ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Hosszú légnyomás

Egy pokolgép vagy egy gránát repesze a méreténél többszörösen nagyobb hasadékot üthet az emberi bőrön, szilánkosra törve a csontot, vörös szirmokká roncsolva a húst és az izmokat. Ha pusztítása közben belső szervet is elér, legkésőbb egy órán belül bekövetkezhet a halál.
Létrehozva: 2007. október 31., 06:08 | Utoljára frissítve: 2007. október 31., 06:10
nyomtat küld

Katonáink egy részének nap mint nap meg kell barátkoznia a gondolattal, hogy egyszer ők is így végezhetik, valahol egészen távol a családjuktól, ahol maláriát hordozó száradt ürülék porával teli futóhomok lepi be a léptük nyomát. A mentőhelikopter ezeken a hadszíntereken ráadásul sokszor későn érkezik, ezért ha nagy a baj, meg kell markolni a mocskos földet, és el kell mormolni egy imát.

Így tehetett egy pár évvel ezelőtt a honvédség iraki zászlóaljának tisztje, Nagy Richárd is, amikor a konvoja mellett fekve azt érezhette, hogy nem éri meg a másnap reggelt. A katona egy leharcolt szovjet páncélozott jármű tetőajtajában állt, amikor egy út menti bomba halálosan megsebezte. Ennél nagyobb veszélynek csak azokat a katonáinkat tették ki, akik a terepjárókban ültek, amelyeken nem volt páncél védőlemez. A helyzet nem sokkal jobb most sem, amikor a világ egyik legveszélyesebb térségében, Afganisztánban szolgál magyar misszió. A terepjárók egy részét ugyan megerősítették, de a mai napig nem használ az alakulatunk olyan berendezéseket, amelyek előre hatástalanítják az út menti robbanószerkezeteket, és egyelőre nem jutottak ki Afganisztánba azok a robotrepülőgépek sem, amelyekkel megkönnyítenék a tábor környékén a felderítést.

Így fordulhatott elő, hogy Szekeres Imre honvédelmi és Horváth Ágnes egészségügyi miniszter látogatásának idején rakétatámadás érte a magyarok táborát. A bázis parancsnoka szerint az is befolyásolhatta az elkövetőket, hogy tudomásukra jutott a kivételes személyek érkezése. Nem elég tehát, hogy a katonáinkat az utóbbi időkben egymás után háromszor támadták meg a járőrözéseiken, a miniszterek megjelenése tovább fokozta a veszélyt.

Elengedhetetlen, fontos vizitek voltak ezek. Szekeres Imre például nemrég Bochkor Gáborral és Palik Lászlóval utazott a közép-ázsiai országba, de extrém utazási irodája háborús kalandtúrára invitálta Göncz Kinga külügyminisztert is, akit szinte ki kellett menekíteni a műveleti területről. Most meg Horváth Ágnes folytatott halaszthatatlan tárgyalásokat a térségben az afgán nőügyi tárcavezetővel, miközben itthon a genocídiummal felérő egészségügyi és szociális reformját próbálják megemészteni mások mellett a gyermekeket vállaló asszonyok. Ettől függetlenül ők is bizonyára fellélegeztek, amikor megtudták, hogy a miniszter asszony nem tartózkodott a merénylet helyén.

Szerencsére távol volt már Szekeres is, aki a támadást követően sem a hazatérés lehetőségéről beszélt az esztelen háborúból, hanem azt hangsúlyozta: még több erőnkkel kell harcolnunk Afganisztánban, mert a "hosszan tartó nyomást nem viseli a tálib ellenállás és a szívós, szervezett bűnözés".

Megértük tehát, hogy miközben idehaza lassan ráborul a közpénzekkel kártyázó szocialistákra Zuschlag János pókerasztala, Veres János pénzügyminiszter pedig alig tudja magáról lemosni, hogy kapcsolatban állhatott a hazai hulladékmaffia "Császárával" és "Királyával", párttársuk, a magyar honvédelmi miniszter Afganisztánban kívánja megfékezni a szervezett bűnözést. Ennek érdekében a dél-afganisztáni tartományokba is küldünk ötven kommandóst és összekötőt. Ezek után már a legvisszafogottabb katonai szakértők is úgy vélik, hogy Szekeres Imre nehezen úszhatja meg ezt a háborút áldozatok nélkül. Hosszan tartó nyomás helyett tehát hosszan tartó légnyomás vár ránk, bombamerényletektől zúgó menetelés. Nem féltem azonban a kormányt ettől a rémálomtól sem. Halottak napja közeleg. Ebből az alkalomból milyen szépen felépíthetne a kampánystáb egy nagy katonai temetést.

(Haraszti Gyula, Magyar Nemzet)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések