ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Brüsszel nem kommentálja a lex Mol módosítását

Az Európai Bizottság egyelőre nem kommentálja, hogy Magyarország módosította az úgynevezett lex Molt, vagyis a közellátás biztonsága szempontjából kiemelkedő jelentőségű vállalkozásokat érintő törvényeket.
Létrehozva: 2008. október 29., 07:24 | Utoljára frissítve: 2008. október 29., 07:25
nyomtat küld

Az Országgyűlésben hétfőn elfogadott módosítás hatályon kívül helyezi a törvénynek azt az előírását, amely az ajánlattevő vállalkozás számára a befolyásszerzés feltételévé tette a tranzakció előzetes közgyűlési jóváhagyását. Emellett elrendeli, hogy a magyar államnak 2009. május 31-ig vissza kell hívnia a Magyar Energia Hivatal által jelölt megfigyelő személyeket a stratégiai jelentőségű vállalatok vezető testületeiből. Ezek voltak azok a kifogások, amelyek miatt - felvetve a tőke szabad mozgását és a letelepedés szabadságát megfogalmazó uniós rendelkezések sérülésének veszélyét - az Európai Bizottság csaknem egy évvel ezelőtt szabálysértési eljárást indított Magyarország ellen. Később a brüsszeli testület azzal is fenyegetőzött, hogy párhuzamosan továbblép egy korábbi ügyben, a privatizációs törvény ellen tervezett európai bírósági beadvánnyal, ezt azonban máig nem tette meg.

Az elmúlt hónapokban a magyar hatóságok és Brüsszel többször is egyeztetett, és ennek eredményeképp mindkét fél részéről értésre adták már, hogy hamarosan kedvező fejleményeket, lényegében az uniós kifogások megoldását, a dosszié lezárását várják a lex Mol ügyében.

A bizottság egy illetékese kedden az MTI-nek elmondta: a mostani módosítások elemzéséhez a testületnek némi időre szüksége van, az érdemi kommentáláshoz nem elegendő a módosítás puszta ténye még akkor sem, ha azt kétoldalú egyeztetések előzték meg. Az Európai Bizottság testületileg dönt majd, hogy hivatalosan lezárja-e a szabálysértési eljárást. Korábban Brüsszelben nem hivatalosan azt jelezték, hogy ha a módosítás kielégítő, erre várhatóan még év vége előtt sort kerítenek.

A lex Mol eredeti célja a nyilvános vételi ajánlattétel szabályainak egyszerűsítése és a felvásárlások folyamatának átláthatóbbá tétele volt. A jogszabály segítségével az államnak lehetősége nyílt jogi eszközökkel szűkíteni azon társaságok mozgásterét, amelyek magyar energetikai és vízellátó céget akarnak felvásárolni.

(MTI)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések