ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Kényszerbúcsú a gyógyszerektől

Kárba veszett az utóbbi hónapokban minden negyedik recept. Vagyis az orvosok annak rendje s módja szerint felírják a betegeknek a gyógyszert, de a vényeknek legalább a huszonöt százalékát nem váltják ki.
Létrehozva: 2007. december 14., 06:53 | Utoljára frissítve: 2007. december 14., 08:25
nyomtat küld

A hírre az egészségügyi tárcánál talán azt bizonygatják: az ilyen beteg igazából nem is beteg, minek akkor neki a patikaszer. A hivatalos elméletet erősíti, hogy jelentősen visszaesett az orvosi rendelők látogatottsága is. A miniszter asszony nemrég győzelmi jelentésként adta elő, hogy íme a vizitdíj beváltotta a hozzá fűzött reményeket, s azok a képzelt betegek, akik eddig fölöslegesen rabolták az orvos drága idejét - hiszen csak társadalmi életet akartak élni a rendelőben - most jobb belátásra tértek. A kiváltatlan vényekről és az elmaradó orvos-beteg találkozókról szóló adatok az egészségügyi kormányzat tolmácsolásában azt jelentik, hogy csak bele kellett vágni a reformba, és az eredmények máris megmutatkoznak.

Ilyen kevés kell a nemzet meggyógyításához?

Az egészségügyi kormányzatnak semmiféle statisztikája nincs arról, hogy kik és milyen okból kifolyólag hagyják veszni a felírt gyógyszert; kik és miért mondanak le az orvosi rendelésről. Az öndicsőítő örömódák hitelessége azonban könnyen cáfolható. Egyértelmű, hogy mind a két folyamat javarészt a pénzhiányra vezethető vissza. És ilyen értelemben a legveszélyeztetettebb honfitársaink a kisnyugdíjasok, akik a legtöbb kórtól szenvednek, és akik sokszor már csak a patikában döbbennek rá, hogy nincs pénzük az orvosság kiváltására. Kényszerből mondanak le a patikaszer kiváltásáról, mert a gyakorta változó gyógyszerár-támogatás csúf tréfát űz velük. Vajon készít majd a szakminisztérium egy olyan felmérést, amelyből kiderül, hány beteg állapota súlyosbodott, és hányan távoztak hamarabb az élők sorából azért, mert nyugdíjukból nem tudják kigazdálkodni a szükséges patikaszer kiváltását? És azt kikalkulálta valaki, mit hoz a jövő év? Vagy már készen áll az optimista jelentés arról, hogy a nyugdíjemelések megkönnyítik az idős emberek kezelését? De arra is gondol valaki a kormányzatnál, hogy a nyugdíjas-infláció - a gazdaságkutatók prognózisa szerint - lényegesen magasabb lesz a járandóság növekedésénél?

Az persze valóban jó hír, hogy az influenza elleni védőoltásért jelentkező nyugdíjasoknak semmit sem kell fizetniük. Csak attól tartunk, hogy a gyógyszertári csalódások és a sok, pénzhiány miatt lemondott rendelői megjelenés tapasztalatával a hátuk mögött az idős emberek már el sem hiszik, hogy ez igaz lehet.

A sok évtizeden át fizetett biztosítási járulék után valóban kész csodának számít, hogy van olyan betegség, amelytől ingyen próbálják megvédeni őket.

(Magyar Hírlap)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések