ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Verespatak: nyilvános vita a környezeti jelentésről

Mától jelentkezhetnek be a magyar nyilvánosság szereplői arra a vitasorozatra, melyre januárban kerül sor Romániában a tervezett verespataki bányaberuházás környezeti jelentéséről.
Létrehozva: 2008. november 3., 15:29
nyomtat küld

A dokumentumot a Rosia Montana Gold Corporation (RMGC) beruházó cég készítette a verespataki iparfejlesztési övezet módosított településrendezési tervéhez. Hatásviselő félként a magyar környezetvédelmi minisztérium is bejelentkezett a környezeti vizsgálati eljárásba, mely során a tárcán kívül magánszemélyek, civil szervezetek, önkormányzatok, szakhatóságok is észrevételeket tehetnek.

2008. november harmadikától jelentkezhetnek be a magyar nyilvánosság szereplő a román hatóságoknál a januárban négy alkalommal megtartandó nyilvános vitára a verespataki településrendezési tervmódosítás környezeti jelentéséről. A tervezett beruházás településrendezési tervéhez kapcsolódó nyilvános vitán részt vehetnek a potenciálisan hatásviselő országokból azon érintett magánszemélyek, civil szervezetek és hatóságok, akik előzetesen regisztrálnak a román hatóságoknál. Ezt 2008. december 15-ig írásban lehet megtenni, a regisztrációhoz szükséges információk itt olvashatók. Az érintettek 2009. január 26-ig írásos észrevételt is tehetnek

A csaknem 200 oldalas környezeti jelentés magyar fordítása, valamint a módosított településrendezési terv magyar nyelvű összegzése a zöldtárca honlapján olvasható.

"A határozott és következetes fellépéssel a célom az, hogy mindent megtegyek a környezetszennyező és környezetpusztító bánya létesülése és várható országhatáron átnyúló környezeti hatása ellen" - hangsúlyozta Szabó Imre környezetvédelmi és vízügyi miniszter, aki a cianidos technológiák alkalmazásának Európai Uniós szintű korlátozását is szorgalmazza.

A zöldtárca - az országhatáron átnyúló környezeti hatásokra vonatkozó, ún. espoo-i eljárás mellett - tavaly az Európai Uniós környezeti vizsgálati irányelv alapján a településrendezési terv környezeti vizsgálati eljárásba is bekapcsolódott. Az irányelv alapján a terv elfogadásáról való döntésben figyelembe kell venni a jelentősen érintett országok észrevételeit, hazánknak vétójoga azonban nincs. Mint ismeretes, a romániai zöldtárca korábban felfüggesztette a verespataki bányaterv környezetvédelmi engedélyezési eljárását, amelybe hazánk az espoo-i egyezmény alapján kapcsolódott be, a jelenlegi eljárás pedig, amelybe szintén bejelentkeztünk, a településrendezési terv engedélyezésére vonatkozik.

A KVVM szakemberei már korábban, az espoo-i eljárás keretében is tettek észrevételeket a zagytározóval, a gátbiztonsággal, a baleseti kockázatok felmérésével kapcsolatban, kifogásolták a túl magas cianid szennyezéssel járó technológia tervezett alkalmazását, és nem találták alkalmasnak a szennyezés terjedésének modellezését sem.

(greenfo.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések