ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Az infláció elviszi az emelést

A nyugdíjas-politikában nem volt rendszerváltozás, ezért nem tiltakozik a nyugdíjasszervezetek többsége a kormány intézkedései ellen - jelentette ki a Magyar Hírlapnak Aszódi Pál, az Országos Nyugdíjas Polgári Egyesület elnöke, a Fidesz országgyűlési képviselője.
Létrehozva: 2007. november 30., 06:16 | Utoljára frissítve: 2007. november 30., 09:10
nyomtat küld

"Az előző rendszer szakszervezeteiből mentették át magukat azok a szervezetek, a NYOSZ és az MSZOSZ, amelyek most a kormány megszorításait támogatják" - mondta a lapnak Aszódi Pál. Emlékeztetett arra a nyugdíjas-vezetői nyilatkozatra, mely szerint a társadalom, így a nyugdíjasok is túlköltekeztek, ezért nekik is viselniük kell a terheket. Aszódi Pál az Állami Számvevőszék megállapításait idézve cáfolta ezt, hiszen csak az MSZP-SZDSZ-kormány költekezett túl sokat, nem az emberek.

Aszódi elítélte azt, hogy a régi nomenklatúrához tartozó emberek a nyugdíjas-társadalom nevében kiállnak a szociálisan teljesen érzéketlen Gyurcsány-kormány intézkedései mellett.

"A több millió nyugdíjas azonban pénztárcáján érzi, hogy itt minden az ő érdekei ellen történik - mondta. - Már azok is bizonytalanságban érezhetik magukat, akik a megérdemelt nyugdíj előtt állnak."

Szerinte a kormány mást nem tud harsogni, mint hogy január elsejétől öt százalékkal emeli a nyugdíjakat. Fontos, hogy az emelés törvényi kötelezettség.

"Azt viszont a kabinet elhallgatja, hogy a nyugdíjas-infláció ennek az emelésnek több mint a duplája, 11,5 százalék lesz" - hívta fel a figyelmet Aszódi. A nyugdíjasok életminősége tehát nem javul.

Szerinte a jelenlegi nyugdíjemelési rendszert a differenciált emeléssel kellene felváltani, hiszen most az egymillió, negyven-ötvenezer forintos havi nyugdíjból élő ember ugyanakkora mértékű emelést kap, mint a leggazdagabbak. "Viszont a megélhetéssel küszködőket érintik legfájdalmasabban a megszorítások" - mondta a képviselő. Jövőre azonban azok is rosszul járnak, akik a nyugdíjuk mellett munkát vállalnak, vagy vállalkoznak. Ugyanis nekik is járulékot kell fizetniük.

A Gyurcsány-kormány a Ratkó-korszakban született generációt is sújtja. Aszódi Pál ezt azzal magyarázta, hogy az ötvenes évek elején születettekre vonatkozik az a tavalyi törvénymódosítást felülíró döntés, hogy 2009-től a férfiaknál 59-ről 60 évre, míg a nőknél 57-ről 59 évre emelték a kedvezményes nyugdíj korhatárát.

A kormány intézkedéseit sorolva kifogásolta, hogy aki jövőre vonul nyugdíjba, legalább nyolc százalékkal kevesebb nyugdíjat kap.

Aszódi szerint a veszélyeztetett munkakörben dolgozókat, tehát a korkedvezményes nyugdíjra jogosultakat ugyancsak sújtja a kabinet. 2012-től a mostani tizenhárom százalékos járulékfizetési kötelezettséget az állam utánuk nem vállalja, a munkáltatóra terheli. A munkáltató pedig megváltoztathatja az ártalmasnak minősülő munkahelyek körét. Így jogvita alakulhat ki a dolgozó és a munkáltató között.

(Magyar Hírlap)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések