ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Gyurcsány Ferenc, a kettős személyiség

Ha akár csak egy héttel ezelőtt megkérdezzük bármelyik szocialistát, hogy mi a véleménye a demokrácia legfontosabb intézményéről, mindegyikük holmi fideszes kavarásról értekezett volna, mondván: vannak dolgok, amelyekről nem az utca emberének kell döntenie. Azért lett kitalálva a képviseleti rendszer, hogy a bonyolultságos dolgokban a választott elit határozzon, és kész.
Létrehozva: 2007. október 9., 14:05
nyomtat küld

Tudom, a politika a pillanat művészete. A rendes választó pedig soha nem néz hátrafelé, hanem mindig csak előre tekint, és már a tegnap elhangzottakkal sem foglalkozik. Mégis meglepő az a bátorság, ahogyan Gyurcsány Ferenc miniszterelnök kezeli az állampolgári emlékezetet, és nem a hónapról hónapra szépülő Kádár-rendszerről, meg a létrejötte napjától szeplőtelenül létező baloldalról van itten szó, bár azok se kutyák.

A népszavazás, az a nagy gyurcsányi varázslat éppen. Most hirtelen ismét nagykorú lett a nép, mert úgy diktálta a kormányfői érdek. Holott ha akár csak egy héttel ezelőtt megkérdezzük bármelyik szocialistát, hogy mi a véleménye a demokrácia legfontosabb intézményéről, mindegyikük holmi fideszes kavarásról értekezett volna, mondván: vannak dolgok, amelyekről nem az utca emberének kell döntenie. Azért lett kitalálva a képviseleti rendszer, hogy a bonyolultságos dolgokban a választott elit határozzon, és kész.

Sőt, szó volt arról is, hogy jelen formájában az egész népszavazásosdi mehet a levesbe, mert a Fidesz lejáratta az intézményt.

Erre mi történik, amikor pártja kicsikét megszorongatja a kormányfőt? Varázsütésre előkerül a cilinderből a népszavazás, méghozzá teljes pompájában, mert ha az MSZP-frakció ellenében kell kormányozni, ráadásul egy füst alatt lehetőség kínálkozik az ellenzék gyomrozására, akkor mindjárt megbölcsül a szavazati joggal rendelkező nemzetrész.

Szigorúbb párt- és kampányfinanszírozási törvény, a pártok ifjúsági szervezetei felemás helyzetének megszüntetése, a civil és a politikai szféra szétválasztása, szigorúbb összeférhetetlenségi szabályok, kötelező vagyonosodási vizsgálat a köztisztviselők és képviselők esetében, főállású képviselőség, valamint a képviselői jövedelmek rendezése - ez mind-mind kedvenc hétköznapi beszédtémánk, mondhatni benne van a zsigereinkben. Ezért aztán a tömeg, amely máskülönben gyerek hozzá, hogy megértse, mennyire hasznos számára a vizitdíj, józanul megfontolja mondjuk a szigorúbb összeférhetetlenségi szabályok részleteit, és ügyesen kigondolja, miként is lenne leginkább a haza üdvére a civil és a politikai szféra szétválasztása.

Itt van nekünk tehát két Gyurcsány Ferenc. A népszavazást lefitymáló egyik és a voksolással zsaroló másik, s lehetetlen eldönteni, hogy melyik az igazi. 2 in 1; most utóbbi kerekedett felül, de nem kell aggódni, zökkenőmentesen vissza fog térni a másik, ha majd elindul a Fidesz népszavazási kampánya.

(hetivalasz.hu, Dévényi István)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések