ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Környezetszennyező növényvédők

Nagy multinacionális növényvédőszer- gyártók tevékenységének környezeti és társadalmi hatásait értékelte a Greenpeace. A legrosszabb eredményt a németországi székhelyű Bayer érte el, amit a Syngenta (Svájc), a Monsanto (USA), a BASF (Németország) és a Dow Chemical (USA) követ.
Létrehozva: 2008. július 8., 12:13
nyomtat küld

A Greenpeace felmérésében első alkalommal hasonlították össze a világ vezető növényvédőszer-gyártóinak termékeit annak alapján, hogy mekkora veszélyt jelentenek az emberi egészségre és a környezetre. A vizsgált nagyvállalatok forgalma a növényvédőszer-világpiac 75 százalékát teszi ki, 512 különféle növényvédelemre használt termékük 46 százaléka (243 db) egészségügyileg, vagy környezetileg különösen veszélyesnek tekinthető.

A felméréssel a környezetvédő szervezet az unió új növényvédőszer-engedélyezésének vitájához kívánt érvekkel szolgálni az agrokémiai vállalatok tevékenységének környezetkárosító hatásáról. Az előállított növényvédő szerek egy része rákkeltő, mutagén, reprotoxikus, esetleg az idegrendszert, hormonháztartást károsító hatású. Környezeti szempontból a méhek és a vízi élőlények a legveszélyeztetettebbek, az ökoszisztémák védelme érdekében az őket károsító hatóanyagok mielőbbi betiltása szükséges.

A felhasznált anyagok veszélyessége mellett problémát jelent az is, hogy 16 százalékuk esetében nincsenek megfelelően publikálva az esetleges környezeti és egészségügyi hatások. A forgalomban lévő növényvédő szerek 42 százalékát még a legjobban felszerelt európai laboratóriumok sem képesek rutinszerűen vizsgálni. A növényvédő szerek már jelen vannak környezetünkben, táplálékainkban és szervezetünkben is. Időzített bombák: káros hatásaik bármikor megjelenhetnek.

Az igen mérgező növényvédő szerek aránya a Monsanto cég termékei között volt a legnagyobb (60 százalék), ennek ellenére a Monsanto csak a lista közepére kerülhetett fel alacsonyabb piaci részaránya miatt.

(greenfo.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések