ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Elmaradt nyugdíj: az uniós követelmények szerint fizessenek

Két magyar európai parlamenti (EP-) képviselő, Gál Kinga és Őry Csaba szerdán Brüsszelben felszólította a magyar és a román nyugdíjfolyósító hatóságokat, hogy az uniós követelményeknek megfelelően fizessék ki a nyugdíjasoknak az elmaradt járandóságukat.
Létrehozva: 2008. szeptember 10., 14:24 | Utoljára frissítve: 2008. szeptember 10., 14:26
nyomtat küld

"Hagyják abba a bujkálást és az egymásra mutogatást" - fogalmazták meg felszólításukat magyar újságíróknak nyilatkozva.

Gál Kinga elmondta, hogy immár több ezerre tehető - és egyre növekszik - azon nyugdíjasoknak a száma, akik Romániából települtek át Magyarországra, Magyarországon mentek nyugdíjba, de a Romániában ledolgozott éveik után máig nem kapják meg a nyugdíjukat. Sokuknak azt javasolta a magyar nyugdíjfolyósító hatóság, hogy Romániában szerzett nyugdíjjogosultságuk ügyében saját maguk járjanak el a román hatóságoknál.

A fideszes EP-képviselők Vladimir Spidlához, a szociális ügyekben illetékes EU-biztoshoz fordultak, akinek a válaszából kiolvasható: a magyar nyugdíjhatóságnak, mint az érintett személyek lakóhelye szerinti állam intézményének a kötelezettségei korántsem merülnek ki annyiban, hogy felveszi a kapcsolatot a másik érintett tagállam nyugdíjhatóságával és információkat kér tőle. "Ha ésszerű időn belül nem találnak megoldást, az érintett hatóságok a migráns munkavállalók szociális biztonságával foglalkozó igazgatási bizottsághoz (CASSTM) fordulhatnak, hogy avatkozzon be" - írta Spidla biztos a magyar képviselők által az újságíróknak kiosztott válaszlevelében.

A CASSTM beavatkozása konkrétan azt jelenti - fejtette ki Gál és Őry -, hogy e testületnek joga van olyan határozatot hozni, amely az összes tagállamra nézve kötelező.

A CASSTM 192. számú határozata értelmében például az ellátások megítélésének felgyorsítása céljából az érintett intézménynek - az igénylő vagy a másik intézmény kérésére - legkésőbb egy évvel az előtt, hogy az igénylő eléri a nyugdíjkorhatárt, össze kell állítania az illető személy biztosítási előzményét.

Gál Kinga és Őry Csaba hangsúlyozta: az Európai Bizottság jogértelmezése szerint nem fordulhat elő olyan eset, amikor a nyugellátásra jogosult, ám több tagállamban biztosítási jogviszonnyal rendelkező személy ideiglenes nyugdíjellátásának folyósítását egyetlen tagállam nyugdíjfolyósító intézménye sem kezdi meg.

(MTI)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések