ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

A leválthatatlan kormány

A szabad demokraták a kormánykoalícióból való kiválással zsarolási potenciáljukat az egekbe emelték. A kisebbségi kormányzás jóval többe fog nekünk kerülni, mint a koalíció.
Létrehozva: 2008. április 29., 07:29 | Utoljára frissítve: 2008. április 29., 07:30
nyomtat küld

Felhatalmazás nélkül alakította meg de facto harmadik kormányát Gyurcsány Ferenc; a társadalomkutató megállapítása azt jelzi, hogy ennek a kabinetnek nincs politikai megerősítése, már ha ezen a választók által való legitimációt értjük. Mert egyébként a kormányfő holtbiztosan megszerezte nem a társadalom, de valamely parlamenti erő támogatását. Hogy is merne szinte új kabinetet hirdetni anélkül, hogy ne lenne biztos a parlamenti többségben - amivel most papíron nem rendelkezik. Itt van tehát mindjárt a kisebbségi kormányzás legnagyobb lehetetlensége: még a saját kormányát sem nevezheti meg addig, amíg valakivel - például az SZDSZ-szel - le nem mutyizza. Mutyizásban pedig egyformán jók.

A szabad demokraták a kormánykoalícióból való kiválással zsarolási potenciáljukat az egekbe emelték. Szinte biztosra vehető tehát, hogy a különféle gazdasági pozíciókban, igazgatóságokban és felügyelőbizottságokban lévő embereik a helyükön maradnak. Országom javait a támogatásért - így alakul át a shakespeare-i mondat; már ebből is látható, hogy Gyurcsány Ferenc nem egy kisstílű III. Richárd, aki egy árva lóért kótyavetyélné el országát. A magyar miniszterelnök még ennél is meggyőzőbb nagyvonalúságot mutat, még egy miniszterséget is ad egy értékes szavazatért. A nagyon független Gyenesei képviselő ennyit ér. Neki. Aztán előhúzza a varázskalapból Szűcs Erikát - van, ki e nevet nem ismeri? -, és megajándékozza a bársonyszékkel a kétszeresen is megbízható hölgyet: miskolci pártkáder, ráadásul az akkor még miniszterelnöki érdekeltségbe tartozó részvénytársaság hajdani területi igazgatója volt. Már meg sem lepődünk, hogy ugyancsak megbízható káder, egy másik Gyurcsány-érdekeltség egykori embere kerül a fontos közlekedési (etc.) tárca élére. Végül is napnál világosabb, hogy a mostani kormányátalakítás nem más, mint pozícióosztás. A párton belüli támogatás elnyeréséért való áldozat. De az igazi áldozatot nem ők hozzák meg.

A miniszterelnök leválthatatlan, a kormány - ha annak feje jól üzletel a közhivatalokkal, milliós fizetésekkel, százmilliós támogatásokkal és sokmilliárdos állami megbízatásokkal - megbuktathatatlan. Ennek tükrében minden eddigi látványos koalíciós ütközés és szakítás - közönséges színjáték csupán. Igaza lesz a borúlátóknak: a kisebbségi kormányzás jóval többe fog nekünk kerülni, mint a koalíció. Visszájára fordult a rendszerváltás alkotmányos berendezkedése. Nyolcmillió választópolgár helyett ma egy tucatnyi ember, rajnyi szabad demokrata eldöntheti, ki legyen a miniszterelnök.

Az alkotmány szelleme elveszett.

(Magyar Hírlap)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések