ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Nem tartható fenn az antidemokratikus helyzet

De Blasio Antonio fideszes néppárti képviselő üdvözölte a Legfelsőbb Bíróság azon állásfoglalását, amelyben kimondta, hogy a töredékszavazatok visszaosztásának nem feltétele a közös lista, így a 2006-os évi pécsi önkormányzati választásokon a jobboldali pártok jogtalanul estek el két mandátumtól.
Létrehozva: 2008. március 6., 08:11 | Utoljára frissítve: 2008. március 6., 09:34
nyomtat küld

A pécsi származású európai parlamenti képviselő sajnálatosnak tartja, hogy annak idején a Baranya Megyei Bíróság - mint bebizonyosodott, jogilag nem helytálló - döntése következményeképpen a városvezetés legitimációja a közgyűlés megalakulásának pillanatától megkérdőjelezhető. A közgyűlés összetétele nem a választók akaratát tükrözi, ezért illegitim.

De Blasio Antonio rámutatott, hogy elfogadhatatlan az a gyakorlat Magyarországon, hogy a politikai hatalmat hazugsággal, csalással vagy akár téves döntésre alapozva gyakorolják akár kormányzati, akár önkormányzati szinten.

Az Európai Parlament néppárti képviselője hangsúlyozta, hogy egy ilyen legitimációs válság esetében - annak ellenére, hogy a Legfelsőbb Bíróság állásfoglalása nem kötelezi az érintetteket arra, hogy a jelenlegi jogtalan állapoton változtassanak - egy európai jogállamban elvárható, hogy a demokratikus elvek tiszteletben tartása mellett Pécs város közgyűlése feloszlassa magát. Így az új választások kiírása után a városvezetésbe azok és olyan arányban kerülnének be, akiket a város polgárai megválasztanak. De Blasio Antonio véleménye szerint egyedül ez lehet az európai politikai kultúrának megfelelő megoldás.

A fideszes képviselő nem érti a szocialista városvezetés azon nyilatkozatát, mely szerint a Legfelsőbb Bíróság állásfoglalása csak egy vélemény a sok közül. De Blasio Antonio súlyos tévedésnek tartja, hogy a Magyar Köztársaság Legfelsőbb Bírósága állásfoglalását figyelmen kívül lehet hagyni. Magyarország demokratikus jogállam, és erre az alkotmányos tételre hivatkozva nem lehet a jövőben tovább fenntartani az antidemokratikus helyzetet. A fideszes európai parlamenti képviselő álláspontja szerint a közgyűlésnek fel kell oszlatnia magát, és haladéktalanul rendkívüli önkormányzati választásokat kell kiírni Pécsett, így a pécsi polgárokra bízva a jelenlegi tarthatatlan helyzet megoldását.

(MTI)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések