ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Pálinkás: Budapesten lesz az uniós tudásközpont!

Az Akadémia elnöke szerint bizonyosra vehető, hogy Budapesten lesz az unió innovációs központja. Pálinkás József az MR1-Kossuth Rádió reggeli műsorában elmondta: részt vett a háttéregyeztetéseken és ennek alapján meri azt mondani, hogy Magyarországnak kedvező döntés születik ma Brüsszelben. Az elnök már egyeztetett Bajnai Gordon gazdaság miniszterrel a működési feltételek megteremtéséről. A tudományos testületnek sok feladata lesz és aktívan részt kíván venni az Európai Innovációs és Technológiai Intézet munkájában - tette hozzá Pálinkás József.
Létrehozva: 2008. június 18., 12:00
nyomtat küld

Várhatóan ma, az EU-tagországok állam- és kormányfői találkozója előtt egy nappal ülnek össze az unió tagországainak kutatási ügyekben illetékes miniszterei, hogy döntsenek az unió új innovációs központjának székhelyéről. A José-Manuel Barroso vezette bizottság egyik prioritása az európai technológiai és innovációs intézet létrehozása. A minta a híres amerikai massachusettsi Institute of Technology, a tengerentúli kutatásfejlesztés egyik zászlóshajója, de a gazdag nettó befizető uniós tagállamok földközelbe kényszerítették José-Manuel Barroso egekbe szárnyaló álmait, és a nagy önálló tudományos intézet helyett, amit egy újabb pénznyelőgépnek tartottak, csupán egy 50-60 főt foglalkoztató koordinációs hivatal létrehozására mondtak igent, amely a már meglévő európai kutatási kapacitásokat hangolja majd össze.

A székhelyre Budapest mellett Vroclav, Barcelona, illetve közös projektben Bécs és Pozsony is pályázott. A hivatalos magyar prezentációt május 22-én Bajnai Gordon fejlesztési és gazdasági miniszter tartotta Brüsszelben. Egy héttel később, amikor először összeült a miniszteri tanács a döntéshozatalra, gyakorlatilag már csak Vroclav és Budapest számított komoly jelöltnek, ám mivel Lengyelország már otthont ad egy uniós ügynökségnek, a túlnyomó többség Budapestet támogatta. Hajnali 2 órakor 8 órás alkudozás után mégis azzal álltak fel a miniszterek, hogy elnapolják a döntést. A halogató döntés 26:1-es állásnál született, vagyis Lengyelország egyedül maradt, de élt vétójogával. Hogy miért, az nem teljesen világos, hiszen Vroclav esélytelen volt, valószínűleg más területeken próbáltak valamilyen ellenszolgáltatást kapni a lengyelek a lisszaboni szerződés életbelépésével, de az ír népszavazási nem az új posztok elosztásáról szóló alkudozást levette a napirendről. A kulisszák mögül származó hírek szerint most már a lengyelek is igazodnak a többséghez és minden reális esély szerint ma Budapestet hirdetik ki győztesnek.

(radio.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések