ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Nem költségvetési tétel

Úgy tűnik, Gyurcsány Ferenc, ha átlépi az országhatárt, néha kiesik Pinocchio szerepéből, és időnként igazat is szól.
Létrehozva: 2008. január 31., 08:53
nyomtat küld

A minap éppen Davosban képviselte hazánkat a szavahihetőség szempontjából is megtépázott tekintélyű kormányfő, és azt találta mondani, hogy nem tétel a vizitdíj, vagyis nem okoz gondot a költségvetésnek a kieső bevétel.

Juhász Ferenc, az MSZP népszavazási kampányguruja is alátámasztotta a miniszterelnök kijelentését, miszerint a kórházi napidíj és a vizitdíj esetében csupán ötvenmilliárdos költségvetési tételről van szó. Ez pedig mindössze fél százaléka a büdzsé bevételi oldalának.

Vagyis pénzügyi szempontból nem is nagyon érdekes a Magyarország Zrt. milliárdos menedzsmentjének, miként dönt a nép. Hiszen a cél, például a vizitdíjjal, most már nem az egészségügyi pénztár hiányának betömködése volt Gyurcsány szerint, hanem az úgynevezett orvos-beteg találkozások lecsökkentése. Magyarán a magyar egészségügyi rendszer gyógyító kapacitásának drasztikus szűkítése. Ezt a célt szolgálta Molnár Lajos ámokfutása a kórházi ágyak számának csökkentésével is.

Ha pedig tényleg bagatell tétel a vizitdíjbevétel, akkor talán arra kellene választ adni, hogy miért kellett az embereknek másfél évig küzdeniük azért - a komolyabb fajsúlyú ügyektől elvonva az Alkotmánybíróságot is -, hogy szavazhassanak erről a csekély költségvetési kihatással járó kérdésről. Talán az volt a cél, hogy elvonják az adófizető polgárok figyelmét a példátlanul méregdrága áron finanszírozott metróépítkezésről, a tízmilliárdos bírsággal szankcionált, a szabad verseny tisztaságát sértő, mutyigyanús útépítésekről, az uniós ezermilliárdoknak - Lamperth Mónika garanciájával - az elvtársi holdudvarba csatornázásáról?

Amíg a polgárok a 300 forintos vizitdíjuk miatt gyakorolgatják a demokrácia játékszabályait, addig az ezermilliárdos nagyságrendű közpénzek elszórása lényegében ellenőrzés nélkül folyik. Most gyűjtögetik az aláírásokat az egészségügyi rendszer működtetésére hivatott, évi ezermilliárdos pénzügyi alap feletti rendelkezési jog magán-biztosítótársaságokhoz való átjátszása ellen, pedig ez az átjátszás benne volt az SZDSZ választási programjában. Amikor 2006-ban újra összeállt a kis párt az MSZP-vel koalíciós kormányzásra, tudni lehetett, hogy tervét keresztül fogja verni.

Tényleg szánalmas, hogy az egykoron a szolidaritás értékrendjét képviselő SZDSZ vezető politikusai milyen érzéketlenségről tesznek tanúbizonyságot nap mint nap, milyen leegyszerűsített demagóg dumával próbálják védeni a védhetetlent.

Horváth Ágnes például nem szégyelli kijelenteni azt, hogy "az egészségügyi tárcának sem módja, sem lehetősége nincs arra, hogy ha a népszavazáson a vizitdíj eltörléséről születik döntés, akkor a kieső összeget pótolja a háziorvosok számára". Tényleg nincs módja Horváthnak 2009 januárjáig gondoskodni a kieső bevétel pótlásáról? Akkor ideje lenne, hogy a politikus asszony valami más kenyérkereseti lehetőség után nézzen. Hiszen a jövő évre vonatkozó költségvetési törvényt, amelyben pótolni kell a kieső bevételt, csak decemberben fogja megszavazni az Országgyűlés, addig bőven van idő megtalálni és törvényjavaslatba illeszteni a megoldást.

Például kevesebb gumilövedékért, vízágyúért, műanyag bilincsért, postásbicikliért, digitális tábláért, semmitmondó szakértői véleményért kellene kidobálni a milliárdokat, és nem kellene felesleges alagutakkal drágítani az épülő M6-os autósztrádát sem.

Miközben a szociálliberálisokhoz közel álló szociológusok fennen hangoztatják, hogy a társadalom egyre nagyobb rétegei szakadnak le, kerülnek a mélyszegénység közelébe, egyre többen sínylődnek a nyomor szintjén, tényleg arcátlanság a legelesettebbeket távol tartani az egészségügyi ellátórendszertől a Kóka-villa környékén valóban csekélynek számító 300 forintos vizitdíjjal. Főleg akkor, ha ezzel párhuzamosan jut pénz a csókos beszállítók vizitdíj-automatáira.

Statisztikai tény, hogy a borsodi térség lepattant régióiban csökkent legnagyobb mértékben az orvos-beteg találkozás, és érdekes, hogy a műtétre váró beteg is ott esett le műtét előtt az asztalról, nem a Kútvölgyiben.

Mérhetetlen cinizmussal az SZDSZ most azzal kampányol, hogy a népszavazást kezdeményező Fidesz vissza akarja hozni a kommunizmust. Vajon szegény Solt Ottilia, ha élne, mit tenne most, amikor a nemzeti vagyonából kiforgatott nép a társadalmi mobilizáció érdekében küzd a tandíjmentes felsőoktatásért, a szolidaritás elvén működő egészségügyért?

Ő háromszor mondana igent. Meggyőződésem.

(Torkos Matild, magyarhirlap.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések