ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Kostunica: Szerbia még hosszú évekig nem lesz az unió tagja

A szerbeknek fel kell készülniük arra, hogy még "sok-sok évig" halasztódik Szerbia európai uniós csatlakozása, ezért inkább Koszovó függetlenségének érvénytelenítéséért kell küzdeni - jelentette ki a szerb kormányfő egy kedden közzétett tévéinterjúban.
Létrehozva: 2008. március 25., 16:41 | Utoljára frissítve: 2008. március 25., 16:42
nyomtat küld

Koszovónak és nem az EU-csatlakozásnak kell lennie az elsődleges célkitűzésnek - szögezte le Vojislav Kostunica az RTS állami televíziónak hétfő este adott interjúban. Amíg a Nyugat vissza nem vonja Koszovó elismerését, Szerbiának úgy kell együttműködnie a huszonhetekkel, hogy kívül marad az integrációs szervezeten, ahogy azt Norvégia és Svájc is teszi - mondta. "Ami az EU-csatlakozást illeti, az csak sok-sok év múlva valósul meg; használjuk hát ki az időt egyes dolgok megvitatására. Együttműködhetünk az EU-val úgy is, ahogy néhány más ország is teszi" - fogalmazott.

Arra a felvetésre, hogy Szerbia ezáltal elszigetelődhet, a politikus azt mondta, "ostobaság", hiszen érvelése szerint akkor ezen az alapon azt is mondhatnánk, hogy Norvégia elszigetelődött azáltal, hogy a norvég választók népszavazáson nemmel voksoltak az EU-csatlakozásra. A lehető legrosszabb propaganda úgy beállítani a dolgokat, mintha Oroszország és a Nyugat közötti választásról lenne szó - fűzte hozzá.

Kostunica az interjúban szorgalmazta, hogy Szerbia terelje jogi útra Koszovó elszakadásának ügyét; nyújtson be keresetet azok ellen az országok ellen, amelyek elismerték a volt dél-szerbiai tartomány függetlenségét. Szerbia nem fogja fenntartások nélkül elfogadni a nemzetközi közösség egy részének diktátumát - mondta.

Kérdéses, hogy a Szerbiai Demokrata Párt (DSS) politikusának az EU-csatlakozás várható elhúzódásával kapcsolatos kijelentéseit hogyan fogadják a szerb választók. Május 11-én előrehozott parlamenti választásokat tartanak Szerbiában, s a Nyugat-párti szerbiai politikai erők a kampányban azt hangoztatják, hogy EU-tagság kell legyen a legfontosabb célkitűzés Szerbia számára.

(MTI)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések