ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Operetthadsereg

Másfél hónapja Szekeres Imre honvédelmi miniszter azt mondta az afganisztáni misszióról, hogy önmagában minden békefenntartási feladat veszélyes, de csak akkor veszünk részt az elhatározott feladatokban, ha a katonáink kiképzése, felkészítése lezajlott, és az összes technikai eszköz rendelkezésre áll.
Létrehozva: 2008. július 14., 08:34
nyomtat küld

Valami ezek szerint mégsem működik jól katonáink kiképzésében. A hét végén ugyanis már a második magyar tűzszerész vesztette életét Afganisztánban.

Félreértés ne essék: nem valamiféle álhumanizmustól indíttatva tesz fel az ember kérdéseket a tragikus esetekről. Aki katona lesz, háborús országba utazik, az tudja, mire vállalkozik. Bármennyire is nehéz kimondani, amióta világ a világ, előfordul, hogy az emberveszteség velejárója az adott fegyveres konfliktusnak.

Mondom, nem ezzel van a baj. Hanem a honvédelmi vezetés farizeus magatartásával, pártállami reflexeivel.

Először is, e sorok írásakor még nem tudni semmilyen részletet Nemes Krisztián halálának körülményeiről; igaz, Kovács Gyula tragédiájáról sem kaptunk korrekt tájékoztatást. A Magyar Hírlap úgy tudja, azért nem, mert a "bomba hatástalanítása közben" kitétel finoman szólva sem bontja ki a teljes igazságot. Valójában az történik - így forrásunk -, hogy az erősödő afgán ellenállás lankadatlanul vadászik a külföldi katonákra. A két haláleset azt mutatja, hogy a magyar kontingens tagjait nem készítették fel megfelelően a különböző trükkökre, cselvetésekre, más szóval felkészületlenül érkeztek Afganisztánba.

Itt van aztán a baghlani misszió állítólagos veszélytelensége. Néhány éve, amikor a magyar közvélemény torkán le kellett nyomni az újabb külföldi katonai szerepvállalást, azt kommunikálta a kormánybarát sajtó, hogy Észak-Afganisztán viszonylag békés. Valósággal ujjongtak, hogy az addig Baghlanban állomásozó hollandok a sokkal veszélyesebb déli Uruzgan tartományba mennek, nekünk és békés tűzszerészeinknek mostantól ott van Baghlan, a földi paradicsom.

Bagatell ügy, mondták akkor a nagyokosok. Erre itt a két magyar haláleset. Mi lett volna, ha délre vezénylik a magyar katonákat?

A látványos előadás végére még egy igazán magyaros fordulat. A két haláleset kivizsgálására Havril András vezérkari főnök vizsgálóbizottságot hozott létre, amelyet Benkő Tibor vezérőrnagy, a Magyar Honvédség Összhaderőnemi Parancsnokságának parancsnokhelyettese vezet majd. A testület a lehető legrövidebb időn belül Afganisztánba utazik - így szólt a híradás. Aztán kiderült, hogy hagyományos úton csak két-három hét alatt jutnának a háborús országba. Ha jól tudjuk, jelenleg próbálkoznak, bekéredzkednek ide-oda - hátha találnak magyar túlélőket, mire kiérkeznek.

Operetthadsereg ez a javából, legalábbis a vezetősége. Élén a velejéig civil, bonviván Szekeres Imrével. Ha ez a finálé, akkor inkább hozzuk haza a katonáinkat, egyetlen csepp vérüket se adják azért, hogy valakik valahol szervilitásból a mi halottainkkal hencegjenek.

(Szentesi Zöldi László, Magyar Hírlap)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések