ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Vádat emeltek a német szemét importálóival szemben

Vádat emelt a hulladékgazdálkodás rendjének megsértése miatt tizenhét magyar gyanúsítottal szemben a kecskeméti ügyészség a Németországból származó és Magyarországon elhelyezett szemét ügyében. A szállítmányt a cégek műanyag hulladékként tüntették fel hivatalos papírjaikon, ugyanakkor a valóságban olyan kevert háztartási hulladék érkezett az országba, amelynek a lerakása szigorúan tilos.
Létrehozva: 2008. február 5., 16:13
nyomtat küld

A német társhatóságokkal közösen folytatott nyomozás során bebizonyosodott, hogy a gyanúsítottak három magyar cég közreműködésével 3500 tonnányi, 180 kamionnyi hulladékot szállítottak az országba több tíz millió forint értékben, amit tizenkilenc helyszínen, Bács-Kiskun, Csongrád, Békés, Fejér, Komárom-Esztergom és Pest megyében helyeztek el - közölte kedden Budapesten tartott sajtótájékoztatón Nánási László Bács-Kiskun megyei főügyész.

Kopasz Zsolt kecskeméti vezető ügyész elmondta: a szállítmányt a cégek műanyag hulladékként tüntették fel hivatalos papírjaikon, valójában azonban olyan kevert háztartási hulladék érkezett az országba, amelynek a lerakása szigorúan tilos. Mindezért német társaik - akik ellen hazájukban folyik eljárás - nyolcvan eurót fizettek tonnánként a magyaroknak - közölte. A vezető ügyész hozzátette: a három gazdasági társaság tagjai legfeljebb három évig terjedő szabadságvesztést kaphatnak. Megemlítette: a későbbiekre nézve kérik az illetékes hatóságoknál az erre a bűncselekménytípusra vonatkozó törvény megszigorítását. A magyar környezetvédelmi hatóságok közreműködtek a szemét mintegy felének elszállításában, a többi azonban jelenleg is ott van, ahová az elkövetők letették - mondta Kopasz Zsolt.

A Németországból hozott illegális szemét lerakására 2006 decemberében derült fény, akkor több száz tonna bálázott szemétre bukkant a környezetvédelmi hatóság Kiskunmajsán és két közeli tanyán. Emiatt szigorúbb hulladékszállítási előírás bevezetését kérte 2007 áprilisában az Európai Unió környezetvédelmi felelőse, Sztavrosz Dimasz Hegyi Gyula (MSZP) európai parlamenti képviselő megkeresésére. A németországi Baden-Württemberg és Bajorország tartományokból származó szemét visszaszállítását 2007 júniusában kezdték meg. Gyurcsány Ferenc 2007. augusztus 21-én Angela Merkel német kancellár segítségét kérte abban, hogy mihamarabb vigyék vissza Németországba a szemetet. Ezt követően, 2008. január közepén csaknem kéttonnányi német szemetet találtak egy fuvarozócég telephelyén, Makón, ami miatt a hulladékgazdálkodás rendjének megsértése ügyében nyomozást rendelt el a Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányság.

(mno.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések