ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

A kormány felülírja a NÉS-t

A parlamenti konszenzussal elfogadott Nemzeti Éghajlatváltozási Stratégiát máris felülírta a kormány a hosszú távú nemzeti energiapolitika hétfői elfogadásával - fogalmazott Bencsik János fideszes országgyűlési képviselő.
Létrehozva: 2008. április 17., 13:50
nyomtat küld

Bár Fónagy János képviselőtársával együtt - figyelembe véve a szakmai és civil szervezetek ajánlásait -, egységbe foglalt módosító-csomaggal igyekeztek megteremteni a két nemzeti stratégia közötti összhangot, a kormánytöbbség mégsem támogatta azt.

A Nemzeti Éghajlatváltozási Stratégia célul tűzte ki az üvegházhatású gázok kibocsátásának csökkentését a klímaváltozás hatásainak mérséklése érdekében. Ezzel szemben az Országgyűlés többsége nem fogadta el azokat a módosító javaslatokat, amelyek az energiapolitika környezeti célokkal történő összhangját kívánták megteremteni - mondta Bencsik. Utalt arra is, hogy az elmúlt hét során, Magyarországon ülésezett az IPCC (ENSZ Éghajlatváltozási Kormányközi Testülete).

Hiteltelennek tűnik, hogy miközben a nemzetközi súlyú rendezvény nyilvánosságát kihasználva, kormányzati politikusok az éghajlatváltozás elleni küzdelemről szónokoltak, addig a parlamentben olyan energiapolitikát fogadtak el, amely ellent mond ezeknek a céloknak. Figyelemreméltó, hogy igen szavazatával maga a környezetvédelmi miniszter is támogatta a környezetellenes energiapolitika elfogadását.

A legnagyobb ellenzéki párt által benyújtott indítványokból az olvasható ki, hogy a Fidesz szerint az ellátás biztonsága érdekében törekedni kell a kiegyensúlyozott energiaforrás-struktúra elérésére és fenntartására. Álláspontjuk szerint ennek érdekében elő kell segíteni a megújuló energiaforrások részarányának növelését, a behozatal szállítás és forrás oldali diverzifikálását.

Bencsik szerint, az energiapolitikának a természeti erőforrás árazás révén - az adó és az állami támogatási politika eszközeivel - hozzá kell járulnia a termelés és fogyasztás energiaintenzitásának csökkenéséhez, az ország gazdasági versenyképességének növeléséhez. Biztosítani kell a magyar energiapolitika és klímapolitika közötti összhangot, melynek keretében az üvegházhatású gázkibocsátás csökkentését össze kell hangolni a fosszilis energiahordozók felhasználásának ütemezett csökkentésével, miközben figyelembe kell venni azoknak a magyar gazdaságra, különösen az energiaágazatra gyakorolt ellátás-biztonsági és versenyképességi hatásait.

A képviselő külön felhívta a figyelmet arra, hogy az Országgyűlés Közlekedési és Infrastruktúra Albizottságában e héten vette kezdetét a 2020-ig tartó Egységes Közlekedési Stratégia vitája. Ezzel kapcsolatosan Bencsik úgy nyilatkozott, hogy a magyar közlekedéspolitika kialakítása és végrehajtása során is biztosítani kell az éghajlatváltozási stratégiával kapcsolatos összhangját. Különösen figyelembe kell venni a közlekedési célú energiaigények és károsanyag-kibocsátások csökkentésének szükségességét, s azon belül is a fajlagos üzemanyag-fogyasztás mérséklésének lehetőségeit.

(fidesz.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések