ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Húszmilliárdos vízügyi fejlesztési terv Beregben

Az Európai Unió támogatásával húszmilliárd forint értékű magyar-ukrán komplex árvízvédelmi, vízgazdálkodási és ártér revitalizációs fejlesztési terv megvalósítása kezdődik a beregi tájegységben - hangzott el a projektről tartott konferencián szerdán Csarodán.
Létrehozva: 2008. február 13., 14:38 | Utoljára frissítve: 2008. február 13., 17:58
nyomtat küld

A beruházási koncepció kidolgozása is Brüsszel támogatásával történt, a jószomszédsági programban a Felső-Tisza-vidéki Környezetvédelmi és Vízügyi Igazgatóság közel 400 millió forintot nyert el a költségekre - mondta Bodnár Gáspár, a szervezet vezetője az MTI-nek. Az igazgató kiemelte: a magyar-ukrán közös fejlesztési terv magába foglalja a Tisza és a Borzsa folyók árvízvédelmi töltéseinek megerősítését, árapasztó tározók létrehozását, valamint a vízgazdálkodást, a vizes élőhelyek megmaradását lehetővé tevő, úgynevezett vízvisszatartási művek építését, illetve a belvízrendezést is.

A Bodnár Gáspár tájékoztatása szerint a projekt engedélyes tervei is elészültek, s a nyíregyházi vízügyi igazgatóság már benyújtotta a dokumentumokat az unióhoz, ahol a támogatási összeg 2013-ig szóló kifizetési ütemezéséről a végleges döntést meghozzák. A húszmilliárdos beruházáshoz kapcsolódóan a Tisza beregi, Mátyus-Tiszakerecseny közötti töltésének megerősítése, 800 millió forintos költségből a múlt évben megtörtént. További gátemelést a határ túloldalán terveznek, a folyó kárpátaljai, Mezővári és Badaló közötti szakasza mentén. Ugyancsak szélesítik és emelik a földsáncot a Borzsa partjain, Nagyborzsova és Mezővári között.

A Tiszán és mellékfolyóin kialakuló árvizek szintjének csökkentésére árapasztó tározók épülnek, magyar oldalon Gulács-Jánd térségében, ukrán részen pedig Mezővári környékén, illetve a túloldalon öt hegyvidéki víztározó kialakítása is helyet kapott a koncepcióban. A tározókkal 40-60 centiméteres árhullám-mérséklést tudnak majd elérni, több, mint 150 millió köbméter víz ideiglenes elhelyezésére nyílik lehetőség, s ez annyi, mint amikor 2001. március 6-án a Tisza és a Túr gátszakadásain át az árvíz elárasztotta a beregi tájegység nagy részét, mintegy 100 milliárdos kárt okozva. A vizes élőhelyek megőrzésére vízvisszatartó művek épülnek a beregi folyókon, kialakítanak továbbá belvíztározókat is, valamint megoldják a térség belvízrendezését, csatornázottságát.

(MTI)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések