ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Az ENSZ-főtitkár cikke a gazdasági fejlődés zöld útjáról

A gazdasági fejlődés zöld, környezetbarát útja előtt kell megnyitnia az utat a Baliban rendezett klímavédelmi konferenciának - foglalt állást Ban Ki Mun ENSZ-főtitkár egy hétfőn közölt írásában.
Létrehozva: 2007. december 4., 10:59 | Utoljára frissítve: 2007. december 4., 11:01
nyomtat küld

Ban Ki Mun szerint az emberiségnek egy olyan globális keretegyezményre van szüksége, amelyen belül a világ népei össze tudják hangolni a klímaváltozás elleni erőfeszítéseiket. Ma még nem tudni, hogy ez a keretegyezmény milyen formát ölt majd, de az indonéziai tanácskozásnak meg kell határoznia a jobb jövő felé vezető útitervet - hangsúlyozta a világszervezet főtitkára a The Washington Postban megjelent cikkében.

Ban Ki Mun elképzelhetőnek tartja, hogy a 2009-ig elfogadandó megállapodás felszólítja majd a kormányokat a káros gázok kibocsátásának megadóztatására. Lehet, hogy globális szén-dioxid kvótakereskedelmi rendszer jön létre és mechanizmus születik az erdők pusztulásának megelőzésére. Arról is döntést hozhatnak, hogy támogatják a kevésbé fejlett országok gazdaságát a globális felmelegedés viszonyai között.

Az ENSZ-főtitkár kifejtette: a múlt század három nagy gazdasági átalakulása - az ipari forradalom, a technológiai forradalom, majd a globalizáció után - most a zöld gazdasági váltás előtt áll a világ. Felhívta a figyelmet: a politikusokon van a sor, hogy cselekedjenek, miután a tudósok teljesítették feladatukat. Feltárták, hogy tétlenség esetén katasztrofális következmények várnak a Földre, elolvadna a sarki jég, az óceánok szintje megemelkedne, a növény- és állatfajok egyharmadát eltűnés fenyegetné. Afrikában és Közép-Ázsiában éhínség pusztítana.

Nyilvánvalóan az amerikai kormánynak címezve üzenetét Ban Ki Mun hangsúlyozta: a környezetvédelem és a gazdasági növekedés nem zárja ki egymást. Utalt rá, hogy az Egyesült Államokban 300 ezer munkahelyet lehetne teremteni, ha az villanyáram-szükségletet megújuló energiaforrásokból fedeznék.

Ban Ki Mun az amerikaiak által gyakran hangoztatott érv kapcsán külön kiemelte: túl nagy ügyet csinálnak abból, hogy Kína lekörözheti Amerikát a klímát károsító gázok kibocsátása terén. Hozzátette: kevéssé ismert, hogy Peking jelentős környezetvédelmi erőfeszítéseket tesz, idén például 10 milliárd dollárt fordít megújuló erőforrásokra, ennél többet csak Németország költ e célra. Kína máris világelső a nap- és szélenergia alkalmazásában, továbbá Peking ígéretet tett, hogy öt éven belül 20 százalékkal mérsékli energiafogyasztását - írta az ENSZ-főtitkár a The Washington Postban.

(MTI)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések