Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
Fórum
"Nem léphetünk vissza ahhoz az adórendszerhez, amely tönkretette az országot"
2012. szeptember 11., 18:14
Nem szabad olyan gazdaságpolitikát folytatni, amely gazdasági teljesítmény híján hitelezésből finanszírozná a béremelést - jelentette ki Orbán Viktor.
Ma nem engedhetjük meg azt a gazdaságpolitikát, ami hitelekből akar béremelést végrehajtani – mondta Orbán Viktor miniszterelnök a LIGA Szakszervezetek vezetésével folytatott keddi budapesti megbeszélése utáni sajtótájékoztatón. Hozzátette: a gazdaságnak meg kell termelnie a béremelés forrásait.
<p style="margin-bottom: 0cm">
Sokan szidják az egykulcsos adót. Azt mondják, hogy ez csak a gazdagoknak jó, mert több marad a zsebükbe. Akinek sok a jövedelme azokat kell megadóztatni.
<p style="margin-bottom: 0cm">
Na de ki számít nagy jövedelműnek? Hol kezdődik a határ?
<p style="margin-bottom: 0cm">
„Azt a lovat ütik, ami jobban húzz.” A példám erre a problémára egy kicsit sántít, mert nem minden magas jövedelemre igaz, hisz vannak akik nem érdemlik meg a nagyobb jövedelmet. Na őket kell "ütni"! De nem az adóval, hanem a törvénnyel. Főleg akkor ha azt a jövedelem pénzügyi trükkök által, az az a semmiből előállítva keletkezik. Ezért kell az eddigi szemléleten változtatni.
<p style="margin-bottom: 0cm">
Ha az elvégzett szellemi, fizikai, munkánkat a teljesítményünk arányába fizetik meg, és ez biztonságosan fedezi a biztonságos életkörülményeink fenntarhatóságát, és az ezután befizetett adónkkal jól gazdálkodnak azok akiket ezzel megbíztunk. Ha majd igazából (nem hitellel turbózva) dübörög a gazdaság, és ennek a gyümölcsét mi magyarok élvezzük, akkor érvényesül igazán majd az egykulcsos adózás is.
Az adórendszer átalakítása kapcsán ritkán hangzik el, hogy a minimálbér megadóztatása során - a netto bér megőrzése érdekében- az elvárt béremelés végrehajtása esetén a kormány kompenzálja a munkáltatók többletterheit. Rendkivül tisztességesen teszi ezt, mert a kompenzációt már a befizetéskor igénybe lehet venni./tehát a járuléktöbbletet nem is kell befizetni/ Tehát az a munkáltató aki nem emelte meg a béreket az elvárt mértékben az a saját dolgozói érdekei ellen tett, hiszen neki többlezköltséget-legalább is érzékelhető mértékben - a béremelés nem jelentett volna. Erről gyakrabban kellene szólni, mert tényleg egy korrekt megoldás volt.A szakszervezetek ezt nem vették észre?
De azt is gondolom, hogy gyakran nem az az igazi vétkes aki csinál valamit, hanem az aki tehette volna, tennie kellett volna, de nem tette. A tetteknek következményeik vannak. A nem megtett dolgoknak néha veszedelmesebbek lehetnek a következményeik mint várható lenne.
Megasztán van itt kérem az adórendszeren kívül az ún. illetékrendszer, járulékrendszer is. Állandóan lavírozni kell a kormányzatnak, hogy az adott helyzetben mi lenne a jó megoldás. Nem könnyű, mert ennél jobban agyon csapni nem lehet a lakosságot, / mint ahogy a szocik agyoncsapták /ugyanakkor bevételek is kellenek az inproduktív ágazatok a szociális ellátás az adóságvisszafizetés és sok minden más fedezetére.
Mindenesetre elmondhatjuk, hogy ilyen alacsony % SZja, illeték/ többet megszüntettek/ és járulékköltség nemigen volt, esetleg az 1998-2002 szintén fidesz kormányzat alatt.
Namármost, ha a mostani kormány ebben a helyzetben ezeket és sok minden mást meg tud tenni és még az IMF -el is csak egy biztonsági hitelszerződést akar kötni, akkor az a kérdés, hogy a szoci kormányok a magas adók, járulékok, illetékek mellet és még a rangeteg hitelfelvétel mellett mi a fenét is csináltak azon kívül, hogy zsebre dolgoztak?