|
|
|
|
A nemzeti egységért
|
Alighanem az eddigi egyik legtartalmasabb záró előadás hangzott el szombaton Tusnádfürdőn a bálványosi szabadegyetemen. Orbán Viktor és Tőkés László arról beszélt, miként kerülhet ki a magyarság abból a kátyúból, amelybe a szociálliberális kormányzás taszította. |
"Magyarországon az emberek többsége úgy érzi, rossz irányba mennek a dolgok" - mondta Orbán Viktor, de az újdonság nem ez, hanem a két kulcsszó volt: a megoldás a "szociális egyensúly" megteremtésétől függ. S hogy mindez miként kap nemzetpolitikai dimenziókat Tusnádfürdőn, arra is a Fidesz elnöke válaszolt: "Amíg a térség éllovasai voltunk, a határon túliaknak is biztatást jelentett Magyarország sikere, de - itthon - most azt látják, hogy a szomszédok jobb eredményeket értek el." A Fidesz elnöke - találóan - azzal folytatta: "Kettős állampolgárság nem lett, de minden, amivel akkor ijesztgette a baloldal a magyarországiakat, bekövetkezett." A hír pedig igaz, ma már Szatmárnémeti vagy Brassó vonzza a magyar vállalkozókat, szakembereket és munkanélkülieket. Ráadásul ugyancsak Tusnádon hangzott el - remélhetőleg történelmi pillanatban - az is, hogy a szociálliberális oldal által kilúgozott státustörvény helyreállítását tervezi a Fidesz ezzel a passzussal: "a magyar nemzet egységes".
Nem kevésbé fontos Orbán Viktornak az a kijelentése sem, hogy "az új magyar parlament kellő fontossággal fogja újratárgyalni a kettős állampolgárság kérdését". Mindennek hangsúlyozásával a Fidesz és elnöke megint bizonyította, ez az a politikai erő, amely következetesen felkarolja a határon túli magyarok ügyét. Annak ellenére, hogy ezt a kereszténydemokratákkal szövetkező Fideszen kívül az Országgyűlésben ülő másik három párt is megtehetné, mégis azt látjuk, hogy fülük botját sem mozdítják.
Ha azonban rágalmazni lehet a Fideszt egy-két tusnádi mondatért, rögtön megteszik. Ahogy nem tétlenkedett Lendvai Ildikó szocialista frakcióvezető sem: "Orbán Viktor kérjen elnézést azért, mert a helyhatósági választásokon igyekezett kettéosztani az erdélyi magyarokat." E szánalmas próbálkozást elég elütni annyival, hogy Orbán Viktor Tusnádon azt is kijelentette, nem tiszte, hogy beleszóljon az erdélyi történésekbe, de "úgy tűnik, hogy Erdélyben is új egyezségeket kellene kötni a minél szélesebb erdélyi magyar politikai képviselet érdekében". Mivel Tőkés László is méltányosnak nevezte, hogy az RMDSZ belső koalíciót ajánl a Magyar Polgári Pártnak, mi csak azt mondhatjuk, tudjuk, hogy van még "elintézni való" Markó Béla és Szász Jenő között, de bízunk abban, hogy Tőkés László és Orbán Viktor véleménye az MPP vezetőjét is jobb belátásra bírja.
A majdani erdélyi kiegyezés pedig - kiegészülve a Fidesz következő választási győzelmével - visszahozhatja azokat az időket, amikor egyetemekkel, Duna-híddal vagy Nemzeti Színházzal gazdagodtunk. S akkor majd gondolunk Lendvai Ildikóra is. Arra, hogy az MSZP múlt hétvégi "határontúlimagyar-ügyeletese" bölcsebb maradt volna, ha hallgat, vagy legalább egyszer átrándulna erdélyi testvéreinkhez. Ha egyáltalán testvérnek tartja őket.
(Kristály Lehel, Magyar Hírlap)
|
|
|
Jelenleg nincs információ
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
|
|