ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Pontatlan pontok

Gyurcsány Ferenc szereti pontokba szedni történelemcsináló ötletrohamait. Annak idején szép közönségsikert ért el a százlépéses programmal, de a legújabb, 48 pontos kormányprogram is komoly érdeklődést keltett. Itt kell megemlítenünk a kormányalakítást követően, Balatonőszödön kidolgozott, az Új Magyarország fejlesztési tervet megalapozó tíz alapelvet is, amely - fent említett társaihoz hasonlóan - semmilyen konkrétumot nem kötött az orrunkra. (Akkor hangzott el az őszödi beszéd is.)
Létrehozva: 2007. október 8., 07:23 | Utoljára frissítve: 2007. október 8., 07:36
nyomtat küld

A napokban hét pontban fenyegette meg a hiszékenyeket és ijedősöket, mondván: most aztán felszámolja a politikai korrupciót és a mutyizást. Némely elemző a hét pontot afféle politikai tisztítótűznek véli, mások, köztük Gyurcsány párttársai is, újabb átgondolatlan zagyvaságnak, és egyenest a pokolba kívánják. Mindenesetre a javaslatok között vannak olyanok, amelyeket már törvénybe foglaltak. Más pontoknak vajmi kevés, mondhatni semmi közük a korrupcióhoz, a közéleti tisztasághoz, leginkább a politikusellenes közhangulatot lovagolnák meg. Vannak a korrupció visszaszorítását, a közélet tisztaságát segítő elképzelések is, kérdés, azok mennyire hitelesek, mennyire vehetők komolyan.

A pontok szellemében megszigorítanák a párt- és kampányfinanszírozási törvényt. A pártoknak kötelezővé tennék a részletes pénzügyi beszámolást, és azt folyamatosan ellenőriznék. Ez megható, főleg, ha arra gondolunk, hogy a tizennyolcadik születésnapját ünneplő MSZP-t szinte világra jötte óta népszavazási határozat kötelezi arra, hogy számoljon el jogelődje és örökhagyója, ezen keresztül saját induló vagyonával. Tizennyolc röpke év kevés volt hozzá. Elképzelhetjük, hogy a párt miként fog évente, rendszeresen elszámolni. A kampányban reális szintre emelnék a pártok költségvetési támogatását, ugyanakkor korlátoznák a kormány és a civil szervezetek politikai reklámjait. Az egy képviselőre eső egymillió forintos kampányköltség akkor is kevés volt, amikor kitalálták, s azóta nagyjából ezerszázalékos volt az infláció. A civil szervezetek politikai reklámjait nem tudni, miféle alkotmányos, törvényes alapon képzelik korlátozni, ugyanakkor a kormány évek óta közpénzből, folyamatosan kampányol. Nehezen hihető, hogy a miniszterelnök visszafogná magát és kormányát, amikor máris további milliárdokat irányoztak elő a "kommunikáció" javítására. A második és harmadik pont összefügg, a pártok ifjúsági szervezetei, de még az általuk létrehozott civil szervezetek se kapjanak önállóan közpénzeket. Eddig sem kaphattak volna, félő, a valóban civil szervezetek szenvedik meg a bürokratikus szigort. Üdvözöljük azt a javaslatot, mely szerint kizárnák a közpénzre pályázók közül azokat, akik részt vettek a pályázat előkészítésében, illetve a döntéshozókat. Örömünk keserűségbe fordul, egyrészt, mert ez eddig is így volt, másrészt: gyalázat, hogy ilyen javaslatnak kell megszületnie. A magasabb beosztású köztisztviselőket a vagyonbevallás mellett vagyonosodási vizsgálatnak is alávetnék, ami ellen még az érintetteknek sem lehet kifogásuk. Kifogásolható viszont a főállású parlamenti képviselőség visszaállításának ötlete. Természetesen gazdasági társaságok vezetői, tagjai továbbra se lehessenek képviselők, de a szegény polgármesterekkel nem tudni, mi baja a kormányfőnek. Talán túl sok polgármester ül az ellenzéki padsorokban? Miért csak ezt tartja összeférhetetlennek, saját álláshalmozását meg nem? (Vegyen példát a Kókáról!) A képviselők költségtérítésére vonatkozó szabályokat pedig ideje lesz az egész országot szorongató törvényekhez igazítani, ám ennél sokkal izgalmasabb Gyurcsány ama vágya, hogy az ülésekről igazolatlanul távol maradó képviselőket megbírságolják. Megnyugtatjuk a miniszterelnök urat, az ellenzéknek akkor is megéri majd, hogy kivonuljon a szónoklatairól.

A hírek szerint kormányunk feje mostanában a bátor, lendületes, igazságos KRESZ megalkotásán fáradozik. Az jó, mert nagyon sok pontból áll, nem beszélve az alpontokról és bekezdésekről. Egyébként a korrupció elleni küzdelmet a közbeszerzési eljárásoknál kellene kezdeni - garantált eredménnyel járna.

(Ugró Miklós, Magyar Nemzet)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések