ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

De...

"Nem szívesen tesszük, de..." Jól jegyezzük meg ezt a félmondatot, mert gyakran fogjuk hallani a következő (maximum) két évben. Kedden felszállt a veres füst, az ellenzéki SZDSZ támogatásával átalakult (megalakult?) a sokadik Gyurcsány-kormány.
Létrehozva: 2008. május 14., 06:50
nyomtat küld

Horn Gábor szabad demokrata ügyvivő érdekes logika mentén kommentálta az új kormány megalakulásának liberális támogatását: "Az SZDSZ nem ért egyet a kormányátalakítással - mondta az ügyvivő, de hozzátette: - Nem szívesen tesszük, de megszavazzuk a kormányátalakítást." Hornék azzal indokolták döntésüket: ígéretet kaptak Gyurcsány Ferenctől arra, hogy az új kormányzati struktúra működtetése nem kerül majd többe az eddigieknél. Kölcsönös bizalmatlansággal sújtott közéletünkben dicsérendő ez a támogatás, és éppen attól a politikustól, aki Gyurcsány Ferencnek oly találó tömörséggel mutatott irányt a márciusi népszavazás után. Örülünk annak is, hogy az SZDSZ, ez a valódi ellenzéki párt ennyire bízik az igazmondásáról elhíresült miniszterelnökben. Kevesen mondhatják el ezt magukról hazánkban. Könnyű persze pálcát törni a "se veled, se nélküled" állapotában leledző MSZP és SZDSZ felett. Prominenseik már többször kijelentették, hogy minden céljuk az előre hozott választások elkerülése. Vajon hány "de" fog még elhangozni csak azért, hogy az országot kormányzó pártok elhalasszák az országgal való szembenézést?

De nem lehet elmenni amellett sem, hogy a biztos győzelem reményétől (úgy látszik) elkényelmesedő ellenzék nem nehezíti meg a kisebbségi kormányzás dolgát. Hiszen kedden több alkalommal is megtörténhetett volna, hogy egy teljes létszámú Fidesz- (és MDF-) frakció a nemmel szavazó SZDSZ-szel együtt leszavazhatta volna az MSZP-t. A fideszes képviselők egy része azonban távol maradt a szavazásoktól, így a kisebbségi szocialisták és önzetlen segítőik mindvégig többségben lehettek. A helyzet fonákságát jól mutatja, hogy egy esetben az interpelláló SZDSZ-es Gusztos Péter nem fogadta el Veres János válaszát, ugyanakkor két fórumos képviselő viszont igennel szavazott a tehetséges pénzügyér válaszára.

Az interpellációkra adott válaszok leszavazása persze nem vezet automatikusan a kormány bukásához, de egy fegyelmezettebb ellenzéki párt megnehezíthetné a kisebbségi kormányzást is nagy önbizalommal kezdő kormányfő dolgát. Minden az apró részleteken múlik. "Egy szög miatt a patkó elveszett, a patkó miatt a ló elveszett, a ló miatt a lovas elveszett, a lovas miatt a csata elveszett", az ország vesztéről már ne is beszéljünk. Legalább patkószeget szórhatna valaki a kormányfői bársonyszékbe.

(Magyar Hírlap)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések