ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Nyílt vitát kezdeményezne a blogokról az EP

A képviselők támogatnak egy az internetes blogbejegyzések helyzetével kapcsolatos nyílt vitát - áll az EP múlt héten elfogadott jelentésében. A szöveg eredeti változata Európa‑szerte élénk vitát váltott ki a bloggerek körében. Sokan cenzúráért, a szólásszabadság korlátozásáért kiáltottak. Marianne Mikko témafelelős szerint "a virtuális tér nem külön kategória, hanem az nagyon is az emberi élet része."
Létrehozva: 2008. október 3., 11:47 | Utoljára frissítve: 2008. október 3., 11:51
nyomtat küld

Marianne Mikko (szocialista, észt) az európai média koncentrációjáról és pluralizmusáról készített véleményadó jelentést, amelyben a képviselők az internetes oldalakra is kiterjesztenék a többi médiumra vonatkozó jogi szabályozást. Az EP végül szeptember 25-én a szocialisták, a liberálisok és a zöldek közös szövegverzióját fogadta el. A néppárti frakció nem értett egyet az állásfoglalással.

Már csak vitázna a blogok státuszáról az EP

Kétség kívül az internetes blogbejegyzések, ahogy az EP fogalmaz "fontos új alkotóelemei a szólásszabadságnak, és a médiaszakemberek és a magánszemélyek egyre gyakrabban alkalmazzák".

Mint emlékezetes, az EP kulturális szakbizottsága által kezdeményezett jelentés eredeti változata - különös tekintettel a blogok és más, felhasználók által létrehozott tartalmakon alapuló oldalak jogi státusának tisztázására - rendkívül éles visszhangot váltott ki a bloggerek körében. A most elfogadott jelentés azonban már csak "egy az internetes blogbejegyzések helyzetével kapcsolatos minden szempontra kiterjedő nyílt vitát" támogat. Alább Marianne Mikkot kérdezzük.

Elégedett-e az elfogadott jelentéssel, miután módosították a bloggerekről szóló részt?

Örülök, hogy egy 2008-as jelentés foglalkozik az internetes blogbejegyzésekkel; úgy vélem, a 21. században a blogok a média részei. A bloggerek előzetes reakciói megmutatták, hogy érzékeny témáról van szó. Ez azt jelenti: valami fontos dologra tapintottunk rá. Nem tehettünk többet, én ugyan egy kissé radikálisabb lennék; örülök azonban annak, hogy bekerültek a szövegbe a weblogok, és hogy valamennyi képviselőcsoportban egyezségre jutottunk.

Melyek a következő lépések? A jelentés úgy fogalmaz: "az EP támogat egy az internetes blogbejegyzések helyzetével kapcsolatos minden szempontra kiterjedő nyílt vitát".

Kommunikálnunk kell! Beszéljünk tehát: bloggerek, az Európai Parlament és a Bizottság; vajon a blogok külön kategóriát képeznének? Meglátásom szerint a virtuális tér nem külön kategória, hanem nagyon is az emberi élet része. Találjunk megoldásokat! Sokat várok e vitáktól. Úgy vélem, az önszabályozás a legjobb megoldás. Néha azonban jó ötlet lehet az együttes szabályozás is.

(europarl.europa.eu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések