ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Ünnepélyesen aláírták a Galileo dossziét

A Galileo-programról Barsiné Pataky Etelka néppárti EP-képviselő készítette a plénum elé került jelentést, amely a navigációs rendszer kiépítéséről és kereskedelmi üzemeltetési fázisairól szól.
Létrehozva: 2008. július 9., 16:38
nyomtat küld

Hans-Gert Pöttering, az Európai Parlament (EP) elnöke, valamint a soros francia EU-elnökséget képviselő Jean-Pierre Jouyet, az európai ügyek minisztere ünnepélyesen aláírta szerdán Brüsszelben a Galileo műholdas távközlési rendszer megteremtéséről szóló, áprilisban elfogadott szabályozás dossziéját.

Mivel Pöttering kiemelten fontos programnak minősítette a Galileót, kérésére az aláírási ceremóniát nem a szokás szerinti protokollszobában, hanem a plenáris ülésteremben tartották.

A Galileo-programról Barsiné Pataky Etelka néppárti EP-képviselő készítette a plénum elé került jelentést, amely a navigációs rendszer kiépítéséről és kereskedelmi üzemeltetési fázisairól szól. A pontos helymeghatározást biztosító navigációs rendszer a közlekedés mellett hasznosítható lehet biztonsági területen, a határvédelem, illetve a katasztrófavédelem munkájában, de a környezetvédelemben és a mezőgazdaságban is.

Az infrastruktúra kifejlesztése a jelenlegi legnagyobb európai közös beruházás, egyben Európa első közös infrastrukturális projektje. A jelentés emlékeztetett arra, hogy program új munkahelyeket ígér, a kutatás-fejlesztésbe fektet forrásokat, valamint számol a kis- és középvállalkozások aktív részvételével.

- Az európai globális navigációs műholdrendszer programja nem egyik vagy másik tagállam, nem egyik vagy másik iparvállalat ügye, hanem "made in Europe" program - hangsúlyozta Barsiné Pataky Etelka, a Galileo-program jelentéstevője, még áprilisban, a témáról folytatott strasbourgi EP-vitában.

Az előterjesztés szerint 2013-ra üzemkész lehet az európai műholdas navigációs rendszer, a Galileo. A teljes programra 3,4 milliárd euró jut az EU költségvetéséből. Az európai globális navigációs műholdrendszer (GNSS) két programból áll: az Egnosból és a Galileóból. Az Egnos (European Geostationary Navigation Overlay Service) olyan regionális rendszer, amely a GPS-jeleket használja újra, és további jelekkel javítja a műholdas navigáció teljesítményét. A Galileo pedig harminc műhold és az ehhez kapcsolódó földi irányító infrastruktúra összessége. A polgári célokra tervezett, anyagi haszonnal is kecsegtető projekt a tervek szerint versenyképes alternatívát jelenthet az amerikai GPS-szel szemben.

(MTI)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések