ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Montengró 2011-ben csatlakozna az EU-hoz

Montenegró 2011-ben, a magyar elnökség idején csatlakozna az Európai Unióhoz - mondta Milan Rocen montenegrói külügyminiszter pénteken Budapesten. A magyar diplomácia vezetője szerint van még mit tennie a nyugat-balkáni országnak.
Létrehozva: 2008. április 11., 15:27
nyomtat küld

"Bízunk benne, hogy sikerül felvételt nyernünk az Európai Unióba 2011-ben, amikor Magyarország elnököl majd az unióban" - mondta Milan Rocen az MTI kérdésére, miután tárgyalt magyar partnerével, Göncz Kingával.

A montenegrói külügyi vezető beszámolt arról, hogy az EU-val 2007 októberében aláírt stabilizációs és társulási szerződés következő fázisaként a podgoricai kormány csütörtökön fogadta el a nemzeti integrációs stratégiát, ami összefoglalja a következő öt év cselekvési tervét.

A NATO-csatlakozásról szólva Milan Rocen kiemelte: Montenegró a szervezet bukaresti csúcsán megkapta a lehetőséget, hogy intenzívebbé tegye a tárgyalásokat a tagságáról. Montenegró bízik abban, hogy a feltételeknek viszonylag rövid időn belül meg tud felelni.

Göncz Kinga kiemelte: Magyarország nagyra értékeli az utat, amit Podgorica függetlenné válása óta megtett. Hozzátette ugyanakkor, hogy nagyon sok mindent még hátravan. A magyar külügyminiszter szerint Montenegrónak leginkább az igazságügyi és rendészeti területen kell előrelépnie.

Számunkra kulcsfontosságú a Nyugat-Balkán stabilitása és euroatlanti integrációja. Budapest Podgoricát is segíti ebben - mondta Göncz Kinga.

Milan Rocen hangsúlyozta: Magyarország vezető szerepet játszik a tőkebefektetések területén Montenegróban. A magyar cégek jelen vannak a bankszektorban, a telekommunikációs iparban, a bankszférában, a turizmusban és az infrastrukturális fejlesztésekben is. Mint elhangzott, a nyugat-balkáni ország továbbra is várja a magyar befektetőket.

A találkozót követően a két külügyminisztérium tárcaközi megállapodást írt alá, amely a rendszeres konzultációról, tapasztalatcseréről szól.

Milan Rocen bejelentette: az év végéig megnyílik Budapesten a montenegrói nagykövetség.

Göncz Kinga legutóbb tavaly októberben járt Podgoricában, ahol megnyitotta a szlovén-magyar közös vízumközpontot. A magyar külügyminiszter először 2006. augusztusában látogatott a nyugat-balkáni országba, egy hónappal azt követően, hogy Montenegró kikiáltotta függetlenségét Szerbiától.

(MTI)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések