ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Ideges reakciók

Lassan fel kell tennünk a kérdést, hogy vajon milyen magasságokig ér el a "Zuschlag-ügy". Feljut-e a "nagypolitika" szférájába (konkrétan a kormányzatig) az, ami kezdetben csak ügyeskedő megyei szocialisták balhéjának látszott?
Létrehozva: 2007. október 3., 08:59 | Utoljára frissítve: 2007. október 3., 09:01
nyomtat küld

A politikai ellenzéknek nincs igazán nehéz dolga, amikor azt próbálja sugallni, hogy a "Zuschlag-ügy" szálai felfelé vezetnek. Elvégre a szabálytalanul felhasznált támogatások abból a minisztériumból érkeztek, amelyet a jelenlegi miniszterelnök vezetett, és ahol előtte a jelenlegi titokminiszter volt a közigazgatási államtitkár.

Kellemetlen, de ez önmagában még semmit sem jelent. Ha minden rendben, akkor minek az idegesség? Mivégre a sok eltúlzott reakció? Érthetetlen például, miért döntött úgy Szilvásy György titokminiszter, hogy felemeli a telefont. Nem csak arra gondolunk, hogy felhívta Topolánszky Ákost, aki roppant kellemetlen dolgot nyilatkozott róla. A Hvg.hu által közölt interjú szerint Szilvásy közigazgatási államtitkárként bevezette a közigazgatási kettős ellenőrzés rendszerét. Az interjú után - állítja Topolánszky - Szilvásy felhívta, és azzal fenyegette meg, hogy lejáratja. Továbbá a miniszter munkatársa fölhívta a Hvg.hu főszerkesztőjét is. Egyrészt nehezményezte az interjú közlését, továbbá háttérbeszélgetésre invitálta a lapot.

Szilvásy titokminiszter magánemberként hívta fel Topolánszkyt, mondta a kormányszóvivő. Lehet, hogy a magánember Szilvásyt felzaklatta az interjú tartalma, és nagyon ideges lett. De akkor is tudnia kellett volna (neki vagy munkatársainak), hogy az ő helyzetében az idegesség felettébb súlyos hiba.

Nem tűnik nyugodtnak Gyurcsány Ferenc sem. A kormányfő most éppen a közéletet tisztítaná meg. Szó se róla, a közéletre ez ráférne. Ám kérdéses, hogy ezt éppen Gyurcsány lenne képes végrehajtani. Hogy egy egyébként szocialista politikustól származó bonmot parafrázisával éljünk: nem elég feddhetetlennek lenni, annak is kell látszani. A közélet megtisztításához olyan politikus kezdene hozzá, akivel szemben már saját pártjának is súlyos kételyei lehetnek.

Ami ennél is fontosabb, a frakciójának is. Gyurcsány nekik sem tud igazán vállalható szövetséget ajánlani. Sőt. Meglepődnénk, ha a kormányfő javaslatát a frakció elfogadná, elvégre súlyosan sérti a képviselők érdekeit. Ezt nyilván Gyurcsány is tudja. Mire számít? Hogy ha meghagyja a jelenlegi juttatási rendszert, akkor cserébe még kap egy kis időt a frakciótól?

Elvégre a frakciónak - a "Zuschlag-ügytől" függetlenül is - el kell gondolkodnia azon, meddig akarja cipelni azt a túlsúlyt, amit a kormányfő jelent. A jövő évi költségvetés elfogadásáig? Vagy még egy évig?

(Magyar Hírlap)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések