ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Több biztosító, több kétely

A régi úriemberek szemében még az egyik legfontosabb erény volt a szavahihetőség, a megbízhatóság. A bizalom. Sokat adtak arra, hogy úgy alakítsák a dolgaikat: méltók legyenek erre.
Létrehozva: 2007. december 19., 06:51 | Utoljára frissítve: 2007. december 19., 07:50
nyomtat küld

Ha a korok változását figyeljük, ez is egy olyan pont, amelyikről fel kell jegyeznünk: megváltozott. Ilyen tekintetben nem a viszonyok és a körülmények változása a legfontosabb, hanem az embereké. Azoknak az embereknek a változása, akik szemrebbenés nélkül hazudnak, s aztán büszkén rodeózzák végig a tévéstúdiókat, hogy elmondhassák, hazudtak, semmit sem tesznek úgy, ahogyan korábban ígérték. Mindaz, amit a választói támogatás elnyerése érdekében mondtak, átverés volt. Nos, az ő szemükben a szavahihetőség és a bizalom már nem erény.

Ritkán tapasztalható érdeklődés kísérte a parlament hétfői ülését. Az utóbbi hónapok egyik legtöbbet vitatott kérdésében kellett végre egyértelmű választ adniuk a képviselőknek, név szerint felszólítva, egyenként felállva. Jellempróbáló, szorongatott helyzet az ilyen. Akkor is, ha meggyőződéssel hisz a politikus a voksában, s akkor is, ha csak a frakciófegyelem elvárásainak engedelmeskedik. Nagy nyomás nehezedett hát rájuk. De ez sem volt elég ahhoz, hogy más belátásra bírja őket.

Megingathatatlannak tűnő egységet mutattak a kormánypártok. Nem voltak "kiszavazók", ment minden olajozottan. Ez nem is lenne különösebben érdekes, ha korábban hetekig nem huzakodtak volna koalíciós szinten, nem számolgatták volna a szakszervezetisek a meggyőzhető szocialistákat.

A koalíciót és a nagyobbik pártját összetartó (kohéziós?) "erők" hatékonyaknak bizonyultak. Ha van nyíltan vállalható módszertana annak, hogyan lehet a politikai nyomásgyakorlással képviselőket rávenni, hogy a megfelelő pillanatban úgy szavazzanak, ahogyan elvárják tőlük, akkor a kormánypártok most alaposan kiaknázták ezt. Azt az információt pedig, hogy mindebben meddig mentek el a végső meggyőzés érdekében, valószínűleg nem a nyilvánosságnak tartogatják.

Népszavazással szeretné megakadályozni az egészségbiztosítási törvény hatálybalépését Morvai Krisztina, a Civil Jogászbizottság társelnöke, aki az Országos Választási Bizottságnál "törvényt megerősítő" voksolás megtartását kezdeményezte. A jogásznő az alkotmányra hivatkozik, amely kimondja: "A népszavazásra bocsátott törvényt a köztársasági elnök csak akkor írja alá, ha azt a népszavazás megerősítette."

Láthattuk már, hogy eljutni egy referendum lebonyolításáig, másfél évbe is telhet. Amíg a civilszervezetek és a szakszervezetek keresztülviszik az elképzelésüket, addig csak a magánbiztosítók és a kételyek szaporodnak. Aki ezekről a kételyekről nem vesz tudomást, hétfőn este pezsgőt bontott. Ünnepelt. De ugyanannak a pezsgősüvegnek a pukkanása a választói bizalomról való lemondást is jelképezte. Sűrű kortyok között majd csak azt kell tisztázni még, hogy vajon - megérte? A régi úriemberek tudták erre a választ.

(Magyar Hírlap)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések