ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Az államfő a Bátaapáti Nemzeti Radioaktív Hulladéktárolónál

A köztársasági elnök azt szeretné, ha Magyarország energiaigényének kielégítését nem az atomenergia, hanem a megújuló energia hasznosításával oldanák meg a jövőben. Sólyom László erről a Bátaapáti Nemzeti Radioaktív Hulladéktároló létesítményben tett csütörtöki látogatásán beszélt.
Létrehozva: 2008. június 5., 12:00 | Utoljára frissítve: 2008. június 5., 12:32
nyomtat küld

Az államfő a Duna-Dráva Nemzeti Parkban tett látogatása harmadik napján érkezett Bátaapátiba.

Sólyom László és kísérete megtekintette a kis és közepes radioaktivitású hulladék tárolására épülő létesítmény föld alatti részét.

Hegyháti József, a Radioaktív Hulladékokat Kezelő Kht. ügyvezető igazgatója elmondta: a bátaapáti tároló befogadó képessége 40 ezer köbméter, a paksi atomerőműből hoznának majd ide a kis és közepes radioaktivitású hulladékokat, amelyek 600 évig maradnának a tárolóban.

Sólyom László a beruházás megtekintése után kifejtette: azt szeretné, ha Magyarország energiaigényét nem atomenergia felhasználásával oldanák meg a jövőben, hanem az energiatakarékosság növelésével, és valóban megújuló energiával. A nukleáris energia nem megújuló energia - tette hozzá.

A köztársasági elnök véleménye szerint nem a paksi atomerőmű üzemidejének meghosszabbítása oldaná meg az "energiaéhség" gondját, hanem a megújuló energiaforrások erőteljesebb hasznosítása, illetve a takarékosabb gazdálkodás az energiával.

A látogatáson jelen volt Illés Zoltán, a Fidesz környezetvédelmi szakpolitikusa is, aki úgy fogalmazott: a kis és közepes radioaktivitású hulladékok elhelyezése Pakson megoldott, "ezért nem szükséges a bátaapáti atomtemető".

Hangsúlyozta azt is: mérnökök véleménye szerint 2016-ban a paksi atomerőművet be kell zárni, amennyiben pedig ez bekövetkezne, akkor a kis és közepes radioaktivitású hulladékok ott maradhatnának Pakson, mivel tárolásuk ott megoldott.

A fideszes képviselő szerint is új energiapolitikára van szükség. Mint mondta, az Országgyűlés által a közelmúltban elfogadott határozat nem arra ad felhatalmazást a kormánynak, hogy a paksi atomerőmű élettartamát meghosszabbítsák.

"A bátaapáti atomtemető létesítése az a trójai faló, amire már 60 milliárd forintot elköltöttek, (...) utána azt lehet mondani, ha már ennyi pénz benne van, akkor muszáj tovább építeni" - jelentette ki Illés Zoltán.

A politikus közölte: amennyiben mégis megépülne Bátaapátiban a kis és közepes radioaktivitású hulladékokat tároló tér, abban az esetben vízzáró betont kell majd használni, hogy a terek több száz évig biztonságosak legyenek.

(MTI)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések