kell egészíteni a D7-es kutricáig.
Szerintem ez szégyen és gyalázat. Ha netán emelkedik a minimálbér és a bértábla marad, akkor már lassan a közgaszdász annyi jövedelemre lesz jogosult, mint a lakatos.
No beszélgessünk. Az én leányom is pályakezdő felsőfokú OKJ-vel elment legnagyobb bánatomra Németországba dolgozni. 1200 eurós kezdő bejelentett munkahely és a szállásért nem kell fizetni. Ez tényadat.
Ha nem veri el a pénzt, akkor ott annyit takarít meg, mint az esetleges magyarországi fizetésének a duplája. (Munkája persze nem lenne Magyarországon) Elment. Nagyon sajnálom, de igazat adtam neki. Mikor fog visszajönni? A közeljövőben biztos nem, vagy ha igen, akkor csak látogatóba.
Beszélgessünk az árakról.
Ma vettem Keszthelyen a Balaton parton egy 2dl-es buborékos ásványvizet. 300 Ft-ot gomboltak le érte. Az 1 euró. Az olasz autópályán egy cappucsinó 0,80 euró.
Olaszországban a Lidl nevezetű cég árai ugyanazon termékekre szólóan olcsóbbak, mint Magyarországon. Vizsgáljuk már meg, hogy a fizetésekért hol mit és mennyit lehet vásárolni.