ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Szigorúan ellenőrzött önkormányzatok

Ha nem vigyáznak, nagyon meg lesznek védve az önkormányzati vezetők. A gondoskodó kormány kitárta föléjük óvó karját. Jaj nekik!
Létrehozva: 2008. április 22., 07:00
nyomtat küld

Azzal, hogy a 3011/2008-as számú kormányhatározat kiterjesztette a titkosszolgálat ellenőrzési jogkörét az önkormányzatokra is, megnyitotta a terepet a politikai célzatú megfigyelések előtt.

A rendelet olyannyira titkos volt, hogy - állítólag - több, kulcspozícióban lévő kormányhivatalnok éppúgy nem tudott róla, ahogy a koalíciós társ se. A határozat dátuma, és ez fontos, március 20.: a kormányerők mögött volt már a 9-i katasztrofális népszavazási vereség, és a koalíció lényegében felbomlott. Vagyis egy vert helyzetben lévő, politikai értelemben csúfosan megbukott kormány kapaszkodott az utolsó szalmaszálba - a titkos információgyűjtés esélyébe. Ha ugyanis nem csupán a stratégiai vállalatok és intézmények tartoznak a megfigyelési körbe - ahogy eddig -, hanem választott köztestületek, helyhatóságok is, akkor a kormánypártok rendkívüli előnyt szerezhetnek a politikai versenyben. Zsarolási potenciáljuk megnő, nyomást gyakorolhatnak az ellenzéki testületekre és politikusokra éppúgy, mint a renitens kormánypártiakra. És ami a legveszélyesebb: egy ilyen helyzetben a demokrácia a nemzetbiztonsági szolgálatoktól, azok hírszerző-értékelő-elemző képességétől függhet.

Titkos határozatával a kormány az önkormányzatiság önállóságán ütött mély sebet - amúgy is megcsappant saját hitelének pedig a maradékát is fölemésztette. "Ennél lejjebb nincsen" - fogalmazott egy ellenzéki politikus, de úgy tűnik, van: a (formálisan még) kormányalkotó szabad demokraták hétfőn elfogadták az interpellált titokminiszter, Szilvásy György nyilvánvalóan hamis érvelését és válaszát, most már sokadszorra bizonyítva, hogy a szabadságjogok és az emberi jogok iránti elkötelezettségük nem több üres szólamnál; ha a hatalmi érdekeik úgy kívánják, bármikor feladják egykori elveiket.

A Nemzetbiztonsági Hivatal munkatársai félnek a határozat végrehajtásától - idézi az ellenzék az érintetteket, akik világosan látják: súlyosan törvénysértő eljárás ez, és ők lesznek a kárvallottjai. Meg persze valamennyi megfigyelt-lehallgatott-ellenőrzött testület és politikus; amelyeknek és akiknek - mondja elképesztő cinizmussal a titokminiszter - nincs okuk félni, hisz nem megfigyelésről van szó, hanem együttműködésről. És hozzáteszi még: mi értelme lenne a "vélt" megfigyelésüknek? (Hisz csak óvni akarják őket, nyilván.)

Cinikus még csak-csak lehet egy kormánytag. De ostoba, ennyire ostoba, nem.

(Magyar Hírlap)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések