|
|
|
|
Gyurcsány "beledöglött"
|
Gyurcsány Ferencnek természetesen igaza van. A március 9-i, kormánynevelő célzatú hatalmas népi pofon után minden megváltozott. Korábban ő sem így gondolta, de aztán rájött. Abban is igaza van, hogy reformblabla meg reformgőg helyett ideje lenne szakértelemmel hozzáfogni valamihez, ami a demokratikus, felelős kormányzásra hasonlít. |
Gyurcsány (és kormánya) uralkodásának első két évében nem csinált semmit, de ebbe, s hogy úgy kellett tennie, mintha kormányozna - az őszödi beszédből tudjuk -, majd beledöglött. A második két évben szintén nem csináltak semmit, és most már - minden feltételes mód nélkül - bele is "döglöttek".
Ne legyenek kétségeink: nem csak Horváth Ágnes bukott meg miniszterként, ő csupán egy elismerésre méltóan ellenszenves képviselője volt annak a politikának, amelyet bízvást gyurcsányizmusnak nevezhetünk. Ennek a politikának a lényegét magától a névadótól is ismerhetjük: nagyokat mondani, nem csinálni semmit (reformblabla), s a felelősséget folyton másra kenni, az SZDSZ-re, az értelmiségre, a médiára, de főképpen és elsősorban az ellenzékre és Orbán Viktorra. A nemzeti progresszió egyetlen letéteményesének tüntetni fel magunkat, aki megvédi az országot a jobboldal kíméletlen és zsákutcába vivő radikalizmusától, de ezenkívül még zsidó honfitársainkat az antiszemitizmus tombolásától, a cigányokat a rasszista indulatoktól, a homoszexuálisokat a homofób ütlegektől.
Gyurcsány a megváltó és csodatévő szerepében tetszeleg itt évek óta. A megváltás azonban újra és újra elmaradt. Kisebbfajta (ellen)csodának azonban tanúi lehettünk: Gyurcsány, mint valami "Antikrisztus", a legfinomabb bort is képes volt vízzé változtatni. Amihez nyúlt, tönkrement. Ebek harmincadján az ország. A Magyar Köztársaság törvényei egyértelműen meghatározzák: a kormány tevékenységéért, működéséért a miniszterelnök felel. Ha igaz - és tudjuk, hogy az -, amit maga Gyurcsány, a "felelős" miniszterelnök többször bevallott az utóbbi napokban, hogy tudniillik mindez idáig rossz irányba próbálták tolni az ország szekerét, hibás és elhamarkodott döntések születtek, amelyek nyomán nem reform, hanem káosz és rendetlenség lett úrrá például az egészségügyben (máshol is!), ezért a miniszterelnöki felelősség elve alapján Gyurcsány Ferenc a felelős. Ki bánja ebben az országban, hogy Horváth Ágnest kirúgta Gyurcsány? Az égvilágon senki. S ki hiszi, hogy ezzel megoldódott volna a Gyurcsány-kormány négyéves ámokfutása okozta folyamatos államválság? Hogy innentől kezdve akkor minden jó lesz, a kormány végre belekezd a kormányzásba? Szintúgy senki, annyira értelmes ember még a szocialista pártelnök is van, hogy maga se higgye el, amit hazudik. A szocialista hagyományokban régóta létezik a "múltat végképp eltörölni" hevülete, ám az egyéni és kollektív emlékezet szerencsére mindig sikeresen ellenállt az emlékezetvesztő akaratnak. A múltat nem lehet eltörölni, meg nem történtté tenni. Gyurcsány azt mondja: meg kell hallani a felelős kormánynak, amit az emberek mondanak. Hallja meg: az emberek azt akarják, azt mondják szerte az országban, hogy tűnjenek el MSZP-stül, SZDSZ-estül. Jöjjön, aminek jönnie kell.
(Néző László, MNO)
|
|
|
Jelenleg nincs információ
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
|
|