ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Az vízgazdálkodás közös felelősségünk

Az Európai Parlament elfogadta a vízhiány és az aszály jelentette kihívás kezeléséről szóló jelentést, amelyet a Regionális Fejlesztési Bizottság részéről De Blasio Antonio fideszes néppárti képviselő véleményezett.
Létrehozva: 2008. október 10., 13:21
nyomtat küld

Szerda esti felszólalásában a képviselő rámutatott a vízgazdálkodás határokon átívelő jellegére, és arra, hogy a vízhiány problémája csak más környezetvédelmi kérdésekkel szoros egységben oldható meg.

A pécsi európai parlamenti képviselő felszólalásában elmondta, hogy a vízhasználat nem korlátozódik egy meghatározott földrajzi területre: határokon átívelő jellege megköveteli az Európai Uniós szintű jogi szabályozást. A víztározó kapacitások erősítése, a gazdaságos vízfelhasználás ösztönzése minden tagállam érdeke. De Blasio Antonio arra a Magyarország számára különösen fontos tényre is felhívta a figyelmet, hogy a stratégiai jelentőséggel bíró víztározók adott esetben lehetővé tehetik egy tagállam számára, hogy egy másik tagállam területére befolyó vizet visszatartson, ezért elengedhetetlen a víztározók létesítési kritériumainak európai szintű szabályozása.

Az Európai Parlament néppárti képviselője úgy véli, hogy a szubszidiaritás alapelvét a vízgazdálkodás területén is tiszteletben kell tartanunk: a helyi és regionális hatóságok, önkormányzatok szerepét meg kell erősíteni, hiszen a földhasználati és az építési szabályok meghatározásán keresztül ezek a szervek jelentős mértékben hozzájárulnak a vízhiányból és a szárazságból adódó nehézségek csökkentéséhez. Kiemelkedő jelentősége lehet a városok és régiók közötti tapasztalatcserének, a vízfelhasználás hatékonyságának javítása terén a legjobb gyakorlatok cseréjének.

A regionális és helyi hatóságokon túlmenően különösen nagy hangsúlyt kell helyeznünk a civil szervezetekre: a figyelemfelkeltő kampányok és az oktatás-szervezés területén fontosságuk meghatározó, és ezt az irányt a jövőben is erősítenünk kell. Ahhoz, hogy a fogyasztók változtassanak a vízhasználati szokásaikon, elengedhetetlen a víztakarékosságra ösztönző, tudatosító kampányok szervezése, hiszen ezeken a fórumokon nemcsak a probléma létezésére hívják fel a figyelmet, hanem a gyakorlatban is megvalósítható ötleteket, javaslatokat is hallhatnak az emberek. "Így a civil szervezetek révén a lakossági fogyasztók valódi eredményeket tudnak elérni a hatékony vízgazdálkodás előmozdítása terén" - fogalmazott De Blasio Antonio.

Mindenezek mellett a fideszes néppárti képviselő felhívta a figyelmet annak fontosságára, hogy a tagállamok számára biztosított legyen a szükséges rugalmasság annak érdekében, hogy a saját speciális viszonyaiknak megfelelően tudják szabályozni a mezőgazdasági öntözés és a vízgazdálkodás egyéb kapcsolódó kérdéseit.

A különböző szintű szabályozási fórumoknak együtt kell működnie annak érdekében, hogy a fenntartható vízgazdálkodás kereteit kialakítsuk - foglalta össze beszédét a néppárti képviselő.

(EPP-frakció sajtóosztálya)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések