ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Ékes Ilona levele Göncz Kingának

Létrehozva: 2008. szeptember 2., 14:08 | Utoljára frissítve: 2008. szeptember 3., 14:23
nyomtat küld

Dr. Göncz Kinga miniszter asszony részére
Külügyminisztérium


Tisztelt Miniszter Asszony!

A sajtóból értesültem arról az örömteli hírről, hogy a Külügyminisztérium 2008. augusztus 28-29-én emberi jogi konferenciát szervezett Budapesten. Egyúttal azt is meg kell jegyeznem, rendkívül sajnálatosnak tartom, hogy az Országgyűlés Emberi jogi, kisebbségi, civil- és vallásügyi bizottságának tagjaként elfelejtettek meghívni a fenti rendezvényre.

Örömmel értesültem arról is Miniszter Asszony megnyitó beszédéből, hogy 2008. januárjában elfogadásra került "a láthatóbb magyar emberi jogi politikát szolgáló koncepció". Valóban fontos volna, hogy a Gyurcsány-kormány, mely megalakulása óta számos alkalommal, sok esetben ráadásul rendkívül durván megsértette az emberi és az alkotmányos alapjogokat, végre változtasson politikáján. Gondoljunk csak az emberi életeket követelő 2006. augusztus 20-ai viharral kapcsolatos kormányzati mulasztásokra, a 2006 őszén elkövetett tömeges rendőri jogsértésekre, Lipót botrányos felszámolására, vagy a vasúti szárnyvonalak megszűntetésére. Itt van az ideje, hogy a szocialista politikusok is meghallják és megfogadják a hazai, valamint a nemzetközi jogvédő szervezetek, köztük az ENSZ Kínzás Elleni Bizottságának, továbbá az ombudsmanoknak a tiltakozásait, intelmeit. Hosszú ideje vártunk rá, hogy végre a Gyurcsány-kormány tagjai is tiszteletben tartsák és minden rendelkezésükre álló eszközzel védjék az emberi és az alkotmányos alapjogokat. Megjegyzem, a Miniszter Asszony által meghirdetett új, "láthatóbb magyar emberi jogi politika" akkor lenne igazán hiteles, ha első lépésként erkölcsi és anyagi jóvátételt szolgáltatna a szocialista kormány és az általa felügyelt szervek által emberi és alkotmányos alapjogaiban megsértett embereknek. E tekintetben is kérem az Ön határozott fellépését, és egyúttal felajánlom a Fidesz és a KDNP szakpolitikusainak, továbbá szakértőinek segítségét és együttműködését.
Miniszter Asszony beszédében kiemelte, hogy Magyarország a népirtás bűntettének megelőzése és megbüntetése tárgyában kötött 1948. évi Egyezmény 60. évfordulója alkalmából elhatározta, hogy megvalósíthatósági tanulmányt készít Nemzetközi Népirtás Elleni Központ budapesti felállításáról. Egyúttal kifejezte abbéli reményét is, hogy az új, független intézmény a nemzetközi közösség támogatásával hozzájárul majd az erőfeszítések összehangolásához ezen a téren. Tisztelettel javaslom Önnek, hogy a nemzetközi közösség támogatásával Budapesten létrehozandó központ feladatai között kiemelt célkitűzésként szerepeljen az emberkereskedelem megszűntetése és a prostitúció visszaszorítása is. A fenti két, egymással szorosan összefüggő kérdés ugyanis magyarországi családok tízezreit, az Európai Unió polgárainak millióit érinti.
A konferencia megnyitóját követően Miniszter Asszony úgy nyilatkozott az MTI-nek: "Magyarországnak részben Kínával van egy emberi jogi párbeszéde, részben Vietnam számára ajánlottuk fel, hogy az átalakulás folytán szerzett tapasztalatainkat megosztjuk az országgal." Kérem, szíveskedjék tájékoztatni arról, hogy az elmúlt két évben milyen párbeszédet folytatott emberi jogi témákban Ön személy szerint és a Külügyminisztérium munkatársai kínai partnereikkel. Ezeknek a dokumentumoknak a megismerése azért volna fontos számomra, hogy megértsem, miért akadályozta a Külügyminisztérium és a szocialista párt 2008 tavaszán minden rendelkezésére álló adminisztratív eszközzel azt a négy párti javaslatot, melynek célja egy Tibet ügyében megfogalmazott országgyűlési határozati javaslat elfogadása volt. A határozati javaslattal a Magyar Országgyűlés többek között felszólította volna a Kínai Népköztársaságot, hogy tartsa tiszteletben a nemzetközileg elismert emberi jogokat, és vessen véget az erőszak alkalmazásának Tibetben. Továbbá felhívta volna a Magyar Köztársaság Kormányát, hogy az Európai Parlament 2000. július 6-án kelt határozata értelmében, összhangban az Európa Tanács és az ENSZ törekvéseivel, támogassa a nemzetközi fórumokon a tárgyalások megkezdését a Kínai Népköztársaság és a dalai láma között Tibet új státuszának meghatározásáért, melynek politikailag és gazdaságilag biztosítania kell Tibet autonómiáját a vallási, a társadalmi és a kulturális életben egyaránt.

Miniszter Asszony munkájához ezúton is további sok sikert kívánok, és várom megtisztelő válaszát.

Budapest, 2008. szeptember 1.
Ékes Ilona
Fidesz - Magyar Polgári Szövetség

 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések