ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Felfüggesztett demokrácia

Piros pontot szerzett már megint a magyar kormányfő. Vagy - ízlés dolga - vöröset. Buzgó kisdiákként rekordgyorsasággal készítette el a leckét. A megállapodás aláírva, a hazánkon átvezető út tehát nyitva a Déli Áramlat előtt.
Létrehozva: 2008. március 1., 15:49
nyomtat küld

Hogy aztán ez az áramlat mekkora fuvallatot kelt, még talány. "Önök gyorsabbak voltak, mint a Nabucco" - veregette meg a leköszönő orosz elnök vállát legjobb magyar tanítványa. Vajon mi lesz a fizetsége az elképesztő sietségért? Lehet, hogy Gyurcsány Ferenc szeme előtt a német szociáldemokrata exkancellár, Gerhard Schröder karrierje lebeg, akit politikai karrierje végén az Északi Áramlat elnöki posztjával stafíroztak ki. A történelem ismétlődhet, sőt nagy valószínűséggel ismétlődik is: kormányfőnkből lehet még vezetékóriás-elnök, mint a német kancellárból; és bukott politikus, akárcsak Schröderből. Ez utóbbinak van egyébként a nagyobb valószínűsége.

De előtte még le kell nyelnie - vélhetően nem is egy békát. Gondolhatunk itt a március 9-én rá váró kudarcra, vagy éppen arra a megszégyenítő leckéztetésre, amiben a magyar kormányfőnek bizonyosan része lesz: naivitás ugyanis azt feltételezni, hogy a nyugati partnerek szó nélkül hagyják az uniós stratégiai projekt érdekének ilyen fokú sérelmét, a Nabucco sikerének kockáztatását.

Itthon még arról is számot kéne adnia, hogy miként lehet titkolózva, az Országgyűlést kikerülve, suttyomban tető alá hozni egy hosszú távra kiható, a 21. századi létünket befolyásoló megállapodást; hogy miként lehetett egy ilyen horderejű országos ügyet a MÁV Cargo kijáró embereinek módszerével kezelni, és az ócska kis lobbisták szintjére süllyedni. Számadás persze nem lesz - egyelőre. Az majd a bukás után következik. Mert következmények nélkül aligha maradhat az, amit az ellenzék vezetője így fogalmaz meg: "Magyarországon éppen puccs van, amelyet a kormány hajt végre a magyar parlament és a saját népe ellen".

Hazánk sorsát, a magyar nemzetgazdaság lehetőségeit a következő évtizedekben az energiapolitika alapvetően meghatározza. Arról tehát nem lehet, nem szabad döntést hozni a választott népképviselet mellőzésével. Ám a képviselőházat derült égből villámcsapásként érte a kormánydöntés. A magyar közvélemény elképedve áll a történtek előtt. Egy ilyen lépés a demokrácia formálissá tételét jelenti. Vagyis felfüggesztését.

A nagy orosz medve halálos öleléséről már jócskán szerezhetett tapasztalatot Magyarország. Hogy mivel jár a demokrácia szabályainak feladása a kierőszakolt barátságért cserébe, azt ezután kell megtanulnunk. Egy bukás előtt álló miniszterelnök menekülő útjának kikövezése nagyon sokba kerülhet még az országnak.

(Magyar Hírlap)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések