ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

A reformszerződés gyors ratifikálását sürgeti Pöttering

A tavaly aláírt európai uniós reformszerződés mielőbbi ratifikálására sürgette az EU-tagországok vezetőit csütörtökön az Európai Parlament elnöke, Hans-Gert Pöttering az állam- és kormányfők brüsszeli találkozóján.
Létrehozva: 2008. március 14., 07:48
nyomtat küld

A német politikus egyúttal méltatta, hogy öt tagállam - köztük elsőként Magyarország - már megerősítette a szerződést, amely - mint mondta - az uniót képessé teszi arra, hogy lakóinak várakozásait teljes egészében kielégítse.

Pöttering szerint a reformok gyors életbe léptetése érdekében fontos lenne, hogy a ratifikálás folyamata - amelyben a februári szavazással már az EP is teljesítette feladatát - idén mindenképpen befejeződjék.

A parlamenti elnök még az értekezlet előtt nyilatkozva tragédiának mondta azt az eshetőséget, hogy Lengyelország esetleg nem ratifikálja a reformszerződést. Varsóban Jaroslaw Kaczynski volt kormányfő fenyegetőzött ezzel, de Pöttering reményét fejezte ki, hogy "lengyel barátaink megoldást találnak" a problémára.

Hans-Gert Pöttering beszédében bírálta, hogy a földközi-tengeri unió tervének eddigi szövögetéséből kihagyták az Európai Parlamentet és a nemzeti törvényhozásokat.

Miközben egyes tagországok félnek attól, hogy a déli tagállamokat erősítő szövetkezés növelné a rést a térségbe nem tartozó EU-tagállamok és a mediterrán tagok között, Pöttering hangoztatta, hogy a tervezett unióba mind a 27 tagországot és valamennyi intézményt is be kell vonni.

Mély aggodalommal beszélt a parlamenti elnök a közel-keleti helyzetről, egyebek között azt emelve ki, hogy a tavalyi annapolisi konferencián elkezdődött békefolyamatot nem teheti tönkre az erőszak és terror. Pöttering mind az izraeliek, mind a palesztinok részéről elítélte az erőszakot.

A közel-keleti helyzet napirenden szerepel az állam- és kormányfői találkozón is, pénteken kiadandó következtetéseikben a vezetők minden bizonnyal szintén sürgetik a feszültség lecsillapítását, a békefolyamat folytatását.

A konfliktusban érintett minden félnek meg kell értenie, hogy az Európai Unió nem fog ölbe tett kézzel ülni, és azt nézni, hogy pénzügyi szolidaritását hogyan döntik romba katonai akciókkal - fogalmazott Pöttering.

(MTI)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések