ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Reagálás a kormányszóvivő nyilatkozatára

Létrehozva: 2008. november 13., 16:52
nyomtat küld

Egy hamis állítás nem válik igazzá attól, hogy sokszor megismétlik. Hiába sulykolja közleményében a kormány, hogy az I. kerületi önkormányzat által, a volt Honvéd Főparancsnokság épületére elrendelt változtatási tilalom ellehetetleníti Budavári Palota fejlesztését, az nem felel meg a valóságnak. Mint ahogyan az sem, hogy ezzel Magyarország jelentős uniós forrásoktól esik el. A rendelkezésre álló források ugyanis 2013-ig használhatók fel.

Az sem valós megállapítás, hogy az önkormányzat támogatásának hiánya és rugalmatlansága nehezítette volna meg a beruházás megvalósulását. Ugyanis a Budavári Önkormányzat az elmúlt másfél évben több alkalommal is állást foglalt erről a kérdésről. A tervezett fejlesztés kormányzati bejelentése óta üdvözli azt a szándékot, hogy uniós források bevonásával rendezzék a Palotanegyed sorsát, és kifejezte a széleskörű konszenzuson alapuló együttműködés szükségességét. A határozatot a testület azóta újra és újra megerősítette. Nagy Gábor Tamás polgármester pedig többször is kérte a kormány illetékes tagjait, hogy a Vár rekonstrukciójával kapcsolatos elképzelésekről egyeztessenek a Budavári Önkormányzattal. Ez azonban elmaradt, a kormány nem tekintette partnernek az önkormányzatot. A közlemény azt állítja, hogy az elmúlt hónapokban a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség számos engedményt tett. Valójában nem történt más, mint hogy ésszerűtlen programelemeket - például a spanyol lovasiskola vagy a madár-röpde kialakítása - vetettek el a döntéshozók.

Ha igaz az, hogy az önkormányzatok aktív közreműködése nélkül nem lehet sikeres egy fejlesztés, akkor érthetetlen, hogy a kormány miért nem vonta be az érdemi egyeztetésekbe a Budavári Önkormányzatot. Tény, hogy a kormány ez év áprilisában megjelent rendeletében a budavári fejlesztéseket kiemelt nemzetgazdasági üggyé minősítette, ezzel kizárta az önkormányzatot, mint I. fokú építési hatóságot az engedélyezési eljárásból. Ezért is érthetetlen, hogy a kormány most miért az önkormányzaton akarja számon kérni az előkészítés hiányosságait. Mint ahogyan az sem méltányos, hogy a kormány bűnbakot keres, és saját politikai döntését, a források átütemezését az önkormányzatnak rója fel.

Azzal teljes egészében egyetért a Budavári Önkormányzat vezetése, hogy az uniós forrásokat nem szabad előkészítetlen, átgondolatlan projektekkel kockáztatni. Éppen ennek szellemében döntött a tilalom elrendeléséről. Hiszen az elmúlt hetekben világossá vált, hogy a projekt előkészítetlen, hetente új terv-variációk jelentek meg; a romépület tervezett felújítását, a beruházást a rögtönzés és a kapkodás jellemzi. A világörökségi védelmet élvező Budai Vár ennél többet érdemel. A változtatási tilalom elrendelésével a Budavári Önkormányzat megóvta a kormányt attól, hogy átgondolatlan projektekkel kockáztassa Magyarország érdekeit, az uniós források ésszerű felhasználását és jogszerű elszámolását.

Budavári Önkormányzat Polgármesteri kabinet

 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések