ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Átadták a megújult soproni szennyvíztisztító telepet

A 4,4 milliárd forintos, az Európai Unió kohéziós alapja által támogatott beruházás részeként a napokban átadták a soproni szennyvíztisztító telepet. A beruházás hat település több mint hatvanezer lakosát érinti, és megszűnik a Fertő tó szennyezése, a talaj és talajvíz károsítása. A fejlesztéssel újabb, beépíthető területek szabadulnak fel a szennyvíztisztító közelében.
Létrehozva: 2008. november 13., 10:23
nyomtat küld

 

Sopron régiójában korábban négy szennyvíztisztító telep - a soproni, a sopronkőhidai, a fertőrákosi és a nagycenki - működött. A telepek részben elavult technológiával, illetve a megnövekedett terhelés miatt sokszor nem megfelelő tisztítási határértékkel dolgoztak. Gondot okozott a bűzlő szag és a fertőzésveszély. Az új soproni szennyvíztisztító telep megépítésének éppen az volt a célja, hogy ezeket a gondokat megoldja, és ellássa a régióban megnövekedett igényeket.

A négy év alatt elkészült beruházás ellátja Sopron, Ágfalva, Fertőrákos, Harka és Kópháza szennyvíztisztítását. A fejlesztéssel a sopronkőhidai és a fertőrákosi telep megszűnt. Az előbbi épületeit teljesen lebontották, míg az utóbbit átalakították, és szennyvíz-előkezelőt létesítettek belőle. Így ennek köszönhetően a Fertő tóba nem kerül még tisztított szennyvíz sem. A két telep szennyvizét a soproni hálózatba vezetik és a soproni telepen tisztítják. Harka és Kópháza szennyvizét a nagycenki helyett szintén a soproni telep kezeli. Ennek eredményeként a nagycenki terület terhelése csökkent, a tisztító hatásfoka nőtt.

Az új tisztítónak több előnye is van. Lényeges előrelépés, hogy a fejlesztésnek köszönhetően teljesen zárt rendszerben oldották meg a tisztítást, az iszapkezelést és a komposztálást is, vagyis a szennyvíz ártalmatlanításának teljes folyamata egy telephelyen megy végbe. Az iszapkezeléskor stabilizálják az iszapot, így nem kell a stabilizálatlan iszapot szállítani.

Szintén a fejlesztés részeként a bűzös műtárgyakat lefedték, míg a szellőzést biofilterrel oldották meg. A komposztálást zárt épületben végzik, így a kellemetlen szagok teljes mértékben megszűnnek. A beruházás erdménye az is, hogy a telep védőtávolsága a biztonságos technológiával csökkent, a környező területek felszabadultak, hasznosíthatóvá, eladhatóvá válnak majd. A szennyvíztisztító fejlesztése minden tekintetben megfelel az európai uniós előírásoknak.

A több mint 4,4 milliárd forintos beruházás részeként a szennyvíztisztító telep kilencven százalékban az Európai Unió, tíz százalékban pedig a kedvezményezett, Sopron önkormányzatának a támogatásával valósult meg.

(Magyar Hírlap)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések